Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Świetne wyniki NE

Re: Świetne wyniki NE

Postprzez lchmiel » wtorek, 14 lut 2012, 23:35

Mając ten artykuł i to, co NE podaje na swojej stronie, można by znowu spróbować obliczyć, co ile min ze średniego punktu jezdni przychodzi dana o szybkości, co ile km mamy pojazd raportujący dla NE, albo ile jest takich pojazdów na km jezdni (ile ich mamy w zasięgu wzroku, jeśli nie ma mgły). Coś takiego, jak próbowałem zrobić tutaj.

Ale mam teraz wolne i odpoczywam.

[Edit]Jednak spróbuję :ugeek: .

Nie wracając już do szczegółów opisu z poprzednich wyliczeń, na pierwszy rzut oka wyglądałoby, że typowego dnia mamy p*b = 50000 * 8.5% = 4250 pojazdów pomiarowych czynnych w danej chwili, a w słynny czwartek było ich 137000 * 8.5% = 11645.

To miałoby sens. Te typowe 50000 użytkowników przejeżdża miesięcznie 89 mln km, co daje średnio 1780 km na użytkownika. To realne. Ja przejeżdżam 1000, Qbek aż 8000, a 1780 mieści się w tym zakresie.

Jeśli oszacowanie, że 8.5% spośród pojazdów z NE, które danego dnia w ogóle coś przejechały, akurat jest w ruchu w danej chwili, to dałoby to w typowy dzień wyniki 50000/940000 ~= 19 razy gorsze, niż optymistyczne z tego postu, a we czwartek 940000/137000 ~= 6.9 raza gorsze. Konkretnie, dla czwartku:

Oszacowanie optymistyczne:
  • miasto:
    • co 48 minut przez punkt jezdni przejeżdża czynny pojazd pomiarowy;
    • taki pojazd znajduje się na jezdni co 21 km;
  • trasa:
    • co 83 minuty przez punkt jezdni przejeżdża czynny pojazd pomiarowy;
    • taki pojazd znajduje się na jezdni co 83 km;
  • w obydwu przypadkach jest to co 145 pojazd spośród znajdujących się w ruchu.

To jest dobrze, ale nie za bardzo, jak mawiał jeden mój kolega ze studiów.

Mam nadzieję, że się gdzieś grubo mylę. Na przykład nie biorę pod uwagę setek tysięcy pojazdów flotowych, które są w ruchu całą dobę, a o których akurat nie wspomniano w artykule z gsmonline.pl. Albo poprzednio coś mi się poplątało. Co bardzo być może :? .
[/Edit]
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez SoLar » środa, 15 lut 2012, 10:39

mentos11 napisał(a):Y pokazuje użytkowników i pojazdy flotowe, latwo policzyć aktywnych użytkowników odejmując liczbe z godziny 12 od tej o 24. Ostatnio jak patrzyłem to wychodzi okolo 8-10 tysięcy (...)

Tylko, że są zaskakująco leniwi :shock: :lol:
Jeśli nawet nie odpalisz Y to jesteś w rankingu dziennym ok. 1200-1400 ( zależnie od dnia ), co oznacza, że tyle osób "minus jeden" cokolwiek zrobiło. "Cokolwiek" znaczy albo zgłoszenie własne albo potwierdzenie czyjegoś, przejazd się nie liczy.
Trudno jest mi więc uwierzyć, że circa 7 tys. użytkowników Y nie spotkało nic godnego uwagi - a statystycznie każdy z nich przejechał 30-40 km ( rocznie 12-15 tys. km ).
Ja np., It's a gift and a curse, zgłaszam lub potwierdzam coś u nich przynajmniej co 10-15 km. Więc uważam, że w liczbie "Y on line" jest jakiś haczyk - marketingowy ?

Do czego dążę ? Otóż nawet tak mała ilość rozbójników potrafi zebrać circa 2/3 zdarzeń, które są na "19" - sporadycznie nawet je wyprzedając.
Więc jeśli na froncie pojawi się armia naviexpertowców - no powiedzmy dywizja - a nie jak w przypadku Y tylko batalion, to przedstawiciele myslenia w stylu:

A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był. To wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!.

będą mieć godnych przeciwników :D
SoLar

Telefon: SE W 200 i

Postprzez SoLar » środa, 15 lut 2012, 10:53

@ichmiel,
jestem pod wrażeniem tego i podobnych Twoich wcześniejszych postów.
Ale czy bierzesz pod uwagę nierównomierne natężenie ruchu w ciągu doby ? Przez 1/3 jest śladowy, przez 1/4 szczytowy, resztę umiarkowany.
SoLar

Telefon: SE W 200 i

Postprzez lchmiel » środa, 15 lut 2012, 21:23

W jakimś sensie biorę, bo przyjmuję, że samochód jeździ 8.5% czasu swojego życia. A w innym sensie nie biorę, bo nie biorę pod uwagę, że większość te swoje 8.5% wykorzystuje w godzinach szczytu, a absolutna mniejszość od 2:00 do 6:00, a o to Ci właśnie chodzi. To jednak sprawia, że mój wynik jest trochę pesymistyczny. A tam, gdzie jest więcej samochodów, będą po protu lepsze pomiary.

Chciałbym znać wiele z parametrów, które biorę z głowy, czyli z niczego. Np. chciałbym znać typowy czasowy profil natężenia ruchu, żeby uwzględnić nie tylko dzień i noc, ale zmiany w czasie w sposób bardziej zaawansowany. Chciałbym wiedzieć, jaka część pojazdów jest typowo na terenie miast (obszarów zabudowanych?), a jaka poza nimi. I tak dalej...

Ale i tak wszystko jest moocno przybliżone.
LChmiel
lchmiel
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne