Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Test użytkowników - NE & AM.

Re: Test użytkowników - NE & AM.

Postprzez SoLar » czwartek, 9 lut 2012, 12:44

Coś w tym jest, lepiej aby "królik" jadący z Y w czasie testu był z miasta-poligonu.
Wyznaczone trasy na podglądzie wyglądają sensownie ale trzeba je jeszcze przejechać w terenie.
Y jako nawigacja wskazująca drogę w czasie jazdy jest raczej kiepski:

- widok tylko 2D,
- zbyt wysoko na ekranie wskaźnik pozycji przez co traci się wiele widoku w przód,
- brak autozoomu przed manewrem,
- brak APR,
- brak wizualnego info o drugim manewrze, głosowy też rzadkość,
- zbyt gruba linia trasy przykrywająca sąsiednie pasy przy rozjazdach itd. itp.

i ja niebożątko, miewam problemy z interpretacją komunikatów na ambitniejszych skrzyżowaniach jezdni wielopasmowych czy estakadach w Warszawie. :roll:

Jadąc całkiem bez nawigacji bym sobie poradził ale chcąc jechać dokładnie wg wskazówek Y, opartych mam nadzieję na trafficu, bywam w rozterce : "jak żyć", tfu jechać :P

Sugestia do zespołu NE:wprowadźcie sprawny system "live" zgłaszania i wizualizacji przeszkód na drodze ( policja, ITD, wypadki ) to wymiksujecie z rynku konkurenta - może nie giganta ale oferującego na razie unikalną usługę.

W sumie to lekka paranoja, że mając licencje na dwie najlepsze polskie nawigację i tak jeżdżę z Y :oops: A jak rozbójnik poprawi tryb nawigacji to pewnie nie przedłużę współpracy z potentatami ...
SoLar
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: SE W 200 i

Postprzez mentos11 » czwartek, 9 lut 2012, 15:21

Zapewniam Cię Solar że NE obecnie pracuje nad system powiadomień online :)
Będzie całkowicie przebudowany i naprawdę online :)
I po testach będzie stabilniej działał niż konkurencyjny Y :D
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez SoLar » piątek, 10 lut 2012, 08:46

Byłoby bardzo miło - o konkretnych terminach pewnie teraz nie poczytamy ?
SoLar

Telefon: SE W 200 i

Postprzez Spychacz » piątek, 10 lut 2012, 18:55

jesli będzie działał tak jak pseudo omijanie korków to... masakra :roll:
dzisiaj wracam z pracy, jadę z Gądek Katowicką na Poznań i przed mostem nad autostradą jako, że olaliście mnie i na Nokii E52 mam max wersję 6.2.1 i muszę ręcznie odświeżać trasę, klikam odśwież i... nagle zmiana trasy przez autostradę... mówię sobie super :D zjeżdżam na autostradę a tu jeszcze na zakręcie korek :roll: i w dodatku jeszcze trzy ikonki korka w NE czyli system wie, że jest korek i pakuje mnie właśnie prosto w niego - super :!: brask słów, jechałem kilkaset metrów 5 km/h bo jakiś wypadek był, katowicą jechał mój kumpel i na osiedlu był ok 15 min przede mną
Spychacz
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia Lumia 720

Postprzez potworny » piątek, 10 lut 2012, 19:12

Spychacz, a skąd ma NE wiedzieć o jakimś świeżym wypadku?

Ikonki korka są śmieszne, bo są wszędzie. Dosłownie wszędzie, dlatego je wyłączyłem.
potworny

Postprzez sztaba » piątek, 10 lut 2012, 19:30

potworny napisał(a):a skąd ma NE wiedzieć o jakimś świeżym wypadku?

jak to skąd? Od jednego z setek tysięcy kierowców dostarczających dane dla NE :-)
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez potworny » piątek, 10 lut 2012, 20:00

Ale odległość kilkuset metrów sugeruje, że to całkiem świeżutki wypadek. :)
potworny

Postprzez Spychacz » sobota, 11 lut 2012, 11:54

to nie był świezy wypadek była już policja i patrol autostradowy. Pytanie jest inne - NE prawidłowo pokazał ikonki korka przy zjeździe na autrostrade oraz dalej - tylko po cholere pcha w ten korek skoro Katowicka byłbym 15 min szybciej, algorytm nie działa a całe to omijanie korków to pic na wode (marketing).
Spychacz

Telefon: Nokia Lumia 720

Postprzez lekkir » sobota, 11 lut 2012, 13:37

Ja bym tak na NE nie narzekał, od wydania v7 algorytm omijania korków zdecydowanie się poprawił (takie moje subiektywne odczucie) i nieraz zaproponował mi taką trasę, na którą bym nigdy nie wpadł (a zdecydowanie pozwoliła mi zaoszczędzić czas).

Co prawda nie jest idealnie, ale nigdy idealnie nie będzie! no chyba, że wszyscy będziemy musieli korzystać z systemu śledzenia pojazdów zintegrowanego z centralną bazą informacji o ruchu - marzenia...

Prawda jest taka, że raz NE pozwoli Ci lepiej ominąć zator, innym razem znów konkurencja - nic tylko celnie trafiać, który w danym momencie używać ;)
lekkir

Telefon: SGS III

Postprzez Qbek » sobota, 11 lut 2012, 16:03

lekkir napisał(a):Prawda jest taka, że raz NE pozwoli Ci lepiej ominąć zator, innym razem znów konkurencja - nic tylko celnie trafiać, który w danym momencie używać ;)

100% racji. LD w AM tez daje ciala, ale moje subiektywne odczucie jest takie, ze I tak dziala lepiej od NE.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne