Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Test fotoradarów na korkosfera.pl

Re: Test fotoradarów na korkosfera.pl

Postprzez bodogo2 » czwartek, 5 kwi 2012, 16:51

Ostatnio odniosłem wrażenie, że ostrzeżenia o fotoradarach pojawiają się coraz wcześniej. Czyżby potwierdzenie istnienia fotoradaru w wyskakującym okienku tuż po jego pojawieniu się, a nie w momencie mijania fotoradaru, skutkowało zmianą jego pozycji . :? :?:
bodogo2
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung i9001

Postprzez ALEX » czwartek, 5 kwi 2012, 19:02

Tego nikt nie wie.
Ja natomiast ostatnio na trasie odniosłem wrażenie, że fotoradary na mapie pokrywają się z rzeczywistością.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez mentos11 » czwartek, 5 kwi 2012, 19:37

Myślę ze to nie ma znaczenia kiedy potwierdzimy, ale ciekawe jak wyglądają zgłoszenia o fotoradarze naniesione na mapę.
Ciekawe czy najgęściej zgłoszenia sa usytuowane przed, obok a może za radarem?
Tutaj powinna się sprawdzić krzywa dzwonowa Gausa :)
Kasia Dzwonek powinna coś o tym wiedzieć :lol:
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Marian » czwartek, 28 cze 2012, 07:08

Wkrótce ilość danych do testów zdecydowanie się "poprawi": http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dziennik ... omosc.html :)
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez GanjaFighter » czwartek, 28 cze 2012, 07:39

Zauważyłem, że jeżeli dwa fotoradary znajdują się blisko siebie to system uśrednia oba zgłoszenia i tworzy jeden fotoradar po środku.
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI
Obrazek
GanjaFighter

Telefon: Samsung Galaxy S4 GT-I9505

Postprzez buzuma » piątek, 27 lip 2012, 07:54

Czy kontrola drogowa umieszczona w korkosferze przy wjeździe do Raszyna od strony Janek to element kolejnych testów? Pojawiła się niedawno (btw, nigdy nie widziałem tam policji), próbowałem ją wczoraj odwołać przez NE a dalej jest i ma wiarygodność 99%. A tak w ogóle to moim zdaniem umieszczanie permanentnych kontroli drogowych przez korkosferę nie ma zupełnie sensu. Przecież to nie jest element stały jak remont czy fotoradar!
buzuma

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez mindzik » piątek, 27 lip 2012, 11:46

buzuma napisał(a):Czy kontrola drogowa umieszczona w korkosferze przy wjeździe do Raszyna od strony Janek to element kolejnych testów? Pojawiła się niedawno (btw, nigdy nie widziałem tam policji), próbowałem ją wczoraj odwołać przez NE a dalej jest i ma wiarygodność 99%. A tak w ogóle to moim zdaniem umieszczanie permanentnych kontroli drogowych przez korkosferę nie ma zupełnie sensu. Przecież to nie jest element stały jak remont czy fotoradar!

Może nie masz szczęścia na nich trafić, dość często tam stoją w niedzielne wieczory, nawet przed 23.
Pzdr
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez buzuma » piątek, 27 lip 2012, 12:18

Mi chodziło bardziej o koncepcję. Przez korkosferę powinny być umieszczane elementy stałe. Kontrola policji nie jest elementem stałym i powinna być zgłaszana przez użytkowników w czasie występowania. Trochę nawiązuję do dyskusji jakiś czas temu, czy jest sens potwierdzać lub odwoływać w NE fotoradary stacjonarne. Wydaje mi się, że jest tu mały bałagan, który można by uporządkować w jakiejś kolejnej wersji. W bałagan również wpisuje się tekst ostrzeżenia przed kontrolą drogową CB, który brzmi "częste kontrole drogowe". Jest to mylące z dwóch powodów: po pierwsze tam jest kontrola a nie, że może być z jakimś prawdopodobieństwem, a po drugie słysząc taki komunikat i nie widząc policji nie powinienem mimo wszystko odwołać zgłoszenia, bo być może rzeczywiście tam są częste kontrole, ale ja o tym nie wiem. Czyli komunikat słowny jest zły i mylący. Poddaję pod rozwagę ekipie NE.

A tak w ogóle to jakie macie doświadczenia z ostrzeżeniami? Bo u mnie liczba ostrzeżeń w stosunku do rzeczywistych patroli przy drodze to na pewno poniżej 50%, co jest wynikiem chyba dość niezadowalającym.
buzuma

Telefon: Samsung Galaxy S3

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne