Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Test użytkowników - NE & AM.

Re: Test użytkowników - NE & AM.

Postprzez pwlsrs » poniedziałek, 30 sty 2012, 21:17

Niecierpliwimy się ;-)
Widzę że stopniujecie napięcie jak Urbański w Milionerach :-)
pwlsrs
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG G2

Postprzez Qbek » poniedziałek, 30 sty 2012, 22:25

No i po teście :)
Na początku napiszę, że gratuluję NE, bo w obu przejazdach był lepszy od AM :)
Co ciekawe wygrała raz "Szybka", a raz "Rekomendowana"! O ile można jomamoto uznać wyniki ;) Jak na rodowitego warszawiaka przystało, mimo poleceń "x" jechał po swojemu :lol: Raz wygrał, a raz przegrał z kretesem.

Ale do rzeczy.

Przejazd nr 1
Start: Stacja BP, ul Grzymały 4
Punkt końcowy: Stacja Statoil, Radzymińska 96

1 - Mentos
2 - Qbek +4 minuty
3 - jomamoto ca. +13-14 minut (byłoby jeszcze więcej gdy stał na przejeździe)

Moja relacja z przejazdu (zamieszczam dużo zrzutów, do szerszego przejrzenia przebiegu trasy):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Start: Stacja Statoil, Radzymińska 96
Meta: Stacja Statoil, Towarowa 20

1 - jomamoto
2 - Qbek +3 minuty
3 - Mentos +7 minut (utknął za mną na światłach, bo jechaliśmy łeb w łeb)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na tę chwilę nie mam podsumowania tras faktycznie przejechanych vs. planowane, muszę ją ściągną z loggera, do którego nie mam przy sobie kabla miniUSB :evil:

Proszę potraktować te wyniki jako zabawę, bo żaden z nas w 100% nie jechał zgodnie z przepisami. Po prostu nie da się z własnej woli tamować ruchu. Znaczy da się, ale żaden z nas nie chciał tego robić :lol:

Nie robiliśmy pomiarów paliwa, średnich prędkości etc. Może zrobimy to następnym razem. Będzie myślę ku temu okazja, bo i jomamoto, Mentos, mindzik [dzięki za odwiedziny :)] jak i ja będziemy chcieli dalej bawić się w testy.

Miło było poznać kolegów w "realu" po tych kilku latach życia w sieci :)

Pozdrawiam,
Qbek, nadal fan AM :lol:
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 30 sty 2012, 23:41

Teraz moja kolej :)
Po pierwsze było zimno bryyy, ruch w Warszawie nie największy, raczej dobrze się jeździło.
Dziękuję Jamamoto że pojawił się na teście dzięki temu mogliśmy jechać trasą szybką i rekomendowaną.
Ja z Qbkiem jechałem szybką a Jamamoto rekomendowaną.
W pierwszej części, trasy nasze były różne i mi udało się być pierwszym :)
Trasa moja przebiegała tak:
http://maps.google.pl/maps/ms?msid=2107 ... 8,0.124111
Zrzuty:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jamamoto pojechał dalej trasa AK i dopiero za mostem zjechał na południe.
Trasy były całkiem okrężne ale jak widać tak się jeździ w Warszawie.

Druga trasa dla wszystkich przebiegała tak samo i tutaj pierwszy był Jamamoto drugi Qbek który trochę utknął na początku ale potem udało mu się mnie przegonić a ja sierota zostałem na światłach i przegrałem :lol:
Trasa moja wyglądała tak:
http://maps.google.pl/maps/ms?msid=2107 ... 7,0.124111
Zrzuty:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

NE wygrał ale AM była tuż tuż. O dziwo jedna i druga nawigacja w pierwszym przypadku wyznaczyła trasy z przewidywanym czasem dojazdu PRAWIDŁOWYM tylko że NE o cztery minuty krótszym.
Wniosek jest taki że nawigacje potrafią podać dokładny czas przejazdu :D
W drugim przypadku Trasy byly takie same i tutaj decydował bardziej kunszt kierowcy, kto wybrał lepszy pas ten szybciej przejechał, praktycznie Jamamoto wcześniej wyjechał to zremisował w drugim przypadku z Qbkiem który dojechał 3 minuty później.
Wniosek jest taki że AM już nie jest najszybszą nawigacją musi się podzielić tytułem z NE ;)
Dodam jeszcze że czas potrzebny do wyznaczenia trasy w NE nie trwał dłużej niż 10s z włączeniem aplikacji, dłużej trwało łapanie sygnału GPSa.
Dziękuję Qbkowi i Jamamoto za udział w teście, pozdrowienia dla mindzika który się stawił na starcie ale miał inne plany i tylko życzył nam powodzenia :)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez fobo » wtorek, 31 sty 2012, 07:23

Dzięki za test, gratuluję chęci i zaangażowania!
Dla mnie ten test jest najbardziej wiarygodny ze wszystkich testów na różnych stronach.
fobo

Telefon: Samsung A3 (SM-A320FL)

Postprzez potworny » wtorek, 31 sty 2012, 07:48

Podpisuję się pod zdaniem kolegi. Panowie, dziękuję za przeprowadzenie wiarygodnego testu. Wam ufam bardziej niż wszelkim redakcjom.
potworny

Postprzez algi » wtorek, 31 sty 2012, 08:07

Ja także dziękuje i chętnie wezmę udział w takim teście jak tylko zluzuje mi się większy projekt w pracy....

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez SoLar » wtorek, 31 sty 2012, 10:17

Druga trasa dla wszystkich przebiegała tak samo

Bo trochę kiepsko wybraliście punkt docelowy drugiej trasy. W sytuacji zamknięcia Śląsko-Dąbrowskiego taka trasa jest praktycznie oczywista.
Gdyby cel był bardziej na południe, być może, że któraś z nawigacji pokusiłaby się o przeprawę innym mostem niż Gdański a przez to test byłby ciekawszy.

Jakie śliczne trasy wyznacza sama tylko korkosfera, gdy cel przesunie się na BP na rogu al. Krakowskiej i 17=go Stycznia:

Obrazek

Każda innym mostem.

Niemniej wyrazy szacunku dla Uczestników za społecznikowskie zaangażowanie.

Tak sobie teraz myślę, jakie dwa punkty z parkingiem zapewniłyby dużo alternatywnych tras.
Może okolice Orlena/Biedronki na Kordeckiego/Nasielskiej vs. Orlen na Powązkowskiej ?
Ostatnio edytowano wtorek, 31 sty 2012, 16:05 przez SoLar, łącznie edytowano 1 raz
SoLar

Telefon: SE W 200 i

Postprzez jomamoto » wtorek, 31 sty 2012, 11:16

Myślę że potrzebna była dość długa trasa "oczywista" gdyż wykazuje to duży wpływ kierowcy na wyniki testu. W drugim przypadku ja miałem dużą przewagę bo wiedziałem na którym pasie się ustawić żeby nie tracić na światłach. Tego jeszcze żadna nawigacja nie pokazała i chyba szybko nie pokaże. Wieczorem wrzucę moją pierwszą "rekomendowaną" trasę. Pozdrawiam wszystkich uczestników i kibiców.
jomamoto

Postprzez SoLar » wtorek, 31 sty 2012, 11:56

jomamoto napisał(a):Myślę że potrzebna była dość długa trasa "oczywista" gdyż wykazuje to duży wpływ kierowcy na wyniki testu. W drugim przypadku ja miałem dużą przewagę bo wiedziałem na którym pasie się ustawić żeby nie tracić na światłach.

Oczywiście, że tak - do tego indywidualny styl jazdy ma duży wpływ na wyniku takiego testu.

Zwróćcie uwagę na screeny z testu:
Qbek jechał jak trusia - ma tylko jedno przekroczenie limitu ( wyjaśnię nie znającym AM: czerwona obwódka wokół limitu ) na jakieś 40 screenów - albo tak jeździ albo wiedział, kiedy robić zrzut ;) ,
Mentos natomiast, ma przekroczeń cztery na 16 sreenów - więc trochę "piratował" :D - dobrze, że na końcu Gdańskiego nie ma już fotoradaru.

Oczywiście nie zakładam niczyjej złej woli - pewne nawyki są silne i podświadome, ja pewnie mialbym jeszcze więcej - ale mogło to mieć jednak pewien wpływ na wyniki.
SoLar

Telefon: SE W 200 i

Postprzez Marian » wtorek, 31 sty 2012, 16:50

Ten test to ważny krok naprzód. Bo pokazał, że bez zbędnych emocji można w sposób niezależny od producentów i mediów poznawać właściwości nawigacji. Tym razem okazało się nie tylko to, że NE i AM wypadły praktycznie tak samo, ale również, że wiele zależy od przypadku. Dlatego też należy mieć właściwy dystans do zwycięzców różnych szumnie ogłaszanych "wielkich testów nawigacji". Moją satysfakcję zakłóciła nieco spóźniona pora realizacji testu wypadająca poza godzinami szczytu i mróz, który chyba zatrzymał ludzi w domu:
mentos11 napisał(a):Po pierwsze było zimno bryyy, ruch w Warszawie nie największy, raczej dobrze się jeździło.
I to właśnie było powodem niezbyt ciekawego przebiegu drugiej części trasy:
SoLar napisał(a):
Druga trasa dla wszystkich przebiegała tak samo
Bo trochę kiepsko wybraliście punkt docelowy drugiej trasy. W sytuacji zamknięcia Śląsko-Dąbrowskiego taka trasa jest praktycznie oczywista.
W normalnych warunkach w okolicach godz. 17:00 trasy są nieprzewidywalne i bardzo często prowadzą slalomem przez centrum: topic783.html#p21981, topic783.html#p21924. Ten wybór punktu docelowego nie był przypadkowy: chodziło o sprawdzenie jak jest szacowany czas jazdy przy dużej liczbie lewoskrętów. Ale cóż, w tym teście to się nie udało. Bywa jednak i tak:
okrąg_1927.JPG
okrąg_1927.JPG (72.82 KiB) Przeglądane 1165 razy
Przy okazji warto zwrócić uwagę na to, że trasa Głównymi wypadła pod każdym względem najlepiej!
SoLar napisał(a):....Tak sobie teraz myślę, jakie dwa punkty z parkingiem zapewniłyby dużo alternatywnych tras.
Może okolice Orlena/Biedronki na Kordeckiego/Nasielskiej vs. Orlen na Powązkowskiej ?
Na szczęście koledzy mają zamiar testy kontynuować, więc takie myślenie ma przyszłość.
Ostatnio edytowano wtorek, 31 sty 2012, 17:03 przez Marian, łącznie edytowano 1 raz
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne