Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIEDŹ

Re: Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIE

Postprzez intimo » sobota, 28 kwi 2012, 10:05

A na serwerze beta.getne.pl jest taki wpis:
Move along, nothing to see here...

Lepiej brzmi "Go away... . Potem dopisek "Come back May 14th" :lol:

Wracając do meritum, czyli do map. Ogólnie nie jestem zadowolony, Może mapy mają większą liczbę szczegółów ale dokładność pozostawia wiele do życzenia. Właśnie na nowych mapach często kursor wyjeżdża prosto gdy skręcam na skrzyżowaniu. Nie jest to wina telefonu ani GPS-u bo trasy nagrywam. Zobaczyłem i pojechałem poprawnie. Druga sprawa to kategoryzacja dróg. Często drogi są szare a powinny być białe. W kilku miejscach program nie poprowadził mnie drogą bo jakoś nie miał węzła (kto ma Waze ten wie o co chodzi).
Numery domów na plus, sprawdziłem kilka i było w punkt.
Niektóre POI-e się rozjechały.
Traffic który był na Imagisie że tak powiem był w porządku (choć brakowało go w wielu miejscach), tu mamy traffic chyba z losowania. Jak jedziesz znaną drogą teraz bez kolorków to tak jakoś goło. Widać na mapie że kolorki są wokół małych miasteczek mniej więcej do miejsca terenu zabudowanego, potem brak. Wygląda to jak wyspy trafficowe
intimo
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez sztaba » niedziela, 29 kwi 2012, 11:48

heh... Dzisiaj zauważyłem komunikat na wersji 7.1.3, że mapy dostarcza emapa i TomTom. I od razu wyłapałem uliczkę, ktorej Imagis nie miał a teraz jest.
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez intimo » niedziela, 29 kwi 2012, 12:01

A to z tego powodu jest małe logo startowe. Na SGS2 niewiele widać, ale rzeczywiście jest coś innego napisane.
intimo

Postprzez sebab » niedziela, 29 kwi 2012, 12:09

Nowe mapy są tak fajne, że brakuję węzłów na autostradzie.. Przykład - węzeł w Buku na A2 - jest tylko połowa.
W okolicy Poznania też parę innych "kwiatków" znalazłem. Mapa sprawia wrażenie jakby pochodziła gdzieś z 2003 roku ;)
sebab

Telefon: Nokia C7

Postprzez ruphert » niedziela, 29 kwi 2012, 20:16

Jeżeli te nowe mapy już są to jakaś tragedia :) Wczoraj wjeżdzałem do Lądka Zdrój, gdy byłem już w mieście to do do ulicy Leśnej 4 pokazał mi 8km i 30minut drogi. Kazał mi wyjechać z miasta a potem jakąś leśną ścieżką pod górę :) prawie straciłem podwozie :D Później jeszcze trochę pobłądziłem, kazał mi np. zjechać schodami w dół !!! Ostateczine włączyłem Google Navigation i o dziwo bez żadnego błędu prosto do celu... Na plus jest skrót Łódź - Wartkowice czego na starych mapach nie było.
ruphert

Telefon: HTC Magic

Postprzez Qbek » niedziela, 29 kwi 2012, 21:11

Jak to Hanna K. mi kiedyś napisała... "Zamienił stryjek siekierkę na kijek..." :lol:
Ja bym wolał lepsze (świeższe) mapy bez APR, niż gorsz z nim.

Gratuluję odwagi :mrgreen:
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez mindzik » niedziela, 29 kwi 2012, 21:36

Nie ma co ukrywać, w kwestii szczegółowości; jak typ nawierzchni, zakazy skrętu, żaden producent bez udziału dużej grupy osób zgłaszających poprawki, nie będzie miał najaktualniejszych map. W końcu cala nasza społeczność zgłaszała te poprawki przez około 4-5 lat.
Przy wcześniejszych mapach, mieliśmy jeszcze taki bonus, że przy granicy bez dodatkowego abonamentu mieliśmy przygraniczną siatkę dróg z sąsiednich krajów, z pasa około tak może 30km, teraz tego nie ma.
Zobaczymy ile poprawek z poprzednich map będzie na obecnych. Choć już spotykam pierwsze braki, do ponownego zgłaszania. Czy tylko będzie nam się chciało to robić jeszcze raz??
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez intimo » poniedziałek, 30 kwi 2012, 03:51

Z każdym kilometrem jest gorzej. Ostatnio jeszcze za czasów imagisa jeździłem na inteligentnym wygaszaniu. Tera tego nie mogę robić gdyż komunikaty są niejasne. Tam gdzie ma być skręć jest trzymaj się lewej. To nic nie znaczy. Nie wiem jak rozwiążą to z APR. muszą być dokładniejsze komunikaty.
Co do zgłaszania błędów. Jeśli zgłaszaliśmy je przez lata to mam nadzieję że te uwagi nie pójdą na marne. Wiadomo że od tego czasu pojawiły się nowe mapy i część będzie już z automatu uaktualniona nawet w emapie. Dość denerwujące jest to że jedziesz gdzieś gdzie wcześniej zgłosiłeś poprawki a teraz jest tak samo jakby ktoś zresetował mapy :)
intimo

Postprzez GanjaFighter » poniedziałek, 30 kwi 2012, 07:10

W sobotę jechałem do Zielonej Góry, Plac Słowiański 13 (po pierwsze adres ten nie został znaleziony), po drugie najważniejsze trasa rekomendowana prowadziła po schodach. Na szczęście zaświtało mi, że coś tu jest nie tak i pojechałem inaczej. Potem sprawdziłem jak to nowe mapy chciały mnie poprowadzić. TRAGEDIA!!!

Obrazek
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI
Obrazek
GanjaFighter
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy S4 GT-I9505

Postprzez bczyzowski » poniedziałek, 30 kwi 2012, 07:29

NE strzela sobie samoboja przed wydaniem automapy na andka.
bczyzowski

Telefon: Samsung Galaxy Note 2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2012