Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Reklamy w NE?!

Re: Reklamy w NE?!

Postprzez KasiaD » wtorek, 11 wrz 2012, 17:08

W związku z Waszymi wątpliwościami nazwa Rekomendowane zostanie w najbliższym czasie zmieniona, aby nie wprowadzała nikogo w błąd. W jednej rzeczy nie masz racji punkt, tzw rekomendowany musi pasować do wyszukiwanej przez użytkownika frazy. Nie sugeruj proszę, że nie ma on nic wspólnego z tym czego szukasz, a wyświetla się na liście tylko dlatego, że ktoś tak sobie zażyczył. Jeżeli taki punkt się pojawi na liście, jest ewidentnym błędem odbieranym przez użytkownika jako nachalna promocja punktu i jest, tak jak pisałam wcześniej niedopuszczalne.
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S9

Postprzez Edek Łomiarz » wtorek, 11 wrz 2012, 17:44

Kasiu, nie sugeruję tego, że wyniki są całkowicie niezgodne z wyszukiwaną frazą, ale stwierdzam że wyniki wyszukiwania nie są tym, czego szuka użytkownik, a w wielu przypadkach są tym, za co zapłacił właściciel POI (chodzi o pozycjonowanie wyników i wciskanie sponsorowanych punktów jako rekomendowane).

Wracając do Rekomendowanych. Rozumiem że w związku z oficjalnym wprowadzeniem reklam do NE, zostaną one wprowadzone do darmowej/dużo tańszej wersji nawigacji, a dotychczasowi użytkownicy będą mieli to, za co płacą - czyli nawigację BEZ REKLAM!?

PS. Nie jest wam choć trochę wstyd że przez tyle czasu wprowadzaliście w błąd swoich zaufanych klientów?

PS2. Kasiu, W związku z powyższym proszę o zwrot kosztów zakupu abonamentu, gdyż opisywana usługa jest niezgodna z tym, za co zapłaciłem, niezgodna z Waszym regulaminem a także prawdop. niezgodna z prawem (co można łatwo ustalić z pomocą rzecznika konsumentów).

Dla mnie prywatnie NaviExpert jest całkowicie spalony... Nie jestem w stanie zrozumieć jak można było tyle czasu wprowadzać w błąd swoich zaufanych klientów wciskając im reklamy jako rekomendacje oraz usilnie ukrywając ten fakt przed nimi... :shock:
Edek Łomiarz

Postprzez mentos11 » wtorek, 11 wrz 2012, 19:12

Edek gratuluję uporu :)
Widzę że nie odpuszczasz ale czy napewno masz rację?
Oczywiście płacisz za nawigacje i jeśli w nawigacji byś miał reklamy to byłaby granda , POI I mapa o ile się nie mylę jest usługą bezpłatną wiec reklamy czy pozycjonowanie POI nie naruszają twojego prawa własności i zarządzania tą własnością ?!
Jedynie w czym rzeczywiście NE zachował się glupio to wprost nie przyznał że POI rekomendowane są ściśle powiązane z usługą dodawania POI do NE za pewną opłatą, pewnie z obawy przed niezrozumieniem przez użytkowników.
Ja jednak to rozumiem, ceny za NE przez ostatnie lata nie rosną a koszty tak, widać to po inflacji, wiec firma próbuje znaleźć inne sposoby finansowania przy zachowaniu atrakcyjnej ceny za nawigacje i towarzyszące usługi czy funkcje.
Edek po prostu nic nie jest za darmo wszystko wymaga pieniędzy, sam przyznaj że cena grała rolę przy wyborze nawigacji i oczywiście jakość, ja wolę zapłacić mniej i widzieć te rekomendowane czy proponowane czy reklamowane ;)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez Edek Łomiarz » wtorek, 11 wrz 2012, 20:20

W regulaminie nie ma ani słowa o tym że aplikacja będzie serwować reklamy - ani w wersji płatnej, ani darmowej. Jest jednak zapis,w którym NE zobowiązuje się do świadczenia użytkownikom usług możliwie najlepiej jak się da, a dodatkowo obiecuje zwrot kosztów poniesionych przez niewłaściwe działanie. Pisze z głowy, bo piszę z telefonu, ale coś takiego pamiętam z regulaminu.

Poza tym, płacąc za nawigację płacę za całość - a to, że NE za darmo udostępnia jakieś jej części to ich sprawa, nie moja.

Co do użytkowania aplikacji z reklamami - prawdopodobnie też nie robiłbym problemów, wiedząc, że dzięki temu mogę cieszyć się dobrą i stale rozwijającą się nawigacją za bardzo rozsądne pieniądze, ale... no właśnie... chodzi o zwyczajną uczciwość. Jeśli tego nie mogę oczekiwać od twórców nawigacji, to dziękuję bardzo.

Moja prośba o zwrot kosztów abonamentu nie pojawiła się dlatego, że chcę używać NE za darmo uważając że mam do tego prawo, ale dlatego że całkowicie rezygnuję z NE, bo nie jestem w stanie zaakceptować tego, że NE w ten sposób i przez tyle czasu po cichu wprowadzał mnie i innych w błąd. Straciłem do NE resztę zaufania i szacunku.

A wystarczyło po prostu uczciwie poinformować użytkowników...
Edek Łomiarz

Postprzez mentos11 » wtorek, 11 wrz 2012, 21:31

Edek spokojnie już jedna osoba którą znamy obraziła się na NE i usunęła konto na naszym forum a nadal używa NE i udziela się w temacie nawigacji.
Otóż mapa poi i aplikacja są zawsze darmowe a tylko niektóre usługi są płatne np. naviplan czyli nawigacja, myślę ze NE nie złamał regulaminu po prostu zaczął świadczyć kolejna usługę rekomendowanych Poi tylko nie wyjaśnił jakie są kryteria tej rekomendacji, tobie udało się powiązać fakty i sam odkryłeś te kryteria.
Edek myślę że powinieneś przespać się i jutro zdecydować czy naprawdę jesteś tak bardzo zdegustowany aby rezygnować z naviexperta, cel osiagnales opis zostanie zmieniony na nie wprowadzający w błąd :)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez krokodyl » środa, 12 wrz 2012, 08:36

Panie i Panowie, przedstawiam Wam etatowego fermen...... :D

Nie ma to jak dzień bez insynuacji i teorii spiskowych. Teraz moja kolei na zwrócenie uwagi na kilka faktów. Kolega Edek Łomiarz zalogował się na forum 3 sierpnia tego roku, czyli jest tu z nami miesiąc z hakiem. Od tamtego czasu zdążył zasiać ziarno nieporozumienia we wszystkich ważnych tematach. Podobno jest już od dłuższego czasu użytkownikiem NE, ale nagle - powtarzam: nagle - zaczyna odkrywać Amerykę. Uwaga! przytaczam przykłady:
1. NE wykorzystuje swoich użytkowników do poprawiania map (to, że nazwał nas przy tym głupimi owieczkami pomijam) - OCZYWIŚCIE, że wykorzystuje, nie od wczoraj i dobrze nam z tym.
2. w NE pokazują się rekomendowane POI - a no pokazują się, też nie od wczoraj i nie od sierpnia tego roku. Pokazują się przy korzystaniu z apki bez abonamentu, są częścią darmowego wyszukiwania i nigdzie w regulaminie nie jest napisane, że znikną jak kupisz abonament na nawigację. Podkreślam po raz kolejny, to nie pojawiło się wczoraj. Swoją drogą, to ciekaw jestem, czy tak po prostu mogliby takie POI Greenen Nobile poprawić, żeby się nie wyszukiwało, gdyby zgodnie z Twoją teorią, ktoś zapłacił ciężkie pieniądze, aby wyświetlało się wszędzie i zawsze. Może głupią owieczką jestem, ale nie wydaje mi się. Jakoś nie widziałem, żeby mi się Żabka wyświetlała jak apteki szukam. A jeżeli to naprawdę sprzedają, to dość kiepsko im to idzie i lepiej by było, żeby taktykę zmienili. Jak mi się to to pojawi raz na 50 wyszukań to jest sukces. Marna reklama.

Ja potrzebuję jak najlepszej nawigacji i w czterech literach mam to, o co się burzysz i gnębisz NE. Problem polega na tym, że dyskusja z Tobą odciąga ich od ważnych problemów. Lepiej by się zajęli mapą, która obraca się zupełnie bez sensu, autozoomem, który nie działa, czy sortowaniem listy na głównym ekranie.

Zachęcam wszystkich do wpisania w google "Edek Łomiarz". Ilość portali forumowych, na których szukana fraza występuje, jest naprawdę imponująca. Czytałem wczoraj wieczorem tworzące się posty. Edwardzie, pisałeś swojego posta wczoraj jakiejś 30 min, edytując go kilkakrotnie, ważąc słowa, aby uderzyć jak najmocniej. Teraz przyznaj, po co Ci to wszystko? Kim jesteś? Który KSN Tobie zapłacił za sianie spisków na tym forum? Aż tak głupią owieczką nie jestem, aby wierzyć w bezinteresowność takich działań. Za dużo mam wspólnego z tą branżą i za dużo widziałem hejterów, których trolowanie jest jedynym powodem ich istnienia.
krokodyl
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: HTC Sensation

Postprzez Edek Łomiarz » środa, 12 wrz 2012, 12:05

Rozbawiłeś mnie gościu niemal do łez :lol:
krokodyl napisał(a):Nie ma to jak dzień bez insynuacji i teorii spiskowych.
Już Ci piszę kto z nas dwojga snuje teorie spiskowe...

Kolega Edek Łomiarz zalogował się na forum 3 sierpnia tego roku, czyli jest tu z nami miesiąc z hakiem. Od tamtego czasu zdążył zasiać ziarno nieporozumienia we wszystkich ważnych tematach.
Zarejestrowałem się rzeczywiście stosunkowo niedawno i nie widzę nic dziwnego w tym, że wypowiadam się tam, gdzie rzeczywiście mam coś do powiedzenia. Czy to dziwne? Moim zdaniem nie. Wcześniej często przeglądałem forum, a zacząłem pisać, gdy uznałem że mam coś do powiedzenia.

Podobno jest już od dłuższego czasu użytkownikiem NE, ale nagle - powtarzam: nagle - zaczyna odkrywać Amerykę.

Tak, jestem użytkownikiem NE od ponad 2,5 roku - oto jeden z moich pierwszych postów w temacie NE: http://forum.android.com.pl/f607/naviex ... #post41499 Spójrz na datę - 31.12.2009 - niedługo miną 3 lata. I nie odkrywam nagle Ameryki, bo nie rozpoczynam wątków, a wypowiadam się w już istniejących - jak choćby ten - nie ja go stworzyłem i nie ja pierwszy poddałem w wątpliwość prawdziwość "Rekomendacji". Gdyby trudno było Ci takowe odnaleźć, służę pomocą: topic786.html#p21997; topic786-20.html#p25428; topic786-20.html#p25445 itd... Podobnie jest z moją historyjką - powstała ona gdy pojawiła się oficjalna odpowiedź NE na petycję w sprawie map. I problemem nie jest to, że użytkownicy w ogóle zgłaszają poprawki (bo to jest oczywiście dobre i od długiego czasu praktykowane), ale że w odpowiedzi na żądanie w petycji wprowadzenia porządnych map dostaliśmy odpowiedź (w skrócie) - "zróbcie je sobie sami". Zresztą nie ma sensu powtarzać tego kolejny raz - poczytaj najpierw czego konkretnie dotyczyły moje posty, a potem dopiero wysnuwaj z nich wnioski - nie odwrotnie.

Swoją drogą, to ciekaw jestem, czy tak po prostu mogliby takie POI Greenen Nobile poprawić, żeby się nie wyszukiwało, gdyby zgodnie z Twoją teorią, ktoś zapłacił ciężkie pieniądze, aby wyświetlało się wszędzie i zawsze. Może głupią owieczką jestem, ale nie wydaje mi się. Jakoś nie widziałem, żeby mi się Żabka wyświetlała jak apteki szukam. A jeżeli to naprawdę sprzedają, to dość kiepsko im to idzie i lepiej by było, żeby taktykę zmienili.
To, że rekomendowane są punktami sponsorowanymi, a właściciele danych POI mają możliwość pozycjonowania własnych wyników zostało już ponad wszelką wątpliwość wyjaśnione i potwierdzone przez Paną Kasię D. w odpowiedzi na zacytowany przeze mnie wcześniej fragment. Nie ma więc nad czym dyskutować.

Ja potrzebuję jak najlepszej nawigacji i w czterech literach mam to, o co się burzysz i gnębisz NE. Problem polega na tym, że dyskusja z Tobą odciąga ich od ważnych problemów. Lepiej by się zajęli mapą, która obraca się zupełnie bez sensu, autozoomem, który nie działa, czy sortowaniem listy na głównym ekranie.
A ja mam w czterech literach Twoje potrzeby. Może tak być? Może. ;) Prawda jest taka, że gdyby NE już na początku tego wątku przyznał na jakiej zasadzie powstają "Rekomendowane", to nie byłoby moich postów. Nie moja wina że dyskusja z NE jest trudna i czasem trzeba być upartym i nawet nieco nachalnym, żeby uzyskać odpowiedzi na w sumie proste pytania.

Zachęcam wszystkich do wpisania w google "Edek Łomiarz". Ilość portali forumowych, na których szukana fraza występuje, jest naprawdę imponująca.
Nic dziwnego, skoro byłem moderatorem m.in. na największym polskim forum o Androidzie, więc chyba to normalne, że trochę postów mam już na swoim koncie :roll: Udzielałem się także na kilku innych forach Nie wiem co w tym złego ani nawet dziwnego... Dziwne jest raczej Twoje zwrócenie na to uwagi bo nie wiem czemu miałoby to służyć...

Czytałem wczoraj wieczorem tworzące się posty. Edwardzie, pisałeś swojego posta wczoraj jakiejś 30 min, edytując go kilkakrotnie, ważąc słowa, aby uderzyć jak najmocniej.

Tu się nieco mylisz. Prawdą jest, że często edytuję posty, ale nie robię tego, aby "uderzyć jak najmocniej", ale dlatego, że rzadko mam dostatecznie dużo czasu, aby za jednym podejściem zebrać wszystkie myśli, wszystko co mam do napisania i jednym ciągiem przelać wszystko do posta. Dlatego czasem coś dopisuję, coś poprawiam (żeby całość miała sens), uzupełniam itp. Często, po wysłaniu już posta, czytając go (tak, czytam i sprawdzam co napisałem) okazuje się że walnąłem gdzieś literówkę lub opisałem coś nie do końca jasno. Wtedy - edytuję. Proste.

Teraz przyznaj, po co Ci to wszystko? Kim jesteś? Który KSN Tobie zapłacił za sianie spisków na tym forum?
:lol: To jest najlepsze - i kto tu sieje teorie spiskowe? :lol: Nikt mi nic nie płaci i nie sieję teorii spiskowych. Jak napisałem wcześniej - po prostu podejmuję tematy zaczęte wcześniej, ale nie wyjaśnione i które w pewnym momencie zaczęły mnie dotyczyć. Ot taki już jestem, że jeśli już się czymś zajmę, to staram się dokończyć to i wyjaśnić jak najlepiej Czy to źle? Moim zdaniem nie.

Aż tak głupią owieczką nie jestem, aby wierzyć w bezinteresowność takich działań.
Ja nie nazwałem Cię głupią owieczką, ale dałem Ci tyle przykładów na to jak bardzo mylisz się w stosunku do mnie, że... no właśnie... chyba sam sobie już odpowiedziałeś...

Za dużo mam wspólnego z tą branżą i za dużo widziałem hejterów, których trolowanie jest jedynym powodem ich istnienia.
No to chyba jednak mało widziałeś... Nie nazwałbym siebie "hejterem", bo wielokrotnie pisałem o NE dobre rzeczy. Czy wg Ciebie zwracanie uwagi na niedociągnięcia jest hejtowaniem? Uważasz że powinienem ograniczać się jedynie do chwalenia NE? Czy przyniosłoby to jakikolwiek pozytywny skutek? Czy uważasz że jeśli wszyscy tylko chwaliliby NE, to NE naprawiałby błędy w swojej nawigacji? Choćby skąd niby miałby o nich wiedzieć, skoro każdy by tylko chwalił? Konstruktywna, konkretna krytyka jest tysiąc razy lepsza niż cała rzesza chwalących. Zresztą, jakbyś mnie nazwał gdybym ciągle tylko chwalił NE? Fanbojem? :roll:

Jak widać - mało wiesz jeszcze o życiu a zabierasz się za komentowanie osób, o których nie masz zielonego pojęcia. Jeśli już chcesz mnie krytykować, to zapoznaj się dokładniej z tym co piszę i przedstawiaj konkretne argumenty zamiast bezpodstawnie mnie oczerniać jak jakiś "hejter" :)

PS. Ten post pisany był w sumie przez jakieś 2 godziny, ale nie gwarantuję, że nie będę go edytował gdy stwierdzę że gdzieś wkradła się literówka lub uznam że mogłem coś napisać dokładniej...

Pozdrawiam!
:)

PS2. I stało się - właśnie edytowałem posta! :lol:
PS3. Znowu :lol:
Edek Łomiarz

Postprzez krokodyl » środa, 12 wrz 2012, 12:28

Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Cieszę się, że Cię rozbawiłem, jest już nas w takim razie dwóch. Kilka złych słów i potrzeba dwóch godzin na wytłumaczenia. Cóż. Masz rację konstruktywna krytyka jest potrzebna, ale nie zgodziłbym się, że w Twoim wykonaniu właśnie tak zawsze ona wygląda.
krokodyl

Telefon: HTC Sensation

Postprzez KasiaD » środa, 12 wrz 2012, 12:33

Bardzo proszę o natychmiastowy spokój, to nie jest miejsce na utarczki słowne. Jeszcze chwila, a Wasza dyskusja wyleci w kosmos.
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S9

Postprzez mindzik » środa, 12 wrz 2012, 13:16

KasiaD napisał(a):Bardzo proszę o natychmiastowy spokój, to nie jest miejsce na utarczki słowne. Jeszcze chwila, a Wasza dyskusja wyleci w kosmos.

Propunuje już usunąć zbędne posty z tego wątku, razem z moim. :)

PZDR
mindzik

Telefon: Nokia N8

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne