Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 7.1 Beta1 - inne uwagi, luźne rozmowy

Re: Wersja NaviExpert 7.1 Beta1 - zgłoszenia błędów

Postprzez mentos11 » sobota, 26 lis 2011, 22:23

Myślę że już dawno wyszliśmy poza temat tego wątku.
Błędy ok ale dyskusja i uwagi powinny się znaleźć w siostrzanym wątku.
Nowe propozycje funkcji powinny być w jeszcze kolejnym wątku pisane.

Myślę że nikt nie będzie miał do mnie pretensji jeśli zdradzę wam że w kolejnej wersji NE powinnismy zobaczyć powiadomienia online z prawdziwego zdarzenia i może asystenta pasa ruchu ;)
NE pracuje jeszcze nad co najmniej jednym ciekawym projektem zwiazanym z windowsem ;) ale co jak gdzie i kiedy to nie ma co pytac bo tego nikt nie wie.
Troche offtopu zrobiłem ale myślę że trochę informacji użytkownikom należy się.
Potem zrobie porządek w tym wątku ;)
Już przeniosłem posty :)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez katana1978 » niedziela, 27 lis 2011, 00:14

w prawdzie nie używam żadnej testowej wersji ale mam pytanie czy zostanie zmienione menu bo w 7.0 mnie powaliło.
te kolory orange , te ikony na dzień dobry które słózą do wejścia dalej w nawigację ...
Gdzieś słyszałam / czytałam że menu ma być upodobnione do przeglądarki mini opery

mi się podobało menu w wersji 5.2.1.
moje ulubione opcje które zniknęły to strzałka
i właśnie te całe menu - no porażka jest w tej 7.0
katana1978
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Motorola

Postprzez boniu78 » niedziela, 27 lis 2011, 17:55

mentos11 napisał(a):Myślę że już dawno wyszliśmy poza temat tego wątku.
Błędy ok ale dyskusja i uwagi powinny się znaleźć w siostrzanym wątku.
Nowe propozycje funkcji powinny być w jeszcze kolejnym wątku pisane.

Myślę że nikt nie będzie miał do mnie pretensji jeśli zdradzę wam że w kolejnej wersji NE powinnismy zobaczyć powiadomienia online z prawdziwego zdarzenia i może asystenta pasa ruchu ;)
NE pracuje jeszcze nad co najmniej jednym ciekawym projektem zwiazanym z windowsem ;) ale co jak gdzie i kiedy to nie ma co pytac bo tego nikt nie wie.
Troche offtopu zrobiłem ale myślę że trochę informacji użytkownikom należy się.
Potem zrobie porządek w tym wątku ;)
Już przeniosłem posty :)

Jeśli programiści NE będą nadal kombinować z aplikacją jak w wersji 7.0 lub 7.1 beta 4 gdzie mapa ucieka a GPS gubi zasięg to o asystencie możemy pomarzyć.
boniu78

Telefon: Sony Xperia Z

Re: NaviExpert 7.1 Beta1 - inne uwagi, luźne rozmowy

Postprzez StyQ » niedziela, 27 lis 2011, 23:25

Powtórzę jeszcze raz:

Apel do autorów. Niech ten komunikat o braku połączenia z internetem nie daje po oczach niczym żarówa, bo nikomu nie potrzebny jest taki "krzyk" o braku połączenia który ciągle się pali. Są miejsca gdzie nie ma zasięgu. I co, mam ciągle patrzeć w ten rażący komunikat?
Przecież można to sygnalizować jakąś małą ikonką na pasku u góry. Wnioskuje o rozsądek Twórców
StyQ

Telefon: HTC Desire

Postprzez ko777 » poniedziałek, 28 lis 2011, 11:47

StyQ napisał(a):Powtórzę jeszcze raz:

Apel do autorów. Niech ten komunikat o braku połączenia z internetem nie daje po oczach niczym żarówa, bo nikomu nie potrzebny jest taki "krzyk" o braku połączenia który ciągle się pali. Są miejsca gdzie nie ma zasięgu. I co, mam ciągle patrzeć w ten rażący komunikat?
Przecież można to sygnalizować jakąś małą ikonką na pasku u góry. Wnioskuje o rozsądek Twórców

Popieram. Mnie wykańcza w domu ikona z przekreśloną anteną i komunikat ,podejdź do okna' przy braku lokalizacji gps/bts. Pisałem już o tym parę razy, na razie bez efektu.
ko777

Telefon: Sony Xperia M2

Postprzez tdk » wtorek, 29 lis 2011, 10:03

kdzwonek napisał(a):
tdk napisał(a):
kdzwonek napisał(a):4. pobieranie trasy jest spowodowane pewną zmianą: obecnie podczas pobrania trasy, pobierana jest wyłącznie sama trasa, bez otoczenia mapowego, otoczenie mapowe dociągane jest w trakcie nawigowania, powoduje to ogromną oszczędność w danych i w czasie podczas przeliczania trasy; przy przeliczaniu pobierana jest wyłącznie sama trasa, która ma do kilkunastu kB, a nie trasa wraz z otoczeniem, jak to było do tej pory

No nie... :) Rozumiem, że to nie jest opcja tylko działanie niezależne od woli użytkownika?
Zupełnie mi to nie odpowiada, ponieważ:
1. mam (jak chyba coraz większa większość) nieograniczoną ilość danych w abonamencie (ew. ograniczoną na takim poziomie, że NE jej nie zagraża)
2. rozumiem, że gdy jadę przez teren poza zasięgiem sieci, to otoczenia mapowego nie będę widzieć?
3. do tej pory gdy wybierałem się za granicę, to wyznaczałem całą trasę jeszcze w PL (używając darmowego internetu) i korzystałem z niej później już bez połączenia z netem - teraz za granicą otoczenia mapowego mieć nie będę?
4. do tej pory mogłem skonfigurować NE w ten sposób aby nie przeliczał trasy poza granicami PL co powodowało, że nie używał on tam internetu. Jak rozwiązano sprawę pobierania otoczenia poza granicami PL? Można skonfigurować NE tak aby go nie pobierał? W przeciwnym razie ta funkcjonalność zupełnie wyeliminuje możliwość używania NE poza PL (oczywiście można jeszcze w telefonie wyłączyć transmisję danych w roamingu, ale to jak sądzę spowoduje ciągłe wyświetlanie informacji o problemie z połączeniem interetowym).

tdk... przepraszam Cię za niewystarczającą informację, Twoje wątpliwości sugerują, że nie wyraziłam się dostatecznie jasno.
Zmiana sposobu pobierania trasy, czyli nie pobierania otoczenia, związana jest z autoprzeliczaniem. Autoprzeliczanie na podstawie CT jest dostępne tylko w Polsce, więc również wspomniany sposób ładowania trasy i otoczenia dotyczy WYŁĄCZNIE Polski. Poza granicami kraju trasa jest pobierana w tradycyjny sposób wraz z otoczeniem, abyś mógł tak jak zwykle wytyczyć trasę jeszcze w Polsce i nie korzystać z pobierania danych za granicą.

Wspomnianą zmianę wprowadziliśmy, aby przyspieszyć pobieranie trasy przy przeliczaniu. Dzięki temu przeliczenie trasy, to pobranie kilkunastu kB, a nie kilkuset wraz z otoczeniem mapowym. Podkreślam jeszcze raz, zmiana sposobu pobierania trasy dotyczy wyłącznie Polski.

Temat bardzo mnie interesuje więc postanowiłem pomęczyć jeszcze w tym wątku...

OK - czyli rozumiem, że podczas wyznaczania trasy pobierana jest całość, razem z całym otoczeniem. Jeśli mam wyłączone 'autoprzeliczanie trafikowe' (na podstawie aktualnej sytuacji na drodze), to nigdy nie zdarzy mi się sytuacja, że mapa będzie musiała być dociągana w trakcie nawigacji, tak?
Jeśli zjadę z trasy i zostanie ona przeliczona z tego powodu lub kliknę 'przelicz trasę' w menu, to nowa trasa zostanie ściągnięta w całości, razem z całym otoczeniem, tak?
Jedyny przypadek gdy w telefonie znajdzie się mapa bez otoczenia, które trzeba dociągać to taki, gdy 'autoprzeliczanie trafikowe' jest włączone + wykrycie korka, tak?
Pomijając fakt, że to rozwiązanie mi nie odpowiada z powodu dziur w zasięgu w całej PL :) to chciałbym jeszcze dopytać o taką sytuację:
Trasa wyznaczona w PL prowadzi za granicę (np. Warszawa -> Praga). W trakcie jazdy po terenie PL 'autoprzeliczanie trafikowe' będzie działać, tak? Jeśli tak, to może się przydarzyć, że zostanie pobrana nowa trasa, która nie będzie miała otoczenia - czy w pobieranej trasie również na końcowym odcinku trasy (za granicą) otoczenia nie będzie? Czy to otoczenie będzie dociąganie za granicą?
Jeśli 'autoprzeliczanie trafikowe' działa na trasach mieszanych (PL -> nie PL), to w wyjątkowych sytuacjach może się zdarzyć, że na podstawie zaciągnięcia nowej trasy jeszcze na terenie PL zmieni się też część trasy za granicą (ponieważ nowa trasa może poprowadzić nas do innego przejścia granicznego). W takim wypadku 'zagraniczna' część trasy będzie miała otoczenie, czy nie i czy będzie one dociągane za granicą?
tdk

Telefon: Sony Xperia Z5

Postprzez Marian » wtorek, 29 lis 2011, 15:59

tdk napisał(a):Trasa wyznaczona w PL prowadzi za granicę (np. Warszawa -> Praga). W trakcie jazdy po terenie PL 'autoprzeliczanie trafikowe' będzie działać, tak? Jeśli tak, to może się przydarzyć, że zostanie pobrana nowa trasa, która nie będzie miała otoczenia - czy w pobieranej trasie również na końcowym odcinku trasy (za granicą) otoczenia nie będzie? Czy to otoczenie będzie dociąganie za granicą?
Jeśli 'autoprzeliczanie trafikowe' działa na trasach mieszanych (PL -> nie PL), to w wyjątkowych sytuacjach może się zdarzyć, że na podstawie zaciągnięcia nowej trasy jeszcze na terenie PL zmieni się też część trasy za granicą (ponieważ nowa trasa może poprowadzić nas do innego przejścia granicznego). W takim wypadku 'zagraniczna' część trasy będzie miała otoczenie, czy nie i czy będzie one dociągane za granicą?
Te pytania i przypuszczenia są prawdopodobnie bezprzedmiotowe. Dotychczas w wersji 6 umieszczenie punktu końcowego za granicą wykluczało mozliwość wyznaczenie jakichkolwiek tras trafikowych na odcinku krajowym. Niezależnie od wyboru typu trasy program wyznaczał jedynie trasę "Głównymi". Natomiast jest niewykluczone, że obecnie "usprawniono" algorytm i mimo to mapa jest "dociągana" w trakcie jazdy.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Poprzednia strona

Powrót do Wersje NaviExpert