Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Problem z ustalaniem pozycji na SE C702 i C905

Problem z ustalaniem pozycji na SE C702 i C905

Postprzez kkotowski » środa, 29 lip 2009, 10:48

Telefon C702 i C905 posiadają AGPS czyli GPS który wymaga wspomagania namierzania pozycji geograficznej. Aby tego dokonać należy wykonać następujące ustawienia w telefonie:

1. Ustawienia-Łączność-Ustawienia internetowe-Łącz używając- internet (lub inny profil internetowy właściwy dla operatora GSM )
2. Ustawienia-Łączność-Opcje transmisji strumieniowej: wybrać - internet (lub inny profil internetowy właściwy dla operatora GSM )

Poza tym należy zaznaczyć program NaviExpert bez włączania go, wybrać Opcje-Uprawnienia-Domyślne oraz
zaznaczyć program NaviExpert bez włączania go, wybrać Opcje-Ustawienia internetowe-domyślne (jeżeli podane ustawienia będą już wcześniej zaznaczone proszę zaznaczyć zaawansowane i wybrać opcję internet)

Proszę też sprawdzić w menu głównym telefonu:
Usługi Lokalizacyjne-Ustawienia-Podpowiedzi-wybrać w sieci macierzystej.
Usługi Lokalizacyjne-Ustawienia-Prywatność- Zawsze zezwalaj lub Zawsze pytaj
Usługi Lokalizacyjne-Ustawienia-musi być widoczny napis Wyłącz GPS (to oznacza jest już włączony)
Usługi Lokalizacyjne-Informacja o statusie i w drugiej zakładce czy w celowniku pojawiają się satelity w kolorze seledynowym. Jeśli nie to może oznaczać ze jest problem z samym odbiornikiem GPS.

Po tych ustawieniach należy wyłączyć i włączyć telefon.
Ustalanie pozycji powinno odbywać się na zewnątrz budynku i nie trwa dłużej niż 1-2 minuty przy czym pierwsze ustalanie może trwać ok 10minut.
kkotowski
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: E66, Samsung Avilla GPS

Re: Problem z ustalaniem pozycji na SE C702 i C905

Postprzez Janeo » środa, 19 sie 2009, 09:37

Przy użyciu AGPS (podpowiedzi) zawsze jest hot start, więc błyskawiczna, ok. kilkunastosekundowa synchronizacja z satelitami. Oczywiście jak się to robi w domu, to i AGPS niepomaga i hot fixa się nie doczekamy.
Dopiero jak się używa GPS bez podpowiedzi OPa gsm, mamy do czynienia z klasycznymi różnymi startami (fixami): cold start, worm start, hot start.
Janeo

Telefon: SE C702

Postprzez potworny » sobota, 5 wrz 2009, 20:29

Dodam jeszcze od siebie jedną ciekawostkę.

Kilka razy włączałem Google Maps lub NE w domu/garażu. C702 łączy się z Internetem, żeby pobrać mapę satelitów i... nie może ich znaleźć. Wówczas zapamiętuje, że nie da się pobrać tych danych i... nie próbuje ponownie, kiedy już jesteśmy na zewnątrz. Pomaga tylko chwilowe wyjęcie baterii i ponowne uruchomienie telefonu.
potworny

Postprzez kiloff » sobota, 5 wrz 2009, 22:53

To ciekawe co piszesz.
Jaki masz soft i z jakiej sieci?

potworny napisał(a):Wówczas zapamiętuje, że nie da się pobrać tych danych i... nie próbuje ponownie

Nie wiem czy zrozumiałem. Nie próbuje do jakiego momentu? Czy gdy wyłączę GPS i włączę go z powrotem to próbuje już ponownie (np. wyłączając i włączając na nowo NE)?
Czy użycie funkcji "Reset NVRAM" z menu serwisowego pomaga?
kiloff

Postprzez potworny » niedziela, 6 wrz 2009, 14:13

Soft: R3EA037
Bez brandingu, telefon kupiłem bez umowy.

Nie znam menu serwisowego. Jak się do niego dostać?

Problem z ustaleniem pozycji utrzymuje się długo. Pamiętam, że na początku nie wiedziałem o tym i nawigacja nie potrafiła mi czasami odnaleźć niczego przez 30 minut (leżąc na parapecie).
Zasada jest taka, że pierwsze ustalenie po dłuższym czasie (2 godziny?) powinno się odbyć z AGPS i dostępem do sygnałów satelitów. Inaczej, mimo częstych prób, pozycję ustalić jest bardzo ciężko.

Dodatkowa ciekawostka. Kiedyś siedziałem na "porcelanowym tronie" w łazience bez okien, ale za to na ostatnim piętrze. Nawigacja łapała sygnał za każdym razem i to bez najmniejszych problemów. ;)
potworny

Postprzez kiloff » niedziela, 6 wrz 2009, 14:19

Do menu serwisowego w SE wchodzisz wykonując następującą sekwencję klawiszy:
*>*<<*<*
(przy czym "*" to gwiazdka a "<" i ">" to ruch joysticka lewo lub prawo)
kiloff

Postprzez potworny » wtorek, 8 wrz 2009, 11:05

kiloff, myślę, że Twój sposób rozwiąże moje problemy w stu procentach. Dziękuję :)
W razie jakby nie rozwiązał, dam znać. Teraz nie mogę, bo "bydlę" łapie fiksa jak stary wyjadacz. :twisted:
potworny

Postprzez zuzjoa » czwartek, 14 sty 2010, 19:06

Witam wszystkich.Nareszcie jakieś konkrety co do ustawień niepokornego C905.Jestem od trzech dni posiadaczką tego - podobno - cud telefonu.Myślałam ,że tylko ja trafiłam na jakiś niedorobiony egzemplarz , ale widzę to większy problem.Jestem użytkowniczką NE od prawie dwóch lat (miałam SE W580i z przystawką) i ani razu nie miałam problemu z jazdą "na GPS".Ale chciałam sobie polepszyć ,aby nie wozić dodatkowych sprzętów , i kupiłam C905.Od trzech dni próbuję skorzystać z NE ,ale bezskutecznie.Brak połączenia GPS.Poustawiałam sobie te wszystkie ustawienia , które tu znalazłam i mam nadzieję ,że wreszcie skorzystam z tego ,według mnie ,fajnego programu.MAM NADZIEJĘ ,ŻE NIE BĘDĘ ŻAŁOWAĆ ZAMIANY SE W580i na C905. : :(
zuzjoa

Telefon: C905

Postprzez Peter1 » czwartek, 11 mar 2010, 21:55

Na wstępie witam wszystkich tu zaglądających. Zgodnie z podanymi na wstępie tego wątku wskazówkami ustawiłem wszystkie potrzebne parametru, jednak ciągle mam problem z użytkowaniem nawigacji :(
Zarówno przy włączonej nawigacji Naviexpert jak i bez niej bardzo często pojawia się problem z ustaleniem pozycji. Dodam że połączenie z internetem działa dobrze. Naviexpert pobiera mapy bez problemu, inne programy np. Opera działają bez zarzutu. Podejrzewam, że jest to wina wbudowanego modułu GPS. Acha telefon mam w Era Tak Tak, software niebrandowany R1BA038081016. Z tego co wyświetla przy sprawdzaniu aktualizacji - najnowszy. W związku z powyższym zastanawiam się czy możliwe jest zastosowanie zewnętrznego modułu GPS przez bluetooth? Czy np. z Pentagramem współpraca przebiegałaby bez problemowo? Jeżeli tak, czy istnieje możliwość wyłączenia wbudowanego modułu GPS?
Peter1

Telefon: SE c905 + Pentagram P3101

Postprzez mstelmach » poniedziałek, 15 mar 2010, 07:57

Peter1 napisał(a):Na wstępie witam wszystkich tu zaglądających. Zgodnie z podanymi na wstępie tego wątku wskazówkami ustawiłem wszystkie potrzebne parametru, jednak ciągle mam problem z użytkowaniem nawigacji :(
Zarówno przy włączonej nawigacji Naviexpert jak i bez niej bardzo często pojawia się problem z ustaleniem pozycji. Dodam że połączenie z internetem działa dobrze. Naviexpert pobiera mapy bez problemu, inne programy np. Opera działają bez zarzutu. Podejrzewam, że jest to wina wbudowanego modułu GPS. Acha telefon mam w Era Tak Tak, software niebrandowany R1BA038081016. Z tego co wyświetla przy sprawdzaniu aktualizacji - najnowszy. W związku z powyższym zastanawiam się czy możliwe jest zastosowanie zewnętrznego modułu GPS przez bluetooth? Czy np. z Pentagramem współpraca przebiegałaby bez problemowo? Jeżeli tak, czy istnieje możliwość wyłączenia wbudowanego modułu GPS?

Jasne, ze mozna, ale musisz sciagnac wersje na telefony z BT, czyli dla Ciebie wersja np. na telefon C901, C902.
Pozdrawiam.
mstelmach

Telefon: Nexus 5

Następna strona

Powrót do Typowe problemy i ich rozwiązywanie