Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Naviexpert a zestaw głośnomówiący - silna sugestia

Naviexpert a zestaw głośnomówiący - silna sugestia

Postprzez luksoft » poniedziałek, 2 sty 2012, 14:52

Witam

Niedawno stałem się właścicielem zestawu głośnomówiącego, który współpracuje z moim Galaxy Ace. Muszę przyznać, że dzięki zakupowi Cyberon Voice Commander używanie telefonu w samochodzie stało się bardzo wygodne. Zrozumiałem też po co komu funkcja automatycznego aktywowania wyszukiwania głosowego zaraz po uruchomienia Naviexperta. GENIALNE. Mówię "Uruchom Naviexpert" - uruchamia się Naviexpert, po chwili mówię dokąd chcę jechać, a Naviexpert wyszukuje odpowiedni adres. Super sprawa, wogóle nie trzeba dotykać telefonu... tylko, że właściwie to trzeba. Po wybraniu punktu docelowego najpierw dostajemy pytanie o to, która z rozpoznanych form jest poprawna, potem trzeba wybrać punkt z listy, a potem jeszcze rodzaj trasy (to można wyłączyć, ale to przydatna funkcja). I właściwie cała radość z głosowego wybierania adresu pryska...

Wiem, że wybieranie głosowe nie zawsze jest idealne, stąd sprawdzanie, ale to też można rozwiązać głosowo. Jak to robi Cyberon? Mówię "Zadzwoń do Ktośtam", a on na to "Zadzwoń do Ktośtam - komórka, dom czy anuluj?" i oczekuje na odpowiedź. Altenatywnie "Zadzwoń do ktośtam, komórka - czy tak jest poprawnie?". Idealnie byłoby wprowdzić coś podobnego w NE. "Nawiguj do dom", "Nawiguj do ulubionego punktu dom - tak, następne czy anuluj?". A później "Jaki typ trasy - rekomendowana, najszybsza, głównymi....?" Ewentualnie "Czy trasa najszybsza?". Później mogłoby być pytanie o omijanie płatnych odcinków, jednak preferowane byłoby pytanie tylko jeżeli na trasie pojawia się płatny odcinek. Alternatwnie miła byłaby opcja możliwości wybierania głosowego z opcjami - np. "Prowadź do punktu dom, trasa najszybsza" i wtedy już o nic nie trzeba dodatkowo pytać, ewentualnie "Prowadź do punktu dom, trasa najszybsza, czy tak jest poprawnie?".

Co o tym myslicie?
luksoft
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Galaxy SII

Re: Naviexpert a zestaw głośnomówiący - silna sugestia

Postprzez potworny » poniedziałek, 2 sty 2012, 21:29

Pomysł jest bardzo zacny i świetnie wpłynie na bezpieczeństwo kierowcy. Spodziewam się implementacji w wersji 21 NaviExperta ;)
potworny

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 2 sty 2012, 23:00

Tak powinna działać funkcja rozpoznawania mowy, luksoft, masz bardzo dobry pomysł. Jeśli się zrobiło (wykorzystało) funkcję rozpoznawania słów z dość dużego słownika i działa, i to nieźle, to ta sama funkcja ze znacznie mniejszego słownika powinna być prawie nie do zepsucia. Ja bardzo chciałbym takie coś mieć. Jasne, że nie po to mówię do telefonu i napinam mięśnie twarzy, żeby mówić z dobrą dykcją, żeby zaraz potem klikać w ekran tłustymi paluchami. Całe wrażenie komfortu pryska.

Słowem, ja także tę silną sugestię wzmacniam.

I nie dodaję żadnej drobnej złośliwości :|
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez pawelosinski83 » wtorek, 3 sty 2012, 14:43

jak najbardziej pomysł na tak :-)
pawelosinski83

Telefon: SGS2

Postprzez michalroxorpl » sobota, 28 sty 2012, 13:10

lchmiel napisał(a):I nie dodaję żadnej drobnej złośliwości :|

Ja ponoć złośliwe bydle jestem, to tak sobie pozwolę przypomnieć, że zanim do opcji po wyborze adresu została dodana pozycja "Prowadź do" trzeba było powiedzieć Nawiguj.
I tak sobie mówię: Nawiguj gdzieśtam gdzieśtam. W efekcie na liście propozycji tego jak należy zrozumieć mój bełkot na pierwszych dwóch / trzech miejscach widać było zawsze Navigon ;-)
Toć taka wtopa powinna być administracyjnie zablokowana ;-)
Obrazek
(Drodzy admini forum, pozwólcie nam używać Tapatalk'a)
michalroxorpl
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy SII

Powrót do Ogólne