Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Przekraczanie prędkości- Ankieta

Jak często przekraczasz prędkość

Nigdy, boję się mandatów
0
Brak głosów
Nigdy, kiepsko prowadzę
0
Brak głosów
Nigdy, bo limity WSZĘDZIE są właściwe
1
3%
Sporadycznie
11
34%
Często
8
25%
Bardzo często
6
19%
Praktycznie cały czas.
6
19%

Liczba głosów : 32

Re: Przekraczanie prędkości- Ankieta

Postprzez potworny » czwartek, 19 sty 2012, 22:18

Qbek, pamiętam Twoje uwagi, więc nie robię dymu ;)
potworny

Postprzez algi » czwartek, 19 sty 2012, 23:38

potworny napisał(a):A propos świateł... Ostatnio widzę, że ludzie, których nie stać na normalne żarówki, zaczęli używać halogenów za dnia. Czy to przepisowe?

Jak nie ma mgły to nie.

Jest jeszcze wyjątek z tego co pamiętam to w nocy poza terenem zabudowanym na bardzo krętej drodze jest dopuszczone.
Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi...

BTW: Od gdzieś połowy zeszłego roku dozwolone lampy z homologacją SAE/DOT, które spełniają funkcjonalność lamp z homologacją ECE. W uproszczeniu - większość amerykańskich tylnych lamp z pomarańczowym kierunkiem akceptowalna.
Trzeba tylko dorzucić tylną przeciwmgielną gdzieś pod zderzak....

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez Hakari » piątek, 20 sty 2012, 11:17

Tylko pytanie czy sprecyzowano w przepisach jaka to jest ta kręta droga ;) jak znam życie to nie i to rodzi kolejne nieścisłości.

Qbek oczywiście moich słów nie należy traktować jako wyrocznie nie wiem jak wygląda ten zapis w kodeksie ruchu drogowego ;) przypomina mi się tylko jak robiłem prawko + kilka razy w telewizji poruszano temat dość dawno temu.
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari

Telefon: i9001

Postprzez potworny » piątek, 20 sty 2012, 15:18

Dzięki, Algi, za info. Codziennie widzę naukę jazdy na halogenach. Mgły brak :)
potworny

Postprzez lchmiel » sobota, 21 sty 2012, 14:30

Zaznaczyłem "Często", bo tak zwana "nadmierna prędkość" nie jest najczęstszą przyczyną wypadków, ale brak wyobraźni w niedouczonych głowach niedzielnych rajdowców. Niedzielny rajdowiec ~= jazda "na konika" i wyprzedzanie "na trzeciego", nie przerywając rozmowy przez komórkę trzymaną ręką przy uchu. Do tego oparcie fotela obniżone tak, że właściwie drogi już nie widać. Koszmar.

Oglądałem film udostępniony przez Potwornego w "Luźnej gadce" i jestem w całości za wynikającymi z niego wnioskami. Ale sposobem na ukrócenie patologii nie jest wprowadzenie innej patologii dla wszystkich, ale ustalenie realistycznych przepisów. Wtedy byłby sens w ścisłym ich egzekwowaniu. Co mam zrobić z ograniczeniem do 20 km/h na drodze przelotowej przez pewne miasteczko? Albo z 40 km/h w szczerym polu, gdzie mogę zobaczyć zająca z odległości 2 km, ale gdzieś tam na poboczu stoją dwa słupki, bo był tam remont w zeszłym tygodniu. W podobnej sytuacji w sąsiednim kraju jest ograniczenie do 110 (na autostradzie).

Moje przekraczanie prędkości to przeskakiwanie od korka do korka w mieście, jakieś 70, i przekraczanie 90 na trasach poza miejscowościami. Po prostu jadę w kolumnie i nie przeszkadzam innym.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez ALEX » sobota, 21 sty 2012, 17:50

Bardzo często na S3 gdy trwają jakieś drobne prace (typu ustawianie znaku czy inna głupota) znaki ograniczają prędkość do 80km/h. Tylko, że za miejscem robót nie ma anulowania tego ograniczenia. Niby głupota ale formalnie dalej trzeba jechać 80km/h. Bo tak mówią przepisy. I jeżeli 3km dalej będzie stała policja to dostanę mandat...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez driveman82 » poniedziałek, 23 sty 2012, 15:37

Sam jeżdżę często na przeciwmgłowych, dużej ilości osób się to nie podoba(mrugają długimi) ale co ja zrobię jak to jedyna możliwość żebym coś widział... moje zwykłe światła mają tak już pościerane klosze że jak jadę w nocy gdy pada śnieg/deszcz to po po prostu nic nie widzę... Tyle razy ile przejeżdżałem obok policjantów przy włączonych przeciwmgłowych gdy nie było mgły i jakoś nikt mnie nigdy nie zatrzymał...
driveman82

Telefon: HTC Sensation

Postprzez roman_tp » poniedziałek, 23 sty 2012, 21:48

więc wiedz, że gdybyś był współsprawcą kolizji to pierwsze co bym zrobił, to wskazałbym na twoje światła, że szkło jest "zużyte" i podpowiedziałbym policji aby zainteresowali się stacja diagnostyczną, w której przeszedłeś przegląd.

wybacz, ale może nie zdajesz sobie sprawy, że stwarzasz zagrożenie na drodze.
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez Hakari » wtorek, 24 sty 2012, 10:06

Zasadnicza sprawa, to nie przeszkadzać innym, np. ksenony to i do h4 można teoretycznie montować, ale przecież nie chodzi o to, żeby oślepiać wszystkich wkoło tylko dlatego, że nam tak wygodnie.... Polecam wymienić lampy od świateł mijania (jeśli starszy samochód to mogą być już zdrowo powypalane).
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari

Telefon: i9001

Postprzez potworny » wtorek, 24 sty 2012, 12:55

Właśnie... Egocentryzm na drodze i, chyba w każdej dziedzinie w Polsce, brak poszanowania prawa*.

*Ale co zrobić? Skoro, jak się dzisiaj dowiedziałem, nagle wchodzi jakiś kretyński przepis o tym, że normalni ludzie, nie-hodowcy, nie mogą sprzedawać swoich psów. Polak potrafi bronić się przed idiotyzmami "z góry" i sprzedaje obrożę z psem "za darmo".
potworny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2012