Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Komunikacja miejska - PROBLEM

Komunikacja miejska - PROBLEM

Postprzez potworny » środa, 1 lut 2012, 14:06

Wielce zapracowani Pracownicy NE,

Zgłaszam problem z nawigacją autobusową, który pewnie dotyczy również wiecznych problemów z pobieraniem mapy w nawigacji tradycyjnej.

1) Wyznaczam trasę z domu do ulicy Potomków Stalina 23A
2) Trasa i mapa ślicznie się ładują i wyświetlają
3) Zapoznaję się z planem i... wyłączam NE, żeby nie wypijał baterii
4) Jestem w 1/3 trasy, dlatego włączam NE i naduszam "Kontynuuj nawigację", żeby zobaczyć, gdzie jestem i ile mi zostało
5) Komunikat o ładowaniu mapy, pasek postępu i klepsydra. Można czekać do usłanej (różami) śmierci
6) Wychodzę z nawigacji i włączam zwykłą mapę
7) Mapa pokazuje się od razu, bo przecież jest załadowana
8) Znowu naduszam "Kontynuuj nawigację" i tym razem mapa pojawia się od razu

Zapraszam świetnych programistów do naprawienia tego żenującego błędu. Wiele razy podnosiliśmy problem, że żaden z jaśnie państwa nie bierze nawigacji do kieszeni i nie jeździ, sprawdzając działanie w praktyce. Czas to zmienić. Sądzę, że problem ten dotyczy również nawigacji tradycyjnej i jeżdżenia setek kilometrów zanim się mapa łaskawie odświeży lub objawi na ekranie.

Zazwyczaj tego nie robicie, drodzy NE, więc podziękuję sobie sam za szczegółowe zgłoszenie tego problemu:
"Dziękujemy, potworny, że poświęciłeś swój czas i pokazałeś nam, jak łatwo dojść do problemu. Zaoszczędziłeś nam mnóstwo czasu. Zdajemy sobie sprawę, że, jeśli nic z tym nie zrobimy, to Ty już się za nas weźmiesz, pisząc do kogo trzeba."
potworny

Re: Komunikacja miejska - PROBLEM

Postprzez SoLar » środa, 1 lut 2012, 14:20

potworny napisał(a):(...)
do ulicy Potomków Stalina 23A

:shock: :shock: :shock:

czy to może róg ul. Szcześć Boże ?
SoLar
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: SE W 200 i

Postprzez Hakari » środa, 1 lut 2012, 14:32

Potworny, przesłałem informację o problemie (dziękujemy za dokładnie opisanie błędu) do załogi NaviExpert.
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: i9001

Postprzez KasiaD » środa, 1 lut 2012, 14:46

zgłoszone do poprawienia.

Potworny mała prośba o teścik, aby dospecyfikować błąd. Jak klikniesz kontynuuj nawigację i pojawi się klepsydra, która nie chce zniknąć, przesuń proszę mapę kilka razy. Jest reakcja?
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Postprzez potworny » środa, 1 lut 2012, 16:54

Uzupełniam informację. Albo WiFi, albo magiczny paluszek suwający po mapie doprowadziły do jej pokazania.
Jednak podejrzewam, że magiczny paluszek nie jest aż tak magiczny, bo zapewne ruszałem nim po mapie w autobusie. Chociaż nie zauważyłem komunikatu o doładowywaniu danych, ani zmian w pasku postępu.
Moja komórka ustawiona jest na zwykłą sieć GSM bez użycia 3G. Być może wieczna klepsydra bierze się z powolnego łącza? Ale to nie tłumaczy, dlaczego sama mapa bez nawigacji pojawiała się natychmiast.

Zatem... Aby to przetestować:
  • bierzemy nawigację
  • układamy trasę
  • podziwiamy
  • wciskamy cofnij, żeby dostać się do głównego menu
  • programista czyści pamięć podręczną
  • wracamy i kontynuujemy nawigację

Testy prowadzimy przy różnych prędkościach łącza.
potworny

Postprzez lekkir » środa, 1 lut 2012, 20:34

Muszę się podpisać (niestety) pod wiadomością Potwornego. Dość często zdarza się, że NE wiecznie pobiera trasę - czy to nowo wyznaczoną, czy też skorygowaną przez CT, i tak jak pisze - tylko ponowny restart NE naprawia ten problem.\
Nie wiem jak sprawa się ma w 7.1.3 gdyż przejechałem na niej max. 100km.
Jestem przekonany, że znacie ten problem, więc nie pozwólcie nam użytkownikom się do niej zniechęcić! no chyba, że macie taki plan techniczno-ekonomiczny na najbliższe lata :D
lekkir

Telefon: SGS III

Postprzez potworny » czwartek, 2 lut 2012, 20:32

lekkir, oni znają problem, ale bez mojego planu nie mieli bladego pojęcia, jak go ugryźć. Podejrzewam, że wkrótce odezwie się do mnie jeden z Braci H. lub szef Microsoftu, żeby mi podziękować za świetne wskazówki, które ułatwią życie ich wybitnym informatykom.
potworny

Postprzez KasiaD » piątek, 3 lut 2012, 08:55

Ależ oczywiście potworniaku, z bukietem kwiatów, czekoladkami i ofertą pracy :D
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Postprzez rgr » czwartek, 20 cze 2013, 08:19

Zgłaszam błąd w komunikacji miejskiej.

Często przy wyznaczeniu trasy kom. miejską zdarza się, że godzina ustawia się dla trasy z poprzedniego wyznaczenia.
Dokładnie opisując: wyznaczam trasę o 17:00 i trasa jest wyznaczana poprawnie. Następnego dnia o 10:00 rano wyznaczam trasę, ale czas rozpoczęcia pozostaje na godz. 17:00 (reszta, czyli linia i trasa, są OK -- tylko data pozostaje z poprzedniego wyznaczenia).

Miał ktoś ten sam problem? Ja mam bardzo często.
rgr

Telefon: ZTE Blade

Powrót do Archiwum 2013