Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wersja NaviExpert 7.1 Beta1 - zgłoszenia błędów

Re: Wersja NaviExpert 7.1 Beta1 - zgłoszenia błędów

Postprzez potworny » niedziela, 27 lis 2011, 14:50

Popełniłem błąd i zamówiłem soczewki kontaktowe z płatnością "przelewem" zamiast "kartą".

Złapałeś mnie Potworny za słowo :lol:
Ale kolejny taki post wykasuje :twisted:
mentos11
potworny

Postprzez lchmiel » niedziela, 27 lis 2011, 18:51

Ciekawostka arytmetyczna bety 5:

SC20111127-184420.jpg
Ciekawostka arytmetyczna bety 5
SC20111127-184420.jpg (30.95 KiB) Przeglądane 883 razy

Z pewnością prawdziwa jest tylko prędkość aktualna. Co do pozostałych - nie wiem :shock:
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Radut » niedziela, 27 lis 2011, 20:04

W trybie "Zaplanuj trasę" -> "Pokaż ostatnią trasę" nadal niepotrzebnie miga ikonka satelity, a zbędna próba nawiązania połączenia z GPS powoduje lekkie zakłócenia w rysowaniu i przesuwaniu mapy. Do tego kreska trasy w tym trybie jest nieco za gruba.

Totalną paranoją jest nie pobieranie całej trasy od razu, nie wiem kto wpadł na tak "genialny" pomysł ale jest to najgorsza bzdura jaką można było wymyśleć. Chcąc pobrać trasę w domu/pracy przez wifi i potem z niej skorzystać - okazuje się to niemożliwe gdyż brak jest mapy!! Wczoraj wracając z Krakowa do Lublina (na szczęście z wersją 6.2.1) zdarzyło się kilka dużych dziur w łączności z netem, a niestety czasami nawet w małych miejscowościach wykonuje się różne manewry gdzie trzeba widzieć mapę. Z wersją 7 NE strach ruszać gdziekolwiek dalej... :?
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez ALEX » niedziela, 27 lis 2011, 21:03

Zagadka dla programistów NE:
Jasiu dostał pięć jabłek. Trzy z nich zjadł. Ile jabłek zostało Jasiowi?
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez jotde » niedziela, 27 lis 2011, 21:04

To późniejsze ściąganie mapy w kawałkach to jakieś totalne nieporozumienie. Gdy pojawiła się informacja, że najpierw będzie ściągana trasa a potem reszta mapy to przyjąłem to z zadowoleniem, jako że na moim telefonie ściąganie trwa całkiem długo. Ale rozumiałem to tak, że najpierw ściągana jest paczka z trasą, program zaczyna nawigację, po czy dociąga sobie całe otoczenie trasy już nawigując. Tymczasem w trybie demo bety zauważyłem, że co jakiś kilometr, dwa dociągane są kawałki mapy. Powoduje to widoczne opóźnienia w nawigacji. Krótko: ściąganie najpierw trasy jak najbardziej, ale zaraz potem całej mapy, a nie tylko początkowego kawałka.
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez Radut » niedziela, 27 lis 2011, 21:16

Dokładnie tak samo pomyślałem, że chyba nikt by nie strzelił takiej głupoty żeby trasę pobierać progresywnie w czasie jazdy... raczej pierwszą część jak najszybciej aby tylko dało się jechać a resztę już na spokojnie, w tle...

W obecnej sytuacji proponuję dodanie opcji: Ustawienia -> Ustawienia aplikacji -> Trasa i tutaj zamiast "Pobieraj mapy sąsiedztwa poza granicami kraju" dać "Pobieranie progresywne" i w środku dwie opcje z "ptaszkami" - "W kraju" i "Za granicą" (analogicznie jak w "Przeliczanie trasy"). Myślę że tak byłoby idealnie :)
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez ko777 » poniedziałek, 28 lis 2011, 11:30

I ja również nie rozumiem skąd pomysł na zmianę sposobu pobierania trasy. Dotychczasowy nie sprawiał mi kłopotu, zależnie od telefonu i mocy sygnału pobieranie całości trasy trwało kroćej lub dłużej, ale zawsze na tyle do przyjęcia, żeby się w ogóle nad zmianą żadna nie zastanawiać. Niech pobieranie trwa nawet i 20-30 sekund, co to jest przed trasą np. 2 czy 5-godzinną. Spodziewam się problemów z 'dociąganiem' trasy w niektórych miejscach. Po co zmieniać system na gorszy? NE proponuje zrezygnować z nowego sposobu pobierania trasy, lub dać wybór co do tego w ustawieniach.
ko777

Telefon: Sony Xperia M2

Postprzez domel » poniedziałek, 28 lis 2011, 11:38

ko777 napisał(a):Dotychczasowy nie sprawiał mi kłopotu, zależnie od telefonu i mocy sygnału pobieranie całości trasy trwało kroćej lub dłużej, ale zawsze na tyle do przyjęcia, żeby się w ogóle nad zmianą żadna nie zastanawiać. Niech pobieranie trwa nawet i 20-30 sekund, co to jest przed trasą np. 2 czy 5-godzinną.

To chyba bardziej chodziło o szybkie przeliczenie omijające korek a nie to pierwsze przed trasą.
domel

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez KasiaD » poniedziałek, 28 lis 2011, 13:28

Kilka powodów, dla których testujemy takie rozwiązanie pobierania mapy i trasy:
- szybkie przeliczanie trasy
- zmniejszenie transferu podczas przeliczania trasy ze względu na CT, przeliczanie trasy razem z mapą, to kilkukrotne pobranie nawet 400kb
- bieżąca aktualizacja danych trafikowych
- zwrócenie uwagi na słabsze telefony i odciążenie procesora, nie pobieranie dużej ilości danych na raz

nie możemy mieć jabłka i zjeść jabłka... staramy się znaleźć rozwiązanie pośrednie... cały czas pracujemy nad jego udoskonaleniem...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez jotde » poniedziałek, 28 lis 2011, 14:14

Powody były całkiem zrozumiałe. Jednakże wygląda na to, że obecny sposób nie do końca się sprawdza.

Przede wszystkim różnie to wygląda na różnych telefonach. Ja mam leciwą już Nokię 95 8GB i pobieranie na niej trwa bardzo długo, natomiast moja szanowna małżonka ma Samsunga i5800 (galaxy 3, który zresztą demonem prędkości też nie jest) i u niej pobieranie dosłownie śmiga. Tak więc o ile ja bym odczuł zmianę sposobu pobierania pozytywnie to na samsungu nie ma to wielkiego sensu. Jednakże z testów trasy demo na samsungu widzę, że otoczenie jest pobierane co 2-3 kilometry. Wydaje mi się, że to zbyt często. Może: (1) zwiększyć nieco wielkość pobieranej trasy np. do parunastu kilometrów, (2) dać użytkownikowi wybór, czy chce całość na raz, czy w paczkach. Jak jeżdżę po swoim mieście to wiem, że cały czas będę miał zasięg. Ale jak jadę w długą trasę to już 100% pewności nie mam, a za granicą to już na pewno nie chcę, żeby coś ściągało.

Poza tym nowa trasa niekoniecznie musi się dużo różnić od poprzedniej. Może optymalizacja przeliczania powinna polegać na inteligentnym pobieraniu danych, tzn. jeżeli nowa trasa pokrywa się w jakieś części z poprzednią to klient poprosi serwer tylko o otoczenie nowego kawałka, a nie całości.
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung GT-i8160

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert