Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Oficjalna premiera wersji 7.1

Re: Oficjalna premiera wersji 7.1

Postprzez ruphert » środa, 30 lis 2011, 22:58

Stary błąd z 7.0 ciągle występuje. Dzisiaj jadąc wisłostradą wjechałem do tunelu (długi tunel), po wyjeździe NE często traci 3d, tzn. w ustawieniach ma ale pokazuje 2d. Żeby 3d wróciło trzeba albo dwa razy wybrać wyświetlaj w 3d (wył i wł) albo odczekać dłuższy czas.

Kolorki traficu to porażka, totalnie nie czytelne, fajnie że można je wyłączyć. Tyle tylko że nawigacja powinna być przedwszystkim bezpieczna, także nie wiem czy dobrym pomysłem jest ładować tęczę kolorów jako domyślną w wyniku czego odnalezienie trasy jest 3x trudniejsze. Navi powinna być maksymalnie czytelna w trybie domyślnym, fontanna dopiero na żądanie (jeśli już musi być).
ruphert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: HTC Magic

Postprzez potworny » środa, 30 lis 2011, 23:22

Bardzo mi się podoba nowa nawigacja. Kolory świetne. Kompas mi nie przeszkadza. Należą się NE szczere gratulacje. A teraz do roboty, jeszcze wiele do zrobienia. :)

Narzekający znajdą się zawsze. "Drogie NE, wprowadźcie radykalne zmiany, byle się nic nie zmieniło". Skąd ja to znam.... Jak tylko zmodyfikuję swój serwis, to zaraz mam rozpacz w mailach. :D
potworny

Postprzez algi » czwartek, 1 gru 2011, 07:42

Potworny - to naturalna reakcja przed zmianami. Wiesz co się dzieje w firmach gdy ludzie pracowali 20 lat na jakimś systemie a tu nagle wdraża się/pisze się nowy system? Ja właśnie jestem na tym etapie - o ile osoby młode (30 lat) jakoś tam się po trudach przestawiają, tak starsze (50 lat) okopały się i zmian nie chcą ;-)

Co do v.7.1 - myślę że jest to dojrzała wersja - sporo zmian teraz wizualnych jest i przyznam, że jak wczoraj zerknąłem, jaką trasę wyznaczył NE, nie do końca z bladym trafikiem byłem w stanie sobie to umiejscowić w przestrzeni. Tzn. wiedziałem jak droga idzie ale kategorie dróg były dla mnie na pierwszy rzut oka nieczytelne. Gdy wyłączyłem trafik na chwilę, było widać które drogi są "grube", które "chudsze" - czyli kategorie na pierwszy rzut oka.

Natomiast w czasie samej jazdy, i tak widzimy na tyle mały odcinek przed nami, że to już tak nie przeszkadza.
Każdy chciałby ciastko zjeść i ciastko mieć ale raczej się nie da. No chyba że masz DWA ciastka ;-)

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x - SAMSUNG GALAXY S
NE v7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4

NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
algi
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez osator » czwartek, 1 gru 2011, 09:16

Obecna wersja trafficu wygląda najlepiej, ale i tak byłoby idealnie, gdyby była dodana trzecia opcj wyświetlania!!!
Samsung Galaxy S6 edge, Android 5.1.1
osator

Telefon: Samsung Galaxy S

Postprzez tdk » czwartek, 1 gru 2011, 10:43

1. Czy jeśli w trakcie nawigacji kliknę ikonę trafiku (w celu wyłączenia kolorków), to wyłączę też autoprzeliczanie trafikowe (tzn. wyszukiwanie korków)?
2. Zawsze gdy wskażę cel i rozpoczyna się nawigacja pojawia się legenda kolorów trafiku - da się to jakoś wyłączyć, czy za każdym razem trzeba 'powrót' klikać?
3. Mimo, ze jest już wersja 7.1, to chyba ktoś mi odpowie na pytania zawarte w wątku 'NaviExpert 7.1 Beta1 - inne uwagi, luźne rozmowy' zadane we wtorek, 29 lis 2011, 10:03? - ciekawi mnie jak działa to dociąganie trasy, no i oczywiście chcę wiedzieć za co płacę, czego się spodziewać.
tdk

Telefon: Sony Xperia Z5

Postprzez mentos11 » czwartek, 1 gru 2011, 11:58

tdk napisał(a):1. Czy jeśli w trakcie nawigacji kliknę ikonę trafiku (w celu wyłączenia kolorków), to wyłączę też autoprzeliczanie trafikowe (tzn. wyszukiwanie korków)?
2. Zawsze gdy wskażę cel i rozpoczyna się nawigacja pojawia się legenda kolorów trafiku - da się to jakoś wyłączyć, czy za każdym razem trzeba 'powrót' klikać?
3. Mimo, ze jest już wersja 7.1, to chyba ktoś mi odpowie na pytania zawarte w wątku 'NaviExpert 7.1 Beta1 - inne uwagi, luźne rozmowy' zadane we wtorek, 29 lis 2011, 10:03? - ciekawi mnie jak działa to dociąganie trasy, no i oczywiście chcę wiedzieć za co płacę, czego się spodziewać.

ad 1 Nie , nie wyłączysz, aby wyłączyć autoprzeliczanie trasy trzeba wejść w ustawienia-ustawienia aplikacji- ustawienia trasy-ustawienia przeliczania.
ad 2 Legenda z tego co pamiętam pojawia się tylko na początku 5 razy potem już nie, ale jest dostępna w menu.
ad 3 w pierwszym poście Kasia napisała że jednak trasa jest cała pobierana na starcie ale bez otoczenia które jest dociągane w czasie jazdy. Wniosek jest taki że można nawigować nawet przy braku połączenia z siecią!
Chyba rozwiałem wątpliwości?
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez tdk » czwartek, 1 gru 2011, 12:31

mentos11 napisał(a):
tdk napisał(a):[...]

[...]
ad 3 w pierwszym poście Kasia napisała że jednak trasa jest cała pobierana na starcie ale bez otoczenia które jest dociągane w czasie jazdy. Wniosek jest taki że można nawigować nawet przy braku połączenia z siecią!
Chyba rozwiałem wątpliwości?

Dzięki za wyjaśnienia. Jeśli jednak chodzi o pkt. 3, to Kasia napisała też:
kdzwonek napisał(a):Zmiana sposobu pobierania trasy, czyli nie pobierania otoczenia, związana jest z autoprzeliczaniem. Autoprzeliczanie na podstawie CT jest dostępne tylko w Polsce, więc również wspomniany sposób ładowania trasy i otoczenia dotyczy WYŁĄCZNIE Polski. Poza granicami kraju trasa jest pobierana w tradycyjny sposób wraz z otoczeniem, abyś mógł tak jak zwykle wytyczyć trasę jeszcze w Polsce i nie korzystać z pobierania danych za granicą.

Wspomnianą zmianę wprowadziliśmy, aby przyspieszyć pobieranie trasy przy przeliczaniu.

co sugerowało właśnie, że ściąganie trasy bez otoczenia ma miejsce tylko w trakcie autoprzeliczania i tylko w PL co jest sprzeczne z tym, co napisałeś przed chwilą. Dlatego też zależy mi jednak na konkretnych odpowiedziach (tzn. TAK/NIE + ew. wyjaśnenie) na wszystkie pytania zawarte w tamtym poście. Łącznie z tymi dot. trasy PL -> nie PL. Dodatkowe wątpliwości budzi fakt, że w ustawieniach aplikacji widać opcję włączenia i wyłączenia funkcji dociągania otoczenia poza granicami kraju. Po co to skoro "Poza granicami kraju trasa jest pobierana w tradycyjny sposób wraz z otoczeniem".
tdk

Postprzez mentos11 » czwartek, 1 gru 2011, 13:33

Nie mieszajmy już.
W wersji oficjalnej NE 7.1 trasa z mapą w Polsce z włączonym autoprzeliczaniem pobierana jest cała ale bez szerszego otoczenia.
Proponuję Ci zrobić test, zainstalować NE, jest okres testowy 7 dni i wyznaczyć trasę a następnie wyłączyć w ustawieniach andka transmisję danych.
Następnie przejedź się wyznaczoną trasą i zobacz czy da się ;) OK?
Za granicami trasa też jest pobierana z mapami, ale jak sam zobaczyłeś można ograniczyć pobieranie mapy po włączeniu nie pobierania map otoczenia.
Najlepiej samemu przetestować, w ustawieniach też można znaleźć ilość pobranych danych przez aplikację.
mentos11

Postprzez tdk » czwartek, 1 gru 2011, 14:59

Propozycja nie do zaakceptowania - po to pytam się o szczegóły u źródeł żeby nie musieć nic testować. Jednak nareszcie dotarło do mnie, że zespół NE nie zna lub nie ma ochoty na udzielanie mi tak szczegółowych odpowiedzi - temat zakończony, klient (ja) niezadowolony z obsługi (nie z nawigacji).
tdk

Postprzez mentos11 » czwartek, 1 gru 2011, 15:21

Nie ma co się denerwować zaraz wyślę Twój post Hani na pewno coś odpisze ;)
mentos11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert