Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Reklamy w NE?!

Re: Reklamy w NE?!

Postprzez Marian » piątek, 29 cze 2012, 08:04

pwlsrs napisał(a):niestety po upływie 6 miesięcy muszę z przykrością stwierdzić że problem który zgłaszałem pomimo zapowiedzi jego rozwiązania wystepuje nadal.
Wpisuję Wrocław a dostaję na pierwszym miejscu reklamę fyrmy z Rudy Śląskiej mieszczącej się na ulicy Wrocławskiej. Czy to naprawdę taki problem aby odróżnić zapytanie "Wrocław" od "wrocławcośtamdalej"?
To wygląda na nowy problem. Tym razem dostajesz w sposób zamierzony najpierw reklamę firmy znajdującej się w pobliżu miejsca zamieszkania, a twoje zapytanie jest przetwarzane - w sposób raczej poprawny - dopiero w drugiej kolejności.
Wnioskuję to z faktu, że chyba każde miasto w GOP ma ulicę Wrocławską, na której znajduje się wiele POI, a NE wyświetla tylko jeden adres.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez sztaba » piątek, 29 cze 2012, 15:33

skoro ktoś zapłacił za reklamę, to musi się ona wyświetlić. Czy nam się to podoba, czy nie.
sztaba
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez pwlsrs » piątek, 29 cze 2012, 22:50

sztaba mam nadzieję że to co napisałeś to ponury żart. Taką sytuację uważamy za normalną w przypadku darmowych aplikacji gdzie przymus oglądania reklam jest związany z tym że coś dostaję "za darmo". Ja za naviexperta ZAPŁACIŁEM i cholernie nie podoba mi się oglądanie reklam, zwłaszcza NIEZWIĄZANYCH z moim zapytaniem.
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez Siuz » niedziela, 1 lip 2012, 18:28

A ja myślę, że to bardzo zły pomysł, mam nadzieję że Twoja wypowiedź to taki żart. Wolę zapłacić za nawigację i znaleźć to czego naprawdę szukam, niż przepłacać w reklamowanej firmie. Między innymi dlatego właśnie korzystam z naviexperta
Siuz

Telefon: avilla

Postprzez lchmiel » czwartek, 16 sie 2012, 23:22

Niestety, reklamy w wynikach wyszukiwania nadal oglądamy, a sensownych wyników brak.

Poniżej ekran po wyszukiwaniu wg prozaicznego hasła "Apteka całodobowa". Zgadnijcie, gdzie wtedy byłem? Otóż w Żelechowie, okolice Garwolina. Na co mi informacja o aptece w Chorzowie? I to dwa razy??
Załączniki
SC20120804-154528.png
SC20120804-154528.png (109.62 KiB) Przeglądane 1112 razy
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez algi » piątek, 17 sie 2012, 08:41

Kolega ostatnio jechał z Warszawy do Szczecina i naiwnie wpisał "hotel Szczecin". Ani jeden z wyników nie nadawał się do użycia...

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez ALEX » piątek, 17 sie 2012, 08:48

A czy na wjeździe do miasta nie pokierowało go w wykopy?
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Marian » piątek, 17 sie 2012, 09:01

algi napisał(a):Kolega ostatnio jechał z Warszawy do Szczecina i naiwnie wpisał "hotel Szczecin". Ani jeden z wyników nie nadawał się do użycia...
Z ciekawości też to zrobiłem. Dostałem jeden rekomendowany: Hotel Focus i dane ponad 90 innych hoteli i miejsc noclegowych. Trudno uwierzyć, że żaden z tych wyników nie nadaje się do użycia. Może kolega zrobił literówkę, albo ma jakieś niecodzienne wymagania? ;)
Marian

Postprzez Marian » piątek, 17 sie 2012, 09:16

lchmiel napisał(a): Na co mi informacja o aptece w Chorzowie? I to dwa razy??
Wpisałem "apteka" i tez dostałem jako rekomendowaną Aptekę Śląską w Chorzowie (na szczęście pojedynczo) i kilkadziesiąt aptek w Gliwicach. Wprawdzie wygląda to już nieco rozsądniej, ale te nasze eksperymenty wskazują na to, że reklama nie dotyczy miejsc w pobliżu, tylko wszystkich. Bo Apteka Śląska jest najwyraźniej jedyną apteką reklamowaną przez NE. Sądzę, że jeśli reklama w NE musi już być, to można by co najmniej wymagać, aby reklamować firmy leżące w jakiejś sensownej odległości od bieżącej lokalizacji. Reklamodawca na tym nie straci, a użytkownik NE zyska więcej spokoju.
Marian

Postprzez ALEX » piątek, 17 sie 2012, 09:58

Marian napisał(a):
algi napisał(a):Kolega ostatnio jechał z Warszawy do Szczecina i naiwnie wpisał "hotel Szczecin". Ani jeden z wyników nie nadawał się do użycia...
Z ciekawości też to zrobiłem. Dostałem jeden rekomendowany: Hotel Focus i dane ponad 90 innych hoteli i miejsc noclegowych. Trudno uwierzyć, że żaden z tych wyników nie nadaje się do użycia. Może kolega zrobił literówkę, albo ma jakieś niecodzienne wymagania? ;)

No to bardzo dziwne. Wpisałem właśnie w korkosferę zapytanie "hotel szczecin". W wyniku otrzymałem 50 odpowiedzi ale:
- część się dubluje (wspomniany Focus jest trzy razy w wynikach),
- część jest z innych miast,
- część nie jest hotelami (i nie ma z hotelami żadnego związku: Składy budowlane VOX, Swarzędzkie Fabryki Mebli...),
- część jest od dawna zamknięta (Neptun, Szmaragd).
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne