Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Oficjalna premiera wersji 7.1

Re: Oficjalna premiera wersji 7.1

Postprzez wKar » sobota, 3 gru 2011, 17:04

Nie wiem, czy to celowe ustawienie, czy przypadek, ale działanie podświetlenia systemowego w NE 7.1 działa mi tylko przy automatycznym dostosowywaniu jasności ekranu. Gdy sam ustawiam w telefonie jasność wg własnych upodobań, NE korzysta z ustawień we własnym menu. Czy nie byłoby zasadniejsze dodanie w menu nawigacji przy pasku ustawienia jasności podświetlenia "fiszki": korzystaj z systemowych ustawień jasności telefonu?

a tak w ogóle to gratulacje za udany upgrade :)
Używam NE od 3 lat, testowałem wszystkie bety do 7.1 i co prawda jeden błąd wciąż mnie mocno denerwował (samoczynne włączanie i wyłączanie menu w trakcie nawigowania - htc dhd), ale zmiany dokonane w tej wersji idą, moim zdaniem, w dobrym kierunku. Przyłączam się do motywujących do dalszej pracy zachęt i czekam na kolejne udoskonalenia.
wKar
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Xperia Z

Postprzez gietpe » sobota, 3 gru 2011, 18:58

Z ciekawości zajrzałem na swój to nie jest najgorzej ale max.prędkośc 193 km :shock: 20 km więcej niż możliwe w moim autku.Pozdrawiam
gietpe

Telefon: Xperia SP

Postprzez StormChaser » sobota, 3 gru 2011, 21:50

lchmiel napisał(a):Błąd w komputerze pokładowym.

Instaluję wersję 7.1 i mam ujemne wartości:

Nie mam ochoty reinstalować, ale to chyba mnie nie minie. Oczywiście w wersji 7.0 żadnych ujemnych wartości nie było; były natomiast w betach, co nie powinno mieć żadnego związku.

Ja mam -166292712 km , ale reinstalować mi się nie chce, poza tym NE mam preinstalowany. W wersji 7.0 było tak samo :(
StormChaser

Telefon: LGE Nexus 5X

Postprzez lchmiel » niedziela, 4 gru 2011, 16:22

Nieźle!

Ja za tydzień albo dwa dojdę do zera, a Ty masz przed sobą dalszą perspektywę :shock:

Może ktoś nam powie, gdzie "grzebnąć" w systemie, żeby to poprawić? Zaznaczam, że nie mam i nie będę miał rootowanego telefonu.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez potworny » niedziela, 4 gru 2011, 17:07

Moim zdaniem do tego nie trzeba rootować telefonu. Wystarczy odinstalować aplikację, żeby zgubiła pliki własne z zapisanymi statystykami. Można też poczekać na reakcję programistów NE, żeby wydali wersję, która będzie naprawiała ten błąd. Można też podworować z Hani lub Kasi, ale to tylko poprawia humor własny, a aplikacja dalej pokazuje kwiatki, które z kolei lubiane są przez kobiety właśnie :)
potworny

Postprzez ALEX » niedziela, 4 gru 2011, 18:01

Właśnie chciałem zaproponować prostsze rozwiązanie jednak w przypadku NE nie ma możliwości usunięcia danych aplikacji/cache-u. Pozostaje reinstalacja programu.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez mentos11 » niedziela, 4 gru 2011, 19:20

Jak to się nie da?!
Na andku w każdej aplikacji można usunąć dane, wystarczy w ustawieniach aplikacje wybrać aplikacje i tam bede różne opcje.
Tylko potem trzeba znowu zalogować się w NE, hasło itd.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez ALEX » niedziela, 4 gru 2011, 19:52

Sprawdź...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez lchmiel » niedziela, 4 gru 2011, 20:04

mentos11 napisał(a):Na andku w każdej aplikacji można usunąć dane, wystarczy w ustawieniach aplikacje wybrać aplikacje i tam bede różne opcje.

Myślałem o czymś bardziej finezyjnym. Wszyscy wiemy, jak jest fajnie stracić wszystkie ustawienia.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez KasiaD » poniedziałek, 5 gru 2011, 20:02

Panowie... wersja 7.1.1 do pobrania

drobne zmiany:
- likwidacja błędu opisanego przez mentosa - wymuszenie zamknięcia podczas modyfikacji trasy
- ulepszenia w pobieraniu trasy i mapy za granicą.

Marianie, jeżeli 100km tras biegnie w Polsce i 100km w Czechach np. każdy fragment zachowuje się tak jakby trasa była wyznaczana oddzielnie w Polsce i oddzielnie w Czechach. W Polsce pobiera minimalne otoczenie na początku i dociąga uzupełnienie w trakcie nawigacji. Do fragmentu zagranicznego pobierane jest szersze otoczenie od razu, czyli działa po staremu. Jeżeli nie przejmujesz się transmisją danych za granicą, możesz oczywiście włączyć sobie również dociąganie większego, pełnego otoczenia za granicą, do tego właśnie służy opcja w ustawieniach roamingu. Do koloru do wyboru ;)

Prośba o sprawdzenie, czy nadal jest problem z komputerem pokładowym.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert