Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowa wersja NaviExpert 7.2.1

Re: Nowa wersja NaviExpert 7.2.1

Postprzez SoLar » piątek, 27 kwi 2012, 12:10

Mapa mapą ale są te same POI-e co uprzednio - delikatnie mówiąc, mające pewne ułomności w lokalizacji.
SoLar
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: SE W 200 i

Postprzez Michal1983 » piątek, 27 kwi 2012, 19:44

Czy będzie też 7.2.1 dla Symbiana bo na razie czuję się trochę pokrzywdzony jako użytkownik telefonu z tym systemem?
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez SoLar » piątek, 27 kwi 2012, 21:13

Ja na symbiana reaguję jak Potworny na blackberry.

O ile wiem to nie było wersji na na symbiana lecz na javę, którą powszechnie mają takie telefony. Podobnie jak i WM.
Najwyższą wersją dla powyższych jest 6.2.1 i nie ma najmniejszych symptomów, że będzie rozwijana.

Krótko: chcesz NE wersji 7 a za 2 tyg. w.8 to musisz mieć telefon z andronem.
SoLar

Postprzez wKar » sobota, 28 kwi 2012, 11:16

Właśnie dowiedziałem się jak będzie wyglądało skrzyżowanie, które jest na razie placem budowy... jeszcze kilka dni temu jadąc w Bytomiu przy budowanej autostradzie jechałem w pewnym miejscu przez zwykłe skrzyżowanie z jedną drogą podporządkowaną (plus światełka). Wczoraj wracając włączyłem NE i mimo, że w praktyce na skrzyżowaniu nic się nie wydażyło, światła stoją, żadnych zmian nie widać, to dostałem komunikat ubarwiony obrazkiem, że na rondzie (pięknie okrąglutko wymalowanym na mapie) mam jechać prosto, drugim zjazdem. Pierwszy raz mapy wyprzedzają realne zmiany? Czyżby to już widoczne zmiany dostawcy map?
wKar

Telefon: Xperia Z

Postprzez Radut » sobota, 28 kwi 2012, 11:32

mentos11 napisał(a): Widzę że już są emapy w nowej wersji NE 7.2.1, więc chłopaki możecie zgłaszać przez weekend majowy poprawki , najlepiej przez korkosfere lub bezpośrednio przez emape :)

A ja mam nadzieję że tytaniczna praca użytkowników w zgłaszaniu błędów na tym forum i innymi drogami nie pójdzie na marne przy wprowadzaniu nowych map, czyli że poprawki te nie zostaną po prostu skasowane.
Radut

Telefon: LG G3

Postprzez Siuz » sobota, 28 kwi 2012, 19:09

Właśnie dowiedziałem się jak będzie wyglądało skrzyżowanie, które jest na razie placem budowy... jeszcze kilka dni temu jadąc w Bytomiu przy budowanej autostradzie jechałem w pewnym miejscu przez zwykłe skrzyżowanie z jedną drogą podporządkowaną (plus światełka). Wczoraj wracając włączyłem NE i mimo, że w praktyce na skrzyżowaniu nic się nie wydażyło, światła stoją, żadnych zmian nie widać, to dostałem komunikat ubarwiony obrazkiem, że na rondzie (pięknie okrąglutko wymalowanym na mapie) mam jechać prosto, drugim zjazdem. Pierwszy raz mapy wyprzedzają realne zmiany? Czyżby to już widoczne zmiany dostawcy map?

To raczej wina dostawcy map, czy też innej firmy zbierającej dla NE informacje. "Pierwszy raz wyprzedzają realne zmiany". Zanim kupiłem naviexperta nie jeden raz widziałem takie kwiatki na swojej "darmowej" aplikacji. Myślę, że miałeś chyba wyjątkowego pecha.
Siuz

Telefon: avilla

Postprzez lchmiel » sobota, 28 kwi 2012, 20:31

mentos11 napisał(a):Widzę że już są emapy w nowej wersji NE 7.2.1, więc chłopaki możecie zgłaszać przez weekend majowy poprawki , najlepiej przez korkosfere lub bezpośrednio przez emape :)

Zdecydowanie spodziewam się uwzględnienia w emapie naszych licznych, zgłoszonych przez lata poprawek. Ale jest jeszcze jedna rzecz. O ile wiem, w emapie zgłasza się poprawki zupełnie anonimowo, bez żadnego logowania, podawania identyfikatora, ani bez zaznaczania, że jesteśmy z NaviExperta. To zmniejsza wiarygodność zgłoszeń.

Nie byłoby źle, gdyby NE pogadał z emapą, żeby emapa traktowała zgłoszenia bezpośrednie od użytkowników NaviExperta w poważny sposób. Mogliby zorganizować logowanie. Albo, nie byłoby źle, gdyby ustalono, że zgłaszamy poprawki tylko przez Korkosferę, ale wtedy byłoby konieczne, żeby na Korkosferze podkład był z emapy. Tylko że ustaleń nie wszyscy się trzymają...

Tak czy inaczej, trzeba coś zrobić.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez SoLar » środa, 2 maja 2012, 08:58

lchmiel napisał(a):(...)

Nie byłoby źle, gdyby NE pogadał z emapą, żeby emapa traktowała zgłoszenia bezpośrednie od użytkowników NaviExperta w poważny sposób. Mogliby zorganizować logowanie. (...)

Też miałem zgłosić taki pomysł. Obecnie zgłaszając poprawkę wygląda trochę jakby szła w powietrze.
Jeśli np. zgłoszenie jest nie w pełni czytelne dla pracownika emapy to jak ma się skontaktować z autorem zgłoszenia ?
Np. gdy chcę zgłosić poprawki do mapy UMP-pcPL to muszę się najpierw tam zalogować. Moderator mapy, gdy ma wątpliwości, może się ze mną skontaktować. Podobnie z POI-ami na MIplo - stąd ich wysoka wiarygodność.

NE powinien uświadomić swego dostawcę mapy, że oczekujemy jakiegoś logowania na ich portalu czy chociaż podawania maila aby otrzymać informację zwrotną, że uwaga została przyjęta a nie poszła przez komin.
Byłoby miło móc sprawdzać na bieżąco status realizacji: została przyjęta, w weryfikacji, ukarze się w edycji mapy na dzień XY itp.
SoLar

Postprzez pawel_rsl » czwartek, 3 maja 2012, 20:19

Witam
A ja ściągam przez getne.pl wersję 7.2.1, instaluję, a jak otwieram aplikację w telefonie to pisze mi wersja 7.1.3
O co chodzi :?:
pawel_rsl

Telefon: SE Xperia X8

Postprzez brunet » piątek, 4 maja 2012, 13:45

na telefonie samsung galaxy s2 musiałem ręcznie zrobić aktualizacje do wersji 7.2.1 przez getne.pl
brunet

Telefon: Samsung Galaxy S2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert