Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIEDŹ

Re: Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIE

Postprzez bodogo2 » sobota, 12 maja 2012, 18:37

Marian napisał(a):
lchmiel napisał(a):Mam na myśli zmiany przebiegu ulic, bo poprawki oznakowań zmieniają się od następnego dnia.
Niekoniecznie. Niekiedy i 5 dni nie wystarcza: zglaszamy-remonty-i-bledy-na-mapach-t57-1710.html#p23921

Uważam, że ekipa NE naprawdę się stara z wprowadzaniem poprawek. Być może zgłoszeń jest tak dużo, że są poślizgi. Ja dzisiaj dostałem info o wprowadzeniu poprawki na mapy o 00:59 w nocy.
bodogo2
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung i9001

Postprzez lchmiel » sobota, 12 maja 2012, 18:52

Dlatego chcę wiedzieć, gdzie mamy zgłaszać. Mam wrażenie (wrażenie!), że przez "Pomoc" na stronie NE jest najszybciej, choć wygląda na to, że preferowana metoda zgłaszania to Korkosfera. Niech NE się zdecyduje.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez KasiaD » niedziela, 13 maja 2012, 19:19

lchmiel napisał(a):Pytanie do NE:

Gdzie mamy teraz zgłaszać poprawki map? Jest pięć sposobów. Na pewno jedne wolicie od drugich.
  • Strona NE: "Pomoc | Zgłoś błąd | Na mapie". Narzędzie pozwala od razu sortować zgłoszenia, ale nie da się zgłosić zmiany przebiegu drogi.
  • Forum NE: Wątek "Zgłoszenia". Pełna swoboda, można zgłaszać co i jak się chce, ale ani nie ma ułatwień, ani nie ma porządku.
  • Korkosfera: bezpośrednio wchodzimy na Korkosferę i zgłaszamy. Łatwo narysować od razu na mapie. Będzie jeszcze łatwiej, jak się pokaże podkład z emapy.
  • Aplikacja/Korkosfera: Klikamy "Remont" w aplikacji a potem uzupełniamy na Korkosferze; nie mamy możliwości w aplikacji kliknąć nic innego, np. "Złe kierunki skrętów na skrzyżowaniach" itp, więc klikamy w to, co jest. (To zresztą na razie przestało działać).
  • Emapi: na razie godzimy się, że zgłoszenie jest anonimowe i bez informacji zwrotnej, ale za to emapa dostaje uwagę bezpośrednio i nie zawracamy niepotrzebnie głowy NE, który ma i tak dużo roboty. Zakładamy, że emapa tylko czeka na nasze zgłoszenia i jest nimi bardzo zainteresowana, i że zgłoszenia są anonimowe tylko na razie, a za krótki czas powstanie na emapi solidny system zgłoszeń.
Ja czekam na odpowiedź, bo teraz zgłaszam jak popadnie, a czasem kilka razy to samo, jak poprawka się długo nie pokazuje.

lchmiel... preferowana przez NE kolejność obecnie:
1. Korksfera - najszybsze dla nas do sprawdzenia i wprowadzenia
2. Strona NE i błąd na mapie - mamy już opis i możemy zmieniać
3. Aplikacja/korkosfera - wydłuża czas, ponieważ potrzebne jest Wasze potwierdzenie, ale mamy już mapę
4. Forum NE - jeśli nie ma innego wyjścia - przekopanie się przez Wasze posty zajmuje trochę czasu
5. Emapi - jeżeli zgłaszacie poprawki do nas są one najpierw sortowane, to co możemy sami zmienić robimy, to czego nie możemy wysyłamy do Emapy
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S9

Postprzez ALEX » niedziela, 13 maja 2012, 22:14

KasiaD napisał(a):1. Korksfera - najszybsze dla nas do sprawdzenia i wprowadzenia

Kiedy doczekam się, że Korkosfera zapamięta moje ID i maila, kolor wpisywanego zgłoszenia będzie się bardziej różnił od koloru tła a samo zgłoszenie będzie można nanieść na wyznaczoną trasę?
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez SoLar » poniedziałek, 14 maja 2012, 10:57

Czy przyszedł komuś mail z prośbą o szczegóły po zgłoszeniu z aplikacji "Remontu" ?

Może ta funkcjonalność w ogóle, z założenia, nie działa jeszcze w Becie ?
SoLar

Telefon: SE W 200 i

Postprzez jotde » poniedziałek, 14 maja 2012, 12:52

Jeżeli preferowanym sposobem zgłaszania poprawek jest korkosfera to ponawiam pytanie (na które do tej pory nie padła odpowiedź mimo kilkukrotnego już powtórzenia przez paru forumowiczów), kiedy i czy można się spodziewać eMap w korkosferze. Niezbyt wygodnie zgłaszać poprawki gdy cały czas trzeba zaglądać do map na komórce.

Poza tym patrząc na mapy w serwisie emapi widzę, że w mojej okolicy wszystkie drogi osiedlowe są na biało (czyli tej samej kategorii) podczas gdy w wersji beta NE 8.0 część jest biała (utwardzona), a część szaro-brązowa (gruntowa) niestety też nie do końca prawidłowo. Skąd ta różnica?
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez Marian » poniedziałek, 14 maja 2012, 14:48

jotde napisał(a):Poza tym patrząc na mapy w serwisie emapi widzę, że w mojej okolicy wszystkie drogi osiedlowe są na biało (czyli tej samej kategorii) podczas gdy w wersji beta NE 8.0 część jest biała (utwardzona), a część szaro-brązowa (gruntowa) niestety też nie do końca prawidłowo. Skąd ta różnica?
Nieaktualne mapy to już tradycyjna cecha NE. Przychodzi mi do głowy tylko jedno - są tańsze. :P
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez potworny » poniedziałek, 14 maja 2012, 18:11

Marianie, na początku - przyznaję Ci rację - może koszt map miał znaczenie, ale, sądzę, że nadszedł czas na porządniejsze zdobycie rynku przez NE, stąd zakup lepszych map.

Dobrze wiecie, że jestem zawsze pierwszy do ujadania na błędy NE, ale w przypadku map, przyklasnąłem i jestem bardzo zadowolony, wiedząc, że za chwilę będzie lepiej niż było. Emapi skorzysta, NE skorzysta, a przede wszystkim MY skorzystamy.
potworny

Postprzez Marian » poniedziałek, 14 maja 2012, 18:28

potworny napisał(a): Emapi skorzysta, NE skorzysta, a przede wszystkim MY skorzystamy.
Nie jesteś w tym zbyt oryginalny: topic462-180.html#p23468. W moim poście chodziło o coś innego: po prostu nawet przy mapach Imagisu NE miało mapy o wersję do tyłu.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez potworny » wtorek, 15 maja 2012, 08:58

Czyżbym nie przeczytał jakiejś Twojej perły intelektualnej i dlatego stałem się mało oryginalny?

Marianie, po raz kolejny odnoszę wrażenie, że rozmowy z Tobą mają niewielki sens, bo jak do tej pory nie widziałem ani razu, żebyś kiedykolwiek zmienił zdanie, przekonany argumentami innych uczestników tego forum. Za to można zawsze liczyć na Twoje "ja już to powiedziałem", "ja już to wiem" - aż chce się Tobie odpisywać. Porozmawiaj z nami, pozastanawiaj się nad tym, co do Ciebie piszemy, żebyś się nie przeobraził w niedocenioną skarbnicę wiedzy, której wypowiedzi nikt nie czyta...

Dalej podtrzymuję swoje zdanie, że wszyscy skorzystamy na nowych mapach. Bez względu na Twoją ocenę oryginalności, na której mi przecież niezwykle, bardzo i jak zawsze zależy.

NE najpierw zdobywa rynek, żeby potem, mając już odpowiednie zaplecze finansowe, zainwestować w jeszcze lepsze mapy. Na razie doskonale sobie radzą za pomocą łatek do istniejących, być może tańszych wersji.
potworny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2012