Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Test użytkowników - NE & AM.

Re: Test użytkowników - NE & AM.

Postprzez SoLar » wtorek, 31 sty 2012, 17:01

Marian,

ale Koledzy jechali o 18:30, w przeciwną stronę i do innego celu niż pokazujesz to zrzucie z korkosfery.
SoLar
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: SE W 200 i

Postprzez Marian » wtorek, 31 sty 2012, 17:07

Mieli zaczynać test na Grzymały 4 ( punkt A) ok. 16:30 - 17:00. Cel jest ciągle ten sam Stacja Statoil, Towarowa 20. Kierunek też - z Radzymińskiej 96 (punkt B) na Towarową 20 (punkt C). A zrzutów jest nieco więcej, tylko pod linkiem topic783.html#p21981. Trzeba sobie zadać tylko odrobinę trudu, aby to sprawdzić.
Ostatnio edytowano wtorek, 31 sty 2012, 22:41 przez Marian, łącznie edytowano 1 raz
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez mentos11 » wtorek, 31 sty 2012, 19:31

Najlepsze w takich testach jest ze przeprowadzamy je pod kątem tego co nas interesuje, pierwsza rzecz to szybkość druga to czy przewidywany czas jest prawidłowy itd.
Podczas testu sprawdzałem też trafik i powiem ze całkiem dobrze odwzorowywal rzeczywistość. Inna rzecz to jak widać po drugim przypadku jadąc ta sama trasa czas dojazdu zależy od umiejętności kierowcy znajdywania odpowiedniego pasa ruchu, można utknąć na lewym pasie bo ktoś skręca w lewo...
Podczas rozmowy na stacji benzynowej troche wymieniliśmy poglądów ze NE brakuje płynności w działaniu, efekt żabki, oraz jak trudno jest odebrać telefon i nawigowac jednocześnie.

Jak ktoś ma ochotę na testy to zachęcam, wystarczy pomysl na test kolega z samochodem i nawigacja oraz dobrze jest mieć jakiś program do zapisywania śladu gps lub zrzutów ekranu. Takie testy porównawcze sa chyba najlepsze w ocenie nawigacji.
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez pwlsrs » wtorek, 31 sty 2012, 20:24

Zaiste zastanawiam się jak wygląda sytuacjia w innych miastach aniżeli stolica. Ciekawe na ile miarodajne są dane o natężeniu ruchu i skąd one pochodzą. Sam trochę jeżdżę po śląsku i różnie to bywa...
pwlsrs
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG G2

Postprzez Qbek » wtorek, 31 sty 2012, 21:50

SoLar napisał(a):Zwróćcie uwagę na screeny z testu:
Qbek jechał jak trusia - ma tylko jedno przekroczenie limitu ( wyjaśnię nie znającym AM: czerwona obwódka wokół limitu ) na jakieś 40 screenów - albo tak jeździ albo wiedział, kiedy robić zrzut ;)

Starałem się jechać zgodnie z ustaleniami, czyli w miarę zgodnie z przepisami. Prędkość samoistnie (jazda w kolumnie) przekraczałem kilka razy. Jak się dało, to ujmowałem gazu i wracałem na ziemię ;) Gdybym podczas drugiego przejazdu zatrzymał się na żółtym, przyjechalibyśmy z Mentosem w tym samym czasie.

Przyszłe testy widziałbym wg dodatkowych zasad:
- prędkość dostosowywana do stylu i prędkości innych uczestników ruchu, by sztucznie nie tamować ruchu
- jedziemy bezwzględnie wg trasy z nawigacji [tak, tak jomamoto to ukłon w Twoją stronę :)] - nie walczymy o złote kalesony, a weryfikujemy sposoby nawigowania (włącznie z bzdurnym krążeniem po okolicznych uliczkach, gdy NE dla "bezpieczeństwa" nie chce od razu skręcić)
- uczestnicy wyjeżdżają jeden po drugim, a nie z kilku/kilkunastominutowymi odstępami
- bawimy się, a nie walczymy :)

Będę w Wawie znów za jakieś 2-3 tygodnie, więc znów możemy się przymierzyć do testów.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Marian » wtorek, 31 sty 2012, 22:05

Qbek napisał(a):- prędkość dostosowywana do stylu i prędkości innych uczestników ruchu, by sztucznie nie tamować ruchu
To jest całkowicie naturalne. Dane NE pochodzą właśnie od takich uzytkowników a nie z Kodeksu Ruchu Drogowego
Qbek napisał(a):- uczestnicy wyjeżdżają jeden po drugim, a nie z kilku/kilkunastominutowymi odstępami
A co? Wyjeżdżaliście z odstępami? Niby dlaczego? Powinniście byli wyjeżdżać jednocześnie. W ciągu kilkunastu minut trasa generowana przez nawigację może się diametralnie zmienić. Widać to choćby na przykładzie w topic783.html#p21981
Qbek napisał(a):Będę w Wawie znów za jakieś 2-3 tygodnie, więc znów możemy się przymierzyć do testów.
Warto jednak wystartować nieco wcześniej. Trasy po godzinach szczytu mogą stać się banalne, jak w wykonanym ostatnio teście.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez Qbek » wtorek, 31 sty 2012, 22:16

No niestety Tomek (jomamoto) wyjechał za pierwszym razem ok. 10 minut przed nami, dlatego taka wzmianka :)
Godzin nie zmienimy, bo trzeba skończyć obowiązki zawodowe i dopiero wtedy oddawać się przyjemnościom ;)
Po 17-tej też są duże korki, bo takim prawem rządzi się stolica, gdyż wielu ludzi pracę zaczyna od 9-tej. Tym razem ten rytm mógł zakłócić mróz oraz fakt, że część feriowiczów jeszcze była na przedłużonym urlopie, wymuszonym powrotem w poniedziałek w celu uniknięcia niedzielnych powrotów w mega korkach.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez jomamoto » wtorek, 31 sty 2012, 23:36

Jako ciekawostkę dodam że tuż po przyjeździe wyznaczyłem trasę 1 i nawigacja pokazała wyjazd 17.11 przyjazd 17.41 odległość 11 km. Za 10 min wyjazd 17.21 dojazd 17.51 odległość 16km. Po pierwszej trasie miałem kilka zaników łączności i być może dla tego pojechałem na czuja a nie na nawigację co jak widać źle się skończyło.
Dorze że za pierwszym razem przegrałem bo NE nie uwzględnił zamkniętego przejazdu kolejowego i byłbym jeszcze bardziej w plecy.
Tym niemniej w przyszłości będę się bezwzględnie trzymał wskazań nawigacji, chyba że będzie nas tylu, że będę jechał jako "kurier+nawigacja" by sprawdzić ile nawigacja ma jeszcze do zrobienia.

Odnośnie korków to zdaje się iż były w poniedziałek standardowe (w drodze na test mijałem potężny korek na trasie Łazienkowskiej) tylko nawigacje poprowadziły nas w miarę luźnymi drogami.

Chciałbym też aby wystartowała jakaś fabryczna nawigacja z mercedesa czy BMW by uświadomić moim klientom o ile nawigacje poszły w ostatnim okresie do przodu.
jomamoto

Postprzez jomamoto » środa, 1 lut 2012, 00:02

Moja pierwsza trasa wg nawigacji:

Obrazek
jomamoto

Postprzez jomamoto » środa, 1 lut 2012, 00:27

I jeszcze moja "autorska" modyfikacja ze względu na korek pod zamkniętym szlabanem:
Wg NE:
Obrazek

Moja modyfikacja:
Obrazek
jomamoto

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne