Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wersja NaviExpert 7.1 Beta1 - zgłoszenia błędów

Re: Wersja NaviExpert 7.1 Beta1 - zgłoszenia błędów

Postprzez potworny » środa, 9 lis 2011, 18:38

Kasiu,

2) Okno mi się nie chowało po naciśnięciu przycisku tuż pod legendą. Inne okna informacyjne (na temat wybranej trasy) znikają po kliknięciu przycisku na ekranie. Przycisk sprzętowy w tym wypadku zawsze działa.
3) Myślę, że to był raczej błąd systemu. Najpierw kliknąłem ikonę obok pola wprowadzania adresu, a potem wróciłem i nie można było niczego wpisywać.
5) Tu się czepiam faktu, że programiści NE nie używają wbudowanej funkcji Androida - ustalanie na podstawie sieci WiFi i nadajników GSM. Ponadto nie widzę, aby rozwiązanie NE działało i pokazywało moją pozycję na podstawie nadajników GSM. Nie ma zielonego okręgu.

Pozdrowienia przekazałem, co spotkało się z niebieskim wzrokiem biegającym po losowych punktach w pokoju. Faktycznie, 20-dniowa młodzież spowodowała, że nieco złagodniałem. Ale Twoje, jak również kilku innych osób, bardzo uprzejme upomnienia też na to mocno wpłynęły. Nie umniejszaj sobie ;)
potworny

Postprzez algi » środa, 9 lis 2011, 21:02

potworny napisał(a):Błędy:

3) Nie jestem w stanie wpisać adresu z klawiatury? Nawet nie można jej wywołać przy próbie kliknięcia w pole "Z" w Nowej trasie (Demo nawigacji). Kliknięcie w inne pole i ponowienie próby w pierwotnym - pomogło :)

Hmm.. dziwne... Bawię się tą betą na Galaxy S i nie napotkałem tego problemu jeszcze nigdy. Jak zdarzy się jeszcze raz, zwróć uwagę na okoliczności i je opisz proszę.

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez buzuma » środa, 9 lis 2011, 22:17

W wersji 7.0 brakowało mi prezentacji danych trafficowych w trybie nawigacji. Teraz się pojawiło i się przekonałem, że jednak niekoniecznie to jest to. Kolorki są super, ale w trakcie jazdy dostaję oczopląsu. Kolorów jest tyle, że nie wiadomo gdzie jest nasza trasa. Na skrzyżowaniach trzeba się wpatrywać, żeby wiedzieć jak pojechać. Poprzednio wystarczył rzut oka, żeby wiedzieć gdzie jechać. Z wyłączoną warstwą traffic jest niewiele lepiej. Apeluję, aby warstwa bez danych trafficowych pozostała taka jak jest w v7.0 i dać do wyboru czy tryb nawigacji był domyślnie z prezentowanym trafficiem czy bez. W obecnym kształcie dla mnie jest nieakceptowalne i na pewno bym nie zrobił upgrade'u.
buzuma

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez osator » środa, 9 lis 2011, 23:07

Dane trafficowe super, ale rzeczywiście podczas nawigacji jest dramat. Jak dla mnie powinno być inaczej. Na niebiesko szeroka droga, a informacja trafficowa wąska, po bokach. Dzięki temu trasa będzie czytelna, a informacje o korkach też będą widoczne, ale nie przeszkadzające!
Samsung Galaxy S6 edge, Android 5.1.1
osator

Telefon: Samsung Galaxy S

Postprzez lchmiel » środa, 9 lis 2011, 23:27

Zgadzam się, trasa pokazana dwoma liniami to ciekawy eksperyment, a jego wynik dla mnie jest jasny: lepiej wrócić do pojedynczej linii na środku drogi, a kolorki po bokach (albo może z jednej strony? - trzeba by i to sprawdzić, ten pomysł nie jest mój, ktoś już go zgłaszał). A co dopiero przy trasach, gdzie się kawałek wraca drugą stroną tej samej drogi!

Powtórzę: dla mnie dobrym pomysłem byłoby:
1. Poszerzyć drogi, dać trasę środkiem jezdni a kolorki po bokach, tak żeby dość dużo wystawało (albo z jednej strony, jw.).
2. Zmniejszyć nasycenie kolorów traffic, a zwiększyć koloru trasy. Trochę z tym byłoby roboty, ale popatrzcie - są tacy, którym te ostre kolory przeszkadzają.

Wiem, wiem, to zależy od ekranu... Ale ja mam bardzo dobry ekran, załoga NE wie skąd. Dobry, duży ekran, a i tak trasę słabo widzę.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Lukas1506 » czwartek, 10 lis 2011, 07:51

Ja to nie mogę nawet wejść do programu. Przy próbie wpisania danych użytkownika pokazuje mi że nie ma takiego użytkownika.
Fakt ściągnąłem wersję NE na Sony Ericssona w995 bo mojego W715 oczywiście nie ma liście :( ,ale wątpię aby była to przyczyna błędu.
Lukas1506

Telefon: SE W715

Postprzez domel » czwartek, 10 lis 2011, 08:02

lchmiel napisał(a):Zgadzam się, trasa pokazana dwoma liniami to ciekawy eksperyment, a jego wynik dla mnie jest jasny: lepiej wrócić do pojedynczej linii na środku drogi, a kolorki po bokach (albo może z jednej strony? - trzeba by i to sprawdzić, ten pomysł nie jest mój, ktoś już go zgłaszał). A co dopiero przy trasach, gdzie się kawałek wraca drugą stroną tej samej drogi!

Powtórzę: dla mnie dobrym pomysłem byłoby:
1. Poszerzyć drogi, dać trasę środkiem jezdni a kolorki po bokach, tak żeby dość dużo wystawało (albo z jednej strony, jw.).
2. Zmniejszyć nasycenie kolorów traffic, a zwiększyć koloru trasy. Trochę z tym byłoby roboty, ale popatrzcie - są tacy, którym te ostre kolory przeszkadzają.

Wiem, wiem, to zależy od ekranu... Ale ja mam bardzo dobry ekran, załoga NE wie skąd. Dobry, duży ekran, a i tak trasę słabo widzę.

Ja może nie mam dużego dobrego ekranu ale dość popularny model telefonu i też uważam że przydałoby się przyciemnić kolor trasy, poszerzyć ją bo w tej chwili różnie bywa z widocznością(zależy od koloru traffica i otoczenia), dodatkowo (choć w tym wypadku raczej nie można przyciemnić trasy) słabo widoczna jest trasa w trybie nocnym.
domel

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez buzuma » czwartek, 10 lis 2011, 09:26

Wczoraj wracałem do domu wieczorem. Z Warszawy kawałek "katowicką", a potem zjazd na światłach w boczną ulicę. Na katowickiej na obydwu nitkach kolor trafficu niebieski, więc trasy zupełnie nie było widać. Ale najlepsze było, jak dojechałem do mojego zjazdu. Stojąc na światłach 150m przed skrzyżowaniem na ekranie nie widziałem, że moja trasa skręca w prawo!!!

I jeszcze jedno zapytanie do NE - na moim HTC Desire HD około 1/3 ekranu zajmują chmurki (nie wiem jak jest w wersjach na inne telefony). Czy to efekt zamierzony czy błąd, który się wkradł? Szczerze mówiąc na chmurki wolę patrzeć na niebie, a na telefonie chciałbym mieć pokazane maksymalnie dużo mapy.
buzuma

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez KasiaD » czwartek, 10 lis 2011, 10:43

ALEX napisał(a):U mnie działa lokalizacja na podstawie sieci (Android 2.1).

W dalszym ciągu występują błędy:
- przełączanie dzień/noc dopiero po pobraniu trasy
- brak rozjaśniania ekranu po przekroczeniu prędkości

Jadąc dzisiaj S3 co minutę miałem na ekranie czerwono-biały pasek sugerujący pobieranie danych.

1. dzięki za info o lokalizacji na podstawie sieci - sprawdzamy
2. przełączanie dzień/noc - sprawdzimy, faktycznie tak nie powinno być
3. rozjaśnienie ekranu - sprawdzimy
4. pobieranie trasy jest spowodowane pewną zmianą: obecnie podczas pobrania trasy, pobierana jest wyłącznie sama trasa, bez otoczenia mapowego, otoczenie mapowe dociągane jest w trakcie nawigowania, powoduje to ogromną oszczędność w danych i w czasie podczas przeliczania trasy; przy przeliczaniu pobierana jest wyłącznie sama trasa, która ma do kilkunastu kB, a nie trasa wraz z otoczeniem, jak to było do tej pory

wKar napisał(a):U mnie na HTC desire hd pojawiały się dziwne migotania... Samoczynnie włączał się ekran menu (w trakcie jazdy z wytyczoną trasą) by po sekundzie zniknąć. Za kolejna pojawiał się znowu po czym znikał... I tak kilkanaście razy... Telefon w uchwycie, nie "dotykany".

sprawdzamy
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Postprzez KasiaD » czwartek, 10 lis 2011, 10:47

potworny napisał(a):2) Okno mi się nie chowało po naciśnięciu przycisku tuż pod legendą. Inne okna informacyjne (na temat wybranej trasy) znikają po kliknięciu przycisku na ekranie. Przycisk sprzętowy w tym wypadku zawsze działa.
3) Myślę, że to był raczej błąd systemu. Najpierw kliknąłem ikonę obok pola wprowadzania adresu, a potem wróciłem i nie można było niczego wpisywać.
5) Tu się czepiam faktu, że programiści NE nie używają wbudowanej funkcji Androida - ustalanie na podstawie sieci WiFi i nadajników GSM. Ponadto nie widzę, aby rozwiązanie NE działało i pokazywało moją pozycję na podstawie nadajników GSM. Nie ma zielonego okręgu.

2) ok. poprawimy
3) daj znać jeśli się to powtórzy
5) sprawdzamy
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert