Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert - wygrywa!

Re: NaviExpert - wygrywa!

Postprzez roman_tp » wtorek, 6 gru 2011, 23:16

witam po pewnym czasie. tak, zaglądam tu, czytam i podziwiam.
częściej podziwiam, ale teraz jestem zszokowany wynikiem, tym bardziej, ze nie wiem skąd autorzy tego testu mają takie wyniki KSN.
właśnie w tej chwili otworzyłem AM [włączony LD, AM'Trafic] i wyznaczyłem trasę z centrum W-wy do centrum Łodzi - planowany czas 2h12min dystans 143km
trasa przebiega:
E67 W-wa --> Wiktoryn --> 719 Skorosze --> Pruszków --> Otrębusy --> Zatrudy --> Grodzisk Mazowiecki --> Kozerki --> Jaktorów --> Żyrardów --> Bednary --> Puszcza Mariańska --> 70 kamion --> Skierniewice --> Mokra Prawa --> Sierakowice Prawe
tu odbijamy w lewo na Sierakowice Lewe i lewą stroną Bełchatowa kierujemy się w kierunku Łyszkowic do drogi nr 704
dalej na Teresin --> Kołacin --> Brzeziny --> 72 Paprotnia --> Nowosolna --> wjazd do Łodzi od wschodu.

tu przedstawiam trasę, którą pokazała mi AM - rozbieżność w czasie dojazdu, ale kaemy te same.

nie zamierzam specjalnie jechać i sprawdzić czy będą duże rozbieżności w czasie dojazdu, ale nie wierze, że odcinek prawie 150 km będę jechał ponad 3 godziny!!!!

wybaczcie mój sceptycyzm, ale albo osoby biorące udział w teście na co dzień korzystają z NE i na czas testu zostali wyposażeni w KSN [których nie potrafią w pełni wykorzystać, że o włączeniu usług on-line nie wspomnę], albo jest to artykuł sponsorowany.
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez mindzik » środa, 7 gru 2011, 00:01

Trasa, którą opisałeś na pewno nie będzie dobra, odcinek od Pruszkowa do Żyrardowa to jakaś masakra.Co mi przyjdzie do głowy żeby tamtędy jechać to w połowie drogi żałuję wyboru. Ruch tam się zawsze wlecze. Tam jest miejscowość za miejscowością, no chyba że ułożyłeś trasę dla godzin nocnych, to może być ok.
mindzik
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia N8

Postprzez algi » środa, 7 gru 2011, 08:02

Przeczytajcie artykuł. O to właśnie chodzi że czas jest prognozowany sobie a realny sobie. Tam są remonty a dodatkowo w czasie testu był wypadek i stracili 60 minut na 2 kilometry. Co najśmieszniejsze najgorsza nawigacja w teście pokazała realny czas ponad 4 godziny. Po prostu trafik w pośrednich nawigacjach nie zadziałał. O ile wypadek jako zdarzenie incydentalne można wybaczyć (choć chyba m.in. po to te wszystkie trafiki) o tyle remonty są tam prowadzone od miesięcy więc w historycznych statystykach powinny siedzieć.

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez bartek » środa, 7 gru 2011, 09:38

Romanie najlepsza trasa wiedzie wzdłuż dwójki bo ma dobrze rozlokowane trasy równoległe (po samej dwójce jedzie się ciężko szczególnie na odcinku Ożarów, Błonie ((w stronę Warszawy bo w drugą jest lepiej)) i często obwodnica Sochaczewa), potem przez Łowicz itp. Puszczanie kogoś przy obecnych remontach choćby przez Żyrardów (ale i centrum Skierniewic oraz Pruszków) oznacza, że dana nawigacja o trafficu i remontach nie ma pojęcia. Z testu jasno wynika, że myśli tylko NE i to należy podkreślić.
bartek

Postprzez SoLar » środa, 7 gru 2011, 10:05

mindzik napisał(a):Trasa, którą opisałeś na pewno nie będzie dobra, odcinek od Pruszkowa do Żyrardowa to jakaś masakra.Co mi przyjdzie do głowy żeby tamtędy jechać to w połowie drogi żałuję wyboru. Ruch tam się zawsze wlecze. Tam jest miejscowość za miejscowością, no chyba że ułożyłeś trasę dla godzin nocnych, to może być ok.

Z postu Romana wynika, że trasa powstała tuż przed wysłaniem postu, czyli późnym wieczorem gdy drogi są puste.

@ mentos
trudno mój post uważać za reklamę jednej z KNS - początek jest zdecydowanie krytyczny.

A późniejszy przykład to porównanie - wymuszone przez samą istotę wątku. Jak widać z postów w paru miejscach na tym forum, kilku forumowiczom ( w ty mnie ) trudno przyjąć bez wątpliwości wynik testu - zwłaszcza jego skalę. Podejrzewam, że każdy z nas oponentów spędził kawał życia jeżdżąc z KNS i test uznaje, oględnie mówiąc, za specyficzny.

Zresztą, czy możliwe jest na forum poświęconym jednej nawigacji z traffikiem wyeliminowanie odniesień do drugiej polskiej produkcji ?
One ZAWSZE będą porównywane w zakresie realizacji podstawowych funkcji, zwłasza, że z polskich tylko one oferują traffic ?

Ponadto, obie pracują na różnych systemach operacyjnych i możliwości do szerszych migracji specjalnie nie widzę.
SoLar

Telefon: SE W 200 i

Postprzez mentos11 » środa, 7 gru 2011, 10:20

Ok Solar ale wiesz jest regulamin porzadku trzeba pilnować ;)
Sa watki o konkurecji na tym forum, chodzi mi o to aby nie robic reklamy, bo dyskusji nie da się uniknąć :)
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez roman_tp » środa, 7 gru 2011, 11:43

SoLar napisał(a):Z postu Romana wynika, że trasa powstała tuż przed wysłaniem postu, czyli późnym wieczorem gdy drogi są puste.

to prawda - teraz wyznaczyłem te same punkty i trasa przebiega przez miejscowości:
W-a --> Raszyn --> Nadarzyn --> Żabia Wola --> Biała Rawska --> Rawa Mazowiecka --> Głuchów --> Jeżów --> Brzeziny --> Nowosolna - Łódź

google troszkę pogubiło się w okolicy Żabiej Woli, bo prowadzi do kawałek dalej i następnie zawraca, ale chodzi o pogląd jak trasę wyznaczyła AM.

wyjazd 11:42
czas podróży 2H 57 min
dystans 142 km

zaznaczam, że Trafic to nie wszystko - zapominacie jeszcze o Miplo.
pytanie: czy uczestnicy testu tez zapomnieli?
roman_tp

Telefon: CAT B15

Postprzez Hakari » środa, 7 gru 2011, 12:17

Co do 150km i 3h to jest to jak najbardziej możliwe, jadąc kiedyś bez nawigacji przez Łódź (od strony Łowicza) na własne życzenie utknąłem w takim korku, że przejechanie od początku Łodzi do Pabianic zajęło mi około 1,5h (żadnego wypadku nie mijałem)...
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari

Telefon: i9001

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum 2011