Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIEDŹ

Re: Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIE

Postprzez mlodzian » czwartek, 12 lip 2012, 11:24

Młodzian, z całym szacunkiem, ale jednej rzeczy nie rozumiem. Od zawsze byliśmy nawigacją online. Taką wybraliśmy drogę, a cały czas rozwijająca się sieć komórkowa oraz taniejący przesył danych potwierdzają, że nie pomyliliśmy się. Nie ukrywamy, że NE jest nawigacją typowo online, każdy user o tym wie kupując abonament, a my nikogo batem i toporem nie zmuszamy do zakupu. Każda z opcji - online i offline - ma swoje ograniczenia, ale praktyka pokazuje, że nawigacja online jest jednak dużo skuteczniejsza. Czy NE będzie kiedyś hybrydą? Czas pokaże, wielokrotnie już na ten temat się wypowiadałam.

Praktyka, ale chyba w Warszawie, Wasz traffic ostatnio omija nieistniejące korki, a czasem ładuje w te prawdziwe (odpowiednie zgłoszenia wysłane).
Największa pomyłka Waszego trafficu? Pamiętam jak kiedyś był karambol na A4 w okolicach Gliwic - jechałem do rodziców mijając gigantyczny korek ledwie toczący się przez centrum miasta, chwilę tam posiedziałem (co najmniej godzinę) i uznałem, że wracając skorzystam z NE by nie wjechać w korek, jakież było moje zaskoczenie gdy NE w trasie rekomendowanej właśnie mnie chciał "drogą optymalną" doprowadzić do tegoż korka (przed wyjście sprawdziłem co pokazują dane konkurencji... właściwe miejsca były zaznaczone na czarno).

Dobrze, że sam z siebie wiedziałem jak pojechać..., korzystając z NE straciłbym jakąś ekstra godzinkę.

Nie wiem czemu Wasze wypowiedzi odbieram, że nawigacja będzie tylko online i basta.
Niestety bez wersji hybrydowej NE w wielu miejscach nie nadaje się do normalnego użytku.
Praktyka pokazuje, że nawet nie wyjeżdżając z PL można mieć spore problemy z działaniem sieci komórkowej.
Kupując nawigację nie spodziewałem się aż takich problemów, przynajmniej w silnie zurbanizowanych regionach.

Co do dalszej części Twojej wypowiedzi - prośba o konkrety, przykłady. Cenimy Wasz wkład w rozwój aplikacji i krytykę, ale konstruktywną. Bez przykładów nie jesteśmy w stanie niczego sprawdzić, potwierdzić, ani przyznać się do błędu lub obronić.
KasiaD

Konkrety są w wątku o sposobie układania tras, dajcie przycisk do łatwego robienia screenshotów (w P970 nie jest to najłatwiejsze podczas nawigacji),
to będzie więcej (czasem są dosyć spektakularne przykłady).
Zresztą staram się zgłaszać możliwie dużo błędów - na co NE i jego mapy mi pozwalają - gdzie się nie ruszę to błąd, niektóre musiałem kilka razy zgłaszać bo powracały (niby wcześniej wprowadzone).

Poniżej tylko jeden przykład:
ObrazekObrazek

Pierwszy obrazek DK88, skrzyżowanie z Tarnogórską w Gliwicach nawigacja prowadzi do Zbrosławic przez A1, drugi obrazek po zjechaniu na ul. Tarnogórską DK78 zaraz po przeliczeniu trasy.
Często trudno uzyskać takie wyniki bo NE np. każe zawracać, albo wybrać następny zjazd na A1, oczywiście NE nawiguje trasą rekomendowaną!
mlodzian
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: sm-n90005

Postprzez GanjaFighter » czwartek, 12 lip 2012, 11:37

mlodzian napisał(a):Nie wiem czemu Wasze wypowiedzi odbieram, że nawigacja będzie tylko online i basta.
Niestety bez wersji hybrydowej NE w wielu miejscach nie nadaje się do normalnego użytku.
Praktyka pokazuje, że nawet nie wyjeżdżając z PL można mieć spore problemy z działaniem sieci komórkowej.
Kupując nawigację nie spodziewałem się aż takich problemów, przynajmniej w silnie zurbanizowanych regionach.

Brak zasięgu sieci GSM to nie sprawa NE, ale Twojego operatora. Więc o to czepiać się nie powinieneś. Wykupując abonament wiedziałeś, że to nawigacja online, nikt z NE tego nie ukrywał.
Ostatnio edytowano czwartek, 12 lip 2012, 12:16 przez GanjaFighter, łącznie edytowano 1 raz
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI
Obrazek
GanjaFighter
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy S4 GT-I9505

Postprzez mlodzian » czwartek, 12 lip 2012, 11:58

Brak zasięgu sieci GSM to nie sprawa NE, ale Twojego operatora. Więc o to czepiać się nie powinieneś. Wykupując abonament wiedziałeś, że to nawigacja online, nikt z NE tego nie ukrywał.

Nie tylko mojego i jeśli takie są realia to nie można twierdzić, że nie ma problemu. Oczywiście wiedziałem, że jest to nawigacja online... i jeśli tylko taką pozostanie to po prostu nie przedłużę abonamentu i wybiorę KSN. Zauważam też, że zyski z jej "onlineowości" są dosyć złudne (może w Warszawie jest inaczej)
Pozdrawiam.
Mlodzian
mlodzian

Telefon: sm-n90005

Postprzez lchmiel » czwartek, 12 lip 2012, 12:27

Tak, w Warszawie jest zdecydowanie inaczej. Mam pewne obserwacje negatywne, pisałem o tym, ale ogólnie nie mam wątpliwości co do wartości NE. Używałem też przejściowo betę 1 i 2 KSN na Androida, więc mam jakieś porównanie, ale tylko na tym systemie. No cóż, Androida konkurencyjny system na razie nie opanował :( .

Dobrze jest również w Lublinie i na trasach Wwa-Ln.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Laputa » czwartek, 12 lip 2012, 15:03

Mlodzian,

nie ma nawigacji idealnej i doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Uwierz nam, każda z dostępnych na rynku aplikacji ma słabe punkty i zdarza się jej zawodzić - ale wszyscy producenci dążą do doskonałości, co pokazuje coraz wyższy poziom podczas testów. Doceniamy wkład konkurencji w podnoszenie jakości nawigacji, sami staramy się podnosić poprzeczkę coraz wyżej.

Nasza rzetelność naukowa nie pozwala nam na lukrowanie rzeczywistości i dlatego między innymi bardzo cenimy sobie opinie z tego forum - nie tuszujemy, poprawiamy do skutku, słuchamy i doskonalimy się właśnie dzięki Waszym podpowiedziom i zgłoszeniom. Nie wszyscy producenci mają odwagę by się tak otworzyć.

Jeśli chodzi o Twoje problemy z aplikacją, to słusznie opisał sprawę GanjaFighter, nie mamy wpływu na jakość sieci operatorów. Jeśli chodzi o mapy, rzeczywiście tegoroczna zmiana była dla nas dużym wyzwaniem, ale ten temat był przerabiany na forum wielokrotnie. Co do danych z CT, ciągle obserwujemy rozwiązania konkurencji, ale w boju nasze rozwiązanie naprawdę sprawdza się najlepiej. Z pewnością zdarzają się przypadki nieścisłości, ale dzięki naszym usługom rocznie nasi klienci oszczędzają MIMO WSZYSTKO NAWET PO kilkadziesiąt godzin. Jestem przekonana, że dotyczy to również Ciebie.

Nie wiem, co jeszcze możemy dodać, ale obawiam się, że niewiele. Wasze zgłoszenia weryfikujemy i robimy wszystko, żeby je poprawić. Nie możemy zmusić Cię do przedłużenia abonamentu. Będzie nam miło, jeśli po przetestowaniu konkurencji wrócisz do nas. Mamy nadzieję, że tak właśnie się stanie. Obiecujemy nie ustawać w rozwijaniu się i udoskonalaniu naszej usługi. Może z dalszej perspektywy będziesz w stanie bardziej docenić nasze starania i przyjęte przez nas rozwiązania. A rozwiązania te będą coraz lepsze. Pozdrawiamy :) Załoga NaviExpert!
Laputa

Postprzez Stef » piątek, 13 lip 2012, 11:15

Od czasu aktualizacji wersji co miało miejsce w połowie czerwca nie mogę korzystać z nawigacji. Już nawet o niej zapomniałem, gdy jadąc przez Łomianki napotkałem korek.
Włączyłem nawigacje i stało się to co zawsze po aktualizacji czyli nawigacja nie potrafi mnie zlokalizować choć system GPS telefonie działa prawidłowo (potrafi skazać moją pozycję). Efekt jest taki, że nawigacja pokazuje, że jadę przez pola, lasy i łąki nic nie mówiąc (czyli nie nawigując). Od Łomianek do Bemowa gdzie zmierzałem cały czas pokazywała, że pozostały dystans to 20 km, choć wskazywała przybliżoną lokalizację. I na koniec perełka. W Warszawie zaczyna działać prawidłowo,choć nie zawsze. Tak działo się już trzy razy. Dodam, że korzystam z telefonu Samsung S Plus z systemem android.
Stef

Postprzez algi » piątek, 13 lip 2012, 12:45

Dziwne. Mam ten sam telefon i wszystko działa. Skontaktuj się może z NE telefonicznie aby rozwiązać ten problem, podając wszelkie szczegóły jak wersja softu....

Rozumiem ze na google maps pozycja jest prawidłowo wyznaczona?
Jaki rom? U mnie standardowy brandowany przez orange.

Próbowałeś może całkowicie odinstalować NE i zainstalować ponownie?

U mnie i u kolegi na S+ orangeowym wszystko w porządku, tak samo u kolegi na romie z T-mobile (ale telefon już przeniesiony do Play)

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez KasiaD » piątek, 13 lip 2012, 14:29

Algi słusznie prawi. Stef, prośba o więcej szczegółów dot, softu. Dodatkowo wyłącz proszę pozycjonowanie po WiFi, został wyłącznie GPS i sprawdź jak się wówczas zachowuje także googiel. Nasze testowe Galaxy S i S Plus ostatnio wszystkie padły :(. Po aktualizacji softu systemowego, GPS przestał w ogóle działać, część udało się uratować po zainstalowaniu cyjanogena.

kdz.
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S9

Postprzez konrad » niedziela, 15 lip 2012, 17:15

Laputa napisał(a):
konrad napisał(a): Druga sprawa już na trasie poza miastem dostałem komunikat: "błąd wewnętrzny"

Konrad, daj znać, jeśli to się powtórzy.

konrad napisał(a):Za tydzień jadę w trasę 460km tak że na pewno podzielę się uwagami dotyczącymi działania NE8

Właśnie wróciłem. Przejechałem blisko 1000km w trochę ponad tydzień.
Ogólne wrażenia bardzo pozytywne. APR sprawował się bardzo przyzwoicie zarówno przy wjazdach do dużych miast jak i np na autostradzie A1 i obwodnicy trójmiasta. Niestety problem który zgłaszałem wcześniej
konrad napisał(a):... "błąd wewnętrzny" co cokolwiek to oznacza to skutkiem tego NE utracił dane CT oraz dane o aktualnych dozwolonych prędkościach niby nawigował dalej ale na jakieś z ubożonej mapie i w pasku informacji wciąż był komunikat "pobieranie". ręczne przeliczenie trasy nic nie dało, dopiero wyjście z aplikacji i ponowne uruchomienie przywróciło wszystkie dane i poprawną nawigację.
Poza tymi niuansikami zdecydowana poprawa. Mogę mieć jeszcze zastrzeżenia do samych map. Numeracja budynków w wielu miejscach się nie sprawdza i usytuowanie POI to też porażka nie mówiąc już o tym że wielu punktów np bary, restauracje po prostu nie ma

Jest nadal aktualny. Jadąc na wybrzeże i z powrotem taki komunikat "błąd wewnętrzny.." przytrafił mi się kilkanaście razy, z tą jednak różnicą że po przejechaniu kilku kilometrów NE sam się podnosił i przywracał dane CT. Myślę że ten błąd jest powodowany chwilowym brakiem połączenia z internetem w kilku przypadkach najpierw pojawiała się informacja o problemach z połączeniem i zaraz po tym komunikacie "błąd wewnętrzny...".

konrad napisał(a):... Numeracja budynków w wielu miejscach się nie sprawdza i usytuowanie POI to też porażka nie mówiąc już o tym że wielu punktów np bary, restauracje po prostu nie ma

To niestety nadal aktualne NE pokazuje CPN których nie ma, restauracje widmo a nie pokazuje wielu faktycznie istniejących

Dochodzi jeszcze jeden problem, a mianowicie "automatyczne powiększanie". Mimo tego że w ustawieniach jest zaznaczone żeby automatycznie powiększał mapę, to działa to bardzo fatalnie. Jeżeli po wyznaczeniu trasy nie klikniemy w ikonę automatycznego powiększanie to ono nie nastąpi. Gdy klikniemy w tą ikonkę to owszem działa ale tylko do pierwszego zatrzymania nawigacji. Po kliknięciu w button "kontynuuj nawigację" automatyczne powiększanie trzeba znów aktywować klikiem w button "automatyczne powiększanie".
Szóstym zmysłem człowieka jest chęć zaspokojenia pięciu pozostałych
konrad

Telefon: HTC Desire HD

Postprzez Laputa » poniedziałek, 16 lip 2012, 09:04

konrad napisał(a):NE pokazuje CPN których nie ma, restauracje widmo a nie pokazuje wielu faktycznie istniejących

Konrad, dzięki za obserwacje. Zanotowane wężykiem. A czy pamiętasz, w jakich miejscach były te stacje i restauracje "widma"?
Laputa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2012