Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Komunikacja miejska - PROBLEM

Komunikacja miejska - PROBLEM

Postprzez potworny » środa, 1 lut 2012, 14:06

Wielce zapracowani Pracownicy NE,

Zgłaszam problem z nawigacją autobusową, który pewnie dotyczy również wiecznych problemów z pobieraniem mapy w nawigacji tradycyjnej.

1) Wyznaczam trasę z domu do ulicy Potomków Stalina 23A
2) Trasa i mapa ślicznie się ładują i wyświetlają
3) Zapoznaję się z planem i... wyłączam NE, żeby nie wypijał baterii
4) Jestem w 1/3 trasy, dlatego włączam NE i naduszam "Kontynuuj nawigację", żeby zobaczyć, gdzie jestem i ile mi zostało
5) Komunikat o ładowaniu mapy, pasek postępu i klepsydra. Można czekać do usłanej (różami) śmierci
6) Wychodzę z nawigacji i włączam zwykłą mapę
7) Mapa pokazuje się od razu, bo przecież jest załadowana
8) Znowu naduszam "Kontynuuj nawigację" i tym razem mapa pojawia się od razu

Zapraszam świetnych programistów do naprawienia tego żenującego błędu. Wiele razy podnosiliśmy problem, że żaden z jaśnie państwa nie bierze nawigacji do kieszeni i nie jeździ, sprawdzając działanie w praktyce. Czas to zmienić. Sądzę, że problem ten dotyczy również nawigacji tradycyjnej i jeżdżenia setek kilometrów zanim się mapa łaskawie odświeży lub objawi na ekranie.

Zazwyczaj tego nie robicie, drodzy NE, więc podziękuję sobie sam za szczegółowe zgłoszenie tego problemu:
"Dziękujemy, potworny, że poświęciłeś swój czas i pokazałeś nam, jak łatwo dojść do problemu. Zaoszczędziłeś nam mnóstwo czasu. Zdajemy sobie sprawę, że, jeśli nic z tym nie zrobimy, to Ty już się za nas weźmiesz, pisząc do kogo trzeba."
potworny

Re: Komunikacja miejska - PROBLEM

Postprzez SoLar » środa, 1 lut 2012, 14:20

potworny napisał(a):(...)
do ulicy Potomków Stalina 23A

:shock: :shock: :shock:

czy to może róg ul. Szcześć Boże ?
SoLar
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: SE W 200 i

Postprzez Hakari » środa, 1 lut 2012, 14:32

Potworny, przesłałem informację o problemie (dziękujemy za dokładnie opisanie błędu) do załogi NaviExpert.
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: i9001

Postprzez KasiaD » środa, 1 lut 2012, 14:46

zgłoszone do poprawienia.

Potworny mała prośba o teścik, aby dospecyfikować błąd. Jak klikniesz kontynuuj nawigację i pojawi się klepsydra, która nie chce zniknąć, przesuń proszę mapę kilka razy. Jest reakcja?
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S9

Postprzez potworny » środa, 1 lut 2012, 16:54

Uzupełniam informację. Albo WiFi, albo magiczny paluszek suwający po mapie doprowadziły do jej pokazania.
Jednak podejrzewam, że magiczny paluszek nie jest aż tak magiczny, bo zapewne ruszałem nim po mapie w autobusie. Chociaż nie zauważyłem komunikatu o doładowywaniu danych, ani zmian w pasku postępu.
Moja komórka ustawiona jest na zwykłą sieć GSM bez użycia 3G. Być może wieczna klepsydra bierze się z powolnego łącza? Ale to nie tłumaczy, dlaczego sama mapa bez nawigacji pojawiała się natychmiast.

Zatem... Aby to przetestować:
  • bierzemy nawigację
  • układamy trasę
  • podziwiamy
  • wciskamy cofnij, żeby dostać się do głównego menu
  • programista czyści pamięć podręczną
  • wracamy i kontynuujemy nawigację

Testy prowadzimy przy różnych prędkościach łącza.
potworny

Postprzez lekkir » środa, 1 lut 2012, 20:34

Muszę się podpisać (niestety) pod wiadomością Potwornego. Dość często zdarza się, że NE wiecznie pobiera trasę - czy to nowo wyznaczoną, czy też skorygowaną przez CT, i tak jak pisze - tylko ponowny restart NE naprawia ten problem.\
Nie wiem jak sprawa się ma w 7.1.3 gdyż przejechałem na niej max. 100km.
Jestem przekonany, że znacie ten problem, więc nie pozwólcie nam użytkownikom się do niej zniechęcić! no chyba, że macie taki plan techniczno-ekonomiczny na najbliższe lata :D
lekkir

Telefon: SGS III

Postprzez potworny » czwartek, 2 lut 2012, 20:32

lekkir, oni znają problem, ale bez mojego planu nie mieli bladego pojęcia, jak go ugryźć. Podejrzewam, że wkrótce odezwie się do mnie jeden z Braci H. lub szef Microsoftu, żeby mi podziękować za świetne wskazówki, które ułatwią życie ich wybitnym informatykom.
potworny

Postprzez KasiaD » piątek, 3 lut 2012, 08:55

Ależ oczywiście potworniaku, z bukietem kwiatów, czekoladkami i ofertą pracy :D
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S9

Postprzez rgr » czwartek, 20 cze 2013, 08:19

Zgłaszam błąd w komunikacji miejskiej.

Często przy wyznaczeniu trasy kom. miejską zdarza się, że godzina ustawia się dla trasy z poprzedniego wyznaczenia.
Dokładnie opisując: wyznaczam trasę o 17:00 i trasa jest wyznaczana poprawnie. Następnego dnia o 10:00 rano wyznaczam trasę, ale czas rozpoczęcia pozostaje na godz. 17:00 (reszta, czyli linia i trasa, są OK -- tylko data pozostaje z poprzedniego wyznaczenia).

Miał ktoś ten sam problem? Ja mam bardzo często.
rgr

Telefon: ZTE Blade

Powrót do Archiwum 2013