Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

cd Nowy ekran startowy - co myślę o reklamach

cd Nowy ekran startowy - co myślę o reklamach

Postprzez mindzik » piątek, 4 lis 2011, 16:45

Dwa słowa ode mnie do zamkniętego wątku topic734-20.html#p19949
Teraz wstawiane są programy partnerskie, żeby przyzwyczaić użytkownika, a z czasem pewnie będą pojawiać się tam reklamy. I ja takiej formie mówię NIE.
FC Barcelona też chciała zarabiać na reklamach umieszczanych na koszulkach, których jak wiadomo przez ponad sto lat nie mieli, klub tym się szczycił. Wpadli na taki sposób, że najpierw przez 5 lat współpracują z UNICEF-em i ich logo pojawiła się na koszulkach(szczytny cel), a teraz jest już i reklama jakieś Katarskiej Fundacji(za którą zarabiają grube miliony).
Obym się mylił, bo mam wstręt to wszędobylskich reklam, które zmieniają całe nasze otoczenie, od architektury krajobrazu po zapychanie naszych skrzynek listowych i mailowych. Otwieram lodówkę i mam wrażenie, że zaraz margaryna będzie do mnie gadać.
Pzdr :)
mindzik
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia N8

Re: cd Nowy ekran startowy

Postprzez potworny » piątek, 4 lis 2011, 19:43

W pełni się zgadzam z Twoją wypowiedzią.
potworny

Co myślę o reklamach - cd Nowy ekran startowy

Postprzez bartek » piątek, 4 lis 2011, 23:08

A propos reklam i technologii moblinych, to słyszeliście może koledzy o nowym rozwiązaniu w sieciach mobilnych, która już wkrótce zagości w naszych telekomach. Otóż zamiast przerywanego sygnału oczekiwania lub granej muzyki możemy i usłyszymy wielokrotnie reklamę, może nie spot ale fragment dźwiękowy, który skojarzy nam się z jakąś marką czy produktem i ten dźwięk będzie nam towrzyszły aż po drugiej stronie ktoś odbierze telefon. Co z tego ma dzwoniący? Nic. Co ma ten odbierający? Np. więcej minut albo niższy rachunek. Oczywiście to sam użytkownik będzie decydował o tym czy chce melodie reklamową udostępnić dla dzwoniących do niego. Wielu się pewnie zdecyduje.

Z drugiej strony przez sieć przetacza się dyskusja o blokowaniu reklam na stronach www z poziomu dostawców transmisji. Zaczął T-mobile, protestują wydawcy stron. Też ciekawy temat.

Dla mnie najlepszy model jest taki:
- nie chce reklam płacę
- chce reklamy płacę mniej albo place tyle samo ale mam jakieś bonusy

..szczególnie te bonusy są mega ciekawe :)
bartek

Re: cd Nowy ekran startowy - co myślę o reklamach

Postprzez potworny » sobota, 5 lis 2011, 00:22

Ja nie chcę reklam, więc płacę. A to za Netflix, a to za NaviExperta, a to tamto. :)
Jeśli któryś z moich znajomych będzie robił numery z telefonem, to będzie musiał do mnie sam dzwonić. :D
potworny

Postprzez bartek » sobota, 5 lis 2011, 00:45

Zobaczymy czy ostracyzm będzie orężem walki z reklamami. Podejrzewam jednak, że korzyści dla użytkowników przeważą.

Żeby się nie okazało potworny, że nie będziesz miał do kogo zadzwonić ;)
bartek

Postprzez Hakari » wtorek, 8 lis 2011, 15:26

Najuczciwiej w takiej sytuacji byłoby gdyby osoba włączająca tego typu usługę musiała słuchać reklam za każdym razem kiedy dzwoni, a nie na odwrót ;)
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: i9001

Postprzez potworny » wtorek, 8 lis 2011, 18:10

I powinno jej się delikatnie ucho razić prądem, żeby jeszcze przemyślała, czy to taki doskonały pomysł ;)
potworny

Powrót do Ogólne