Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nokia E6 i inne na Symbian Anna - naviexpert nas olał...?

Nokia E6 i inne na Symbian Anna - naviexpert nas olał...?

Postprzez _Adik_ » wtorek, 25 paź 2011, 18:17

Witam,

Normalnie rzadko tu piszę, jednakże to jakiej ignorancji zaznałem dzisiaj ze strony "pomocy technicznej" Naviexpert skłoniło mnie do napisania
tego posta. jestem użytkownikiem Naviexpert właściwie od samego początku, posiadam też jeszcze licencję ważną przez najbliższe 3 lata. Dotychczas
korzystałem z telefonu Nokia E72, gdzie pomimo problemów ze stabilnością (aplikacja potrafiła się losowo wywalić) większych problemów nie było. Jednakże,
zawiodłem się że Naviexpert postanowił nie rozwijać nowych wersji na ten telefon, twierdząc że jest "za stary", tak więc zostałem z wersją 6.2, gdzie w sumie
jedyna różnica w stosunku do wersji 7.0 to autoprzeliczanie trasy które miało być w naxiexpercie już daaawno... Ale nie o tym chciałem pisać.

Idąc więc z duchem czasu, mając sentyment do firmy Nokia, postanowiłem zakupić nowy telefon. Szybki wgląd na stronę naviexpert i wybór padł na następce
E72 - nokię E6. Telefon bardzo fajny, pracujący pod nową odmianą symbiana - Anna. Zdecydowałem się tym bardziej że naviexpert na stronie chwali się zgodnością
z tym aparatem dla wersji 7.0. Telefon dostałem, zaktualizowałem soft (funkcja auto update via air w nokii) i postanowiłem zainstalować potrzebne aplikacje. Wszystko działa jak należy, na deser zostawiłem sobie Naviexperta. I tu zaskoczenie - program nie daje się zainstalować w żaden sposób, zawsze ten sam błąd: "Błąd wewnętrzny: Jsr plugin com.nokia.mj.impl.chapi.core.utils.ServiceProviderInstaller cancelled installation.". Instalacja oczywiście cofa się i koniec. OK, mam mapy Ovi ale nie po to płaciłem za licencję naviexpert aby korzystać z czegoś innego.

Dzwonię więc na linię wsparcia. Średnio rozgarnięty (bądź niewyspany) Pan informuje mnie, że to nie problem naviexperta i że ten telefon tak ma. Pytam, dlaczego jest na stronie informacja że naviexpert współpracuje z tym telefonem - pan kręcił ale w sumie nie umiał odpowiedzieć. Puenta była taka że problem dotyczy "tylko niektórych telefonów z Symbianem Anna". Pan poradził kontakt z firmą Nokia. OK, powiedziałem - zadzwonie.

Oczywiście, zadzwoniłem do Nokia Care, Pan który profesjonalnie wysłuchał mojej historii stwierdził że wina lezy ewidentnie po stronie aplikacji którą instaluje bo "nie została napisana jako aplikacja zgodna z nową wersją symbiana". Tak też podejrzewałem, skoro 20 innych aplikacji (nie tylko z ovi store, także innych, również javowych) instaluje się i działa, to nie wiem dlaczego problem miałby być z telefonem/systemem.

Dzwonię więc spowrotem do Naviexperta, trafiłem już na dużo mniej sympatycznego Pana który stwierdził że mają wiele takich zgłoszeń i że problem jest związany z telefonem. Oni nic nie mogą zrobić a jeśli coś mi nie pasuje to mam pisać zgłoszenie na support poprzez formularz na stronie, tak też uczyniłem:

Kod: Zaznacz cały
Mam problem z instalacją waszej aplikacji na moim nowym telefonie Nokia E6, który na Państwa stronie określony jest jako kompatybilny z wersją 7.0. Podczas instalacji otrzymuję taki komunikat:

Błąd wewnętrzny: Jsr plugin com.nokia.mj.impl.chapi.core.utils.ServiceProviderInstaller cancelled installation.

Moje ID to: 4772563310

Posiadam jeszcze 3 karty z lotosu przedłużające licencję o rok, tak więc chciałbym korzystać nadal z aplikacji BEZ konieczności wymiany telefonu.

System operacyjny:

Wersja: Symbian Anna
Wersja oprogramowania: 022.014
Data wersji oprogramowania: 2011-07-05
Wersja niestandardowa: 022.014.238.02
Zestaw języków: 022.014.16.01
Kod produktu: 059J9K5
Model: E6-00
Typ: RM-609
Wersja Java: 2.2

Odpowiedź naviexpert:

Problem o którym Pan piszę spowodowany jest problemami technicznymi symbiana Anna. Najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie do serwisu Nokii w celu wgrania nowego oprogramowania.
Po wgraniu nowego oprogramowania będzie mógł Pan bez problemu zainstalować NaviExpert.

I znów mój e-mail:

Dzwoniłem dziś w tej sprawie najpierw do was, później odesłano mnie do Nokii, gdzie jednoznacznie konsultant stwierdził że wasza aplikacja jest niekompatybilna z Symbianem Anna i wymaga aktualizacji. Po tym jak oddzwoniłem z tym do was, wasz konsultant poprosił o napisanie reklamacji z wykorzystaniem formularza.

Proszę mi napisać jak to jest że wszystkie inne aplikacje (również javove) na telefonie instalują się bez problemu, z waszą jest problem i wina ma leżeć po stronie telefonu? Niech Pan będzie poważny, nie jestem może programistą, ale siedzę w branży IT i tak łatwym trickiem nie uda się mnie spławić.

Jeśli uważacie mimo wszystko że to problem z Symbianem, proszę o wykaz numerów spraw w Nokia Care odnośnie potwierdzenia z ich strony tych problemów, konkretne nazwiska konsultantów oraz cytat w którym nokia prosi o dostarczenie telefonu do serwisu.

I znów naviexpert:

Po pierwsze jestem bardzo poważnym w tym co Panu napisałem. Po drugie po reinstalacji systemu, problem o którym Pan piszę więcej się nie pojawił i aplikacja działała prawidłowo, ale jeśli nie chce Pan skorzystać z dobrej rady to już nie jest to mój problem.

Znów ja:

Proszę więc o nazwisko osoby w Nokia oraz numer zgłoszenia na które będę się
mógł powołać aby naprawić w Nokia ten problem, ponieważ stanowisko firmy jest takie
że to jest wasz problem (apliakcji).

Jednocześnie, proszę aby na stronie była wyraźna informacja o tym problemie,
nie wyobrażam sobie aby każdy z użytkwoników który kupi ten telefon musiał go
z powodu złego kodu waszego programu oddawać do serwisu.

Odsyłanie mnie do serwisu to spychologia i dobrze Państwo o tym wiedzą, mógłbym
pomóc wam w testowaniu i zgromadzeniu potrzebych informacji, ale z tego co widzę
wolicie zlać użytkowników niż im pomóc. Bardzo dziękuję za taki support, z pewnością
poinformuję o tym fakcie na forum - być może inne osoby z Państwa firmy się tym zainteresują...

I znów odpowiedź naviexpert:

Nie ma takie zgłoszenia do Nokii, informacja opiera się na naszych własnych spostrzeżeniach.
Problem, który ma Pan na swoim telefonie pojawia się sporadycznie, nie dotyczy wszystkich Nokii aktualizowanych do symbianu anna.
Odesłanie Pana do serwisu to nie jest metoda spychologii, szkoda że Pan nie potrafi tego zrozumieć.
Problem z symbianem anna był już poruszany na naszym forum, i jest firmie znany.

Podsumowując:

Chciałbym przestrzec was przed faktem ignorancji problemu ze strony naviexpert oraz ponadto o to, abyście wpisywali się poniżej. Być może wpłyniemy jakoś na producenta. Jeśli nie, sytuacja na waszym telefonie może być w przyszłości podobna a jak widzicie, jedyne co usłyszycie od naviexpert to porada aby oddać telefon do serwisu (na jakiej podstawie się pytam?). Rozumie że można tak postępować, ale to "strategia krótkoterminowa". Można albo napisać dobrze apliakcję, albo poprosić jakieś 3mln ludzi z symbianem w polsce aby oddali telefon do serwisu na "wgranie nowego systemu" - co każda nokia od 5 lat ma wbudowane w systemie... I zlać klienta.
_Adik_
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Sony XPERIA Z1

Re: Nokia E6 i inne na Symbian Anna - naviexpert nas olał...

Postprzez mentos11 » wtorek, 25 paź 2011, 20:06

Adik poczytaj sobie tutaj moze z twoja nokia jest ten sam problem co z e52?
Ciekawe czy procek maja ten sam?
Rozumiem ze próbowałeś samemu aktualizowac soft i masz najnowszy?
topic690-180.html
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez _Adik_ » wtorek, 25 paź 2011, 20:17

mentos11 napisał(a):Adik poczytaj sobie tutaj moze z twoja nokia jest ten sam problem co z e52?
Ciekawe czy procek maja ten sam?
Rozumiem ze próbowałeś samemu aktualizowac soft i masz najnowszy?
topic690-180.html

Być może problem jest podobny ale dziwi mnie:

- nawet zakładając że naviexpert mówi prawdę o e52 (również posiadam - firmówka) to nasuwają się kolejne pytania:
- dlaczego nie ma 7.0 na e72? też ma złą płytę z problemem...?
- dlaczego nie działa nawet instalacja na e6? tym razem to wina symbiana?

To może od razu niech Panowie/Panie z naviexpert napiszą że nokie są do bani i na każdej coś jest nie tak?
Ciekawe że póki naviexpert nie stał się taki popularny to wszystko działało... Bardzo bym chciał aby mi ktoś odpowiedział w tej kwestii od nich (Haniu? Kasiu?).

Soft w nowej E6 w wersji Anna jest preinstalowany, na nim nie działała instalacja naviexperta. Skorzystałem z aktualizacji z poziomu telefonu do najnowszej wersji oprogramowania (szczegóły powyżej) i to samo. Ciekawe, może nokia w jakiś magiczny sposób wgrywa te oprogramowanie że nagle naviexpert stwierdza że "ok, ok, teraz to ja się już dam zainstalować...". No comment.
_Adik_

Postprzez roman_tp » wtorek, 25 paź 2011, 20:29

nie wiecie gdzie jest problem?
problem jest jeden, jedyny - że ta aplikacja jest tylko pod JAVA.
aby aplikacja prawidłowo działała, musi być spełniony jedne podstawowy warunek - telefon [nie ważne czy systemowy czy bezsystemowy] musi mieć JAVA i to koniecznie taką, jaką zaleca Naviexpert.

zastanawiam się co zrobi NE, gdy przyjdzie taki czas, gdy producenci telefonów zrezygnują z JAVA [coraz mniej nowych telefonów tzw. bezsystemowych], a wszystkie inne [android, bada, WM czy symbian] skupia sie na aplikacjach bezpośrednio pod system - obawiam się, że nastąpi rychły kres NE.

pewnie teraz napisze ktoś, abym się nie martwił, że przyszłość firmy jest zapewniona - jeśli tak, to znaczy, że myślą o aplikacji bezpośrednio pod system, a tym samym przyznają, że znowu się mylili, a to my - forumowicze - mieliśmy rację.
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: CAT B15

Postprzez 1st » wtorek, 25 paź 2011, 21:16

Moje pytanie z wątku http://forum.naviexpert.pl/topic690-190.html pozostało bez odpowiedzi. Wygląda na to że NaviExpert wymyśla jakieś bujdy o wadliwych płytach w Nokii, nie jest w stanie przekazać szczegółowych informacji na ten temat.
--
.:aRt:.
1st

Telefon: Xperia Z3Compact

Postprzez KasiaD » środa, 26 paź 2011, 11:49

Problem Javy na Symbianie Anna, nie jest wyłącznie problemem NaviExperta. Nie "olaliśmy" Was. Problem jest na tyle trudny do identyfikacji, że pojawia się zarówno na nowym firmwarze jak i dopiero po aktualizacjach i ma różne objawy. Dotyczy nie tylko E6, ale i E7, N8 itd. Zapraszam do lektury.
W linku umieszczonym do oficjalnego forum Nokii pracownik Nokii przyznaje, że wiedzą o problemie i udostępnia dodatkowy plik podobno łatający problem.

Problem z instalacją programów i gier java w Symbian Anna

Post przez pawelt » 15 września 2011, o 09:23
Nie myślałem że spotkam sie z takim problemem którego nie będzie można łatwo rozwiązać bo po aktualizacji na Annę nie instalowałem żadnej javy bo nie była mi potrzebna. Ale przeglądając internet zauważyłem że wiele osób ma problem z instalacja plików javy. Pomyślałem co jest i sprawdziłem u siebie. Okazało się że teraz też z tym mam problem.
Objawia się on tym że program java zaczyna instalację normalnie ale dochodzi prawie do końca i system zaczyna cofać instalację i wywala błąd:
Internal error: Jsr plugin com.nokia.mj.impl.chapi.core.utils.ServiceProvider Installer cancelled installation
Sprawdziłem na kilkunastu plikach jak tez na programach zamieszczonych na Ovi store i tam tez wywala błąd .
Jak zauważałem z wypowiedzi ten problem pojawił sie u niektórych dopiero później.
Dyskusja na ten temat w NSD:
http://discussions.nokiausa.com/t5/Nser ... 767/page/2
Problem można łatwo rozwiązać za pomocą HR powiązany z formatowaniem wszystkiego łącznie z pamięcią masową tak przynajmniej twierdza w internecie ale jak zauważyłem nie zawsze to działa wrecz Nokia Care zaleca zanieść do Serwisu w celu ponownego wgrania FW...
No właśnie chciałbym ustalić czy Anna juz tak ma Czy tez ten problem pojawia się po wgraniu jakiegoś programu czy tez aktualizacji może ktoś wie bo nie chce mi się robić co chwila HR. a nie lubię jak mam nierozwiązany problem który może się za chwilę powtórzyć.
Apropo jak szukałem znalazłem też że jest problem z javą w Belle ale oni maja przygotowany fix
http://www.myitechworld.com/symbian/how ... ssuepatch/
Nie wiem co się dzieje nigdy nie miałem kłopotów z javą w symbianie a tutaj taka niespodzianka, wprawdzie aż tak bardzo to nie boli od kiedy opera mini jest w sis ale jednak wkurza mnie problem który jest dla mnie nierozwiązany

linki:
http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?f=124&p=562800
http://discussions.nokiausa.com/t5/Nser ... 767/page/2
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S9

Postprzez grzechoo » sobota, 19 lis 2011, 22:46

Witam

Mam zamiar kupić sobie Nokie E6 i temat mnie interesuje. Podaje pomysł na rozwiązanie:

FA136376 I am unable to install any Java apps after the Symbian Anna upgrade, how to fix this?
After upgrading Symbian Anna and starting the Java installation file on the Nokia Symbian^3 device, the following error message may be displayed: Installation failed – internal error: Jsr plugin com.nokia.mj.jmpl.chapi.core.utils.ServiceProviderInstaller cancelled installation. To fix this, install the following java_symbian_anna_fix.sis file: http://dl.nokia.com/ns/java_symbian_anna_fix.sis .
Note: During the installation the file will give the warning message: Application not compatible with phone. Continue anyway. Select yes to proceed.

Jeżeli ktoś mógłby spróbować zainstalować tą łatkę http://dl.nokia.com/ns/java_symbian_anna_fix.sis i dac znać czy pomogło.

Pozdrawiam
Nokia E72 wkrótce Nokia E6
grzechoo

Telefon: e72

Postprzez grzechoo » niedziela, 20 lis 2011, 10:32

Aha - podaje link do forum Nokia skąd zaczerpnąłem link do łaty - piszą, że działa.

http://discussions.europe.nokia.com/t5/ ... -p/1170693
grzechoo

Postprzez _Adik_ » niedziela, 20 lis 2011, 10:38

Naprawiłem problem poprzez hard reset telefonu. Wspomniana łatka nie jest potrzebna.
Tu masz ładny opis jak to zrobić: http://emporiolive.com/reset_nokia.php?phone=Nokia%20E6&image=black-nokia-e6.jpg&products_id=1465

Po tym zabiegu navi działa bez problemow.

I mała nutka ironii dla supportu Naviexpert: wiem że nie każdy potrafi korzystać z googla, ale odsyłanie ludzi do serwisu oznacza że nie każdy może pracować w supporcie :evil:
_Adik_

Postprzez grzechoo » niedziela, 20 lis 2011, 10:47

No tak, ale wolałbym to robić bez hard resetu. Jeżeli jakiś posiadacz przetestuje łatkę proszę o info. Jeżeli nie - ja to zrobię, gdyż własnie kupiłem Nokie E6. Mam Nokie E72 i jestem już chyba uzależniony od tego modelu ...
grzechoo

Następna strona

Powrót do Archiwum 2011