Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIEDŹ

Re: Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIE

Postprzez Radut » środa, 12 gru 2012, 20:58

EMapa ma dużo do nadrobienia, ale widać że starają się jak mogą, natomiast za czasów Imagis to była żenada, zgłoszenia wysłane przez ich portal były uwzględniane po kilku miesiącach, lub miały status poprawionych podczas gdy cały czas widniał ten sam błąd. Do dnia dzisiejszego kilka moich starych zgłoszeń do Imagisu nie jest poprawionych. Mam nadzieję że ten styl działania nie przełoży się z Imagisu na Emapę. A najlepiej by było żeby NE się na tyle rozkręcił, żeby było go stać na mapy Geosystems :D
Radut
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG G3

Postprzez Marcin - Emapa » piątek, 14 gru 2012, 16:47

W związku z pytaniami Użytkowników odnośnie ewentualnych zmian po przejęciu Emapy przez Imagis chciałbym wszystkich uspokoić - jeśli chodzi o współpracę Emapy z NE, nic się nie zmienia. Proszę się nie obawiać, mapy będą nadal rozwijane tak samo jak dotąd. Jeśli Użytkownicy NE odczują jakąś zmianę w przyszłości, to tylko na plus - co będzie wynikiem synergii potencjałów dwóch producentów map.
Marcin - Emapa

Telefon: SGS I

Postprzez borek » poniedziałek, 17 gru 2012, 09:26

Laputa napisał(a):A mógłbyś podać przykład punktu, gdzie taka sytuacja miała miejsce - koordynaty, nazwę ulicy? Sprawdzimy jaka jest przyczyna.

Dziś kolejny przykład: Warszawa Ursus.
Jechałem od strony Piastowa ulicą Warszawską. Pomimo sugestii NE aby jechać prosto do ronda, skręciłem w lewo w ulicę Orląt Lwowskich.
Po chwili NE przeliczył trasę ale zamiast umiejscowić mnie na ulicy Orląt Lwowskich (na załączonym obrazku zaznaczyłem na czerwono), znalazłem się wg NE na ścieżce rowerowej lub chodniku (zaznaczyłem na niebiesko).

Obrazek
borek

Telefon: Samsung Galaxy S7

Postprzez Laputa » poniedziałek, 17 gru 2012, 10:09

Już przekazuję Twoją sytuację do sprawdzenia. Dzięki!
Laputa

Postprzez borek » poniedziałek, 17 gru 2012, 12:36

W opisie popełniłem błąd :oops: Zamiast "skręciłem w lewo" z ulicy Warszawskiej, powinno być "skręciłem w prawo".
Sorrki, jakoś tak w pośpiechu wyszło.
borek

Telefon: Samsung Galaxy S7

Postprzez ALEX » środa, 19 cze 2013, 12:53

Marcin - Emapa napisał(a):Przepraszam za opóźnioną reakcję i już się odnoszę do kwestii APR w Szczecinie.
Na początku b. dziękuję za zgłoszenie. Jest to już na naszej liście "rzeczy do zrobienia", niemniej może uda się zwiększyć priorytet. APR jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej pracochłonnych elementów w mapie cyfrowej. Opracowanie go wymaga naprawdę mnóstwa czasu. Zrobimy to w najbliższym możliwym terminie. Na chwilę obecną niestety nie jestem w stanie sprecyzować, kiedy w Szczecinie zostanie dodany APR. Proszę o cierpliwość. Poinformujemy, kiedy coś się w tej kwestii wyklaruje.

Chciałbym zapytać jak idą prace. No i może jeżeli będziecie w okolicy to poprawnie opiszecie ten króciutki fragment autostrady w okolicach Szczecina. Jeszcze od czasów Imagisu na mapach jest błąd powodujący zamiast zjechania do Szczecina wycieczkę do Niemiec...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Marcin - Emapa » wtorek, 25 cze 2013, 10:14

Witam,
uprzejmie informuję, iż w danych Emapy APR występuje na wszystkich odcinkach autostrad, również koło Szczecina. Zachęcam jednak do zgłaszania tego typu poprawek przez formularz "Zgłość poprawkę" za pośrednictwem serwisów Korkosfera.pl lub Emapi.pl. Na pewno przyśpieszy i ułatwi nam to proces nanoszenia cennych uwag od Użytkowników.
Marcin - Emapa

Postprzez ALEX » wtorek, 25 cze 2013, 12:18

Nie widzę żadnej emotikonki więc wypowiedź traktuję poważnie. Proszę sobie obejrzeć choćby na Google Street View zjazd do Szczecina na węźle w Kołbaskowie. Tu nie chodzi o brak danych APR lecz samej drogi...
ALEX

Postprzez Marcin - Emapa » czwartek, 27 cze 2013, 08:02

Zjazd w Kołbaskowie z tego co wiem mamy opracowany poprawnie. Niemniej, jeśli gdzieś pojawia się błąd prosimy o jego precyzyjne wskazanie za pomocą jednego z dostępnych formularzy zgłaszania poprawek.
Marcin - Emapa

Postprzez ALEX » czwartek, 27 cze 2013, 20:22

Marcin - Emapa napisał(a):Zjazd w Kołbaskowie z tego co wiem mamy opracowany poprawnie.

Z takim poziomem kompetencji proponuję zająć się np.: handlem pietruszką. Mapy to jednak bardziej złożone zajęcie. Nawet nie chciało Ci się spojrzeć na mapy konkurencji...
Na początek - film z kamery w samochodzie pokazujący, że momencie komunikatu "trzymaj się prawej" nie jest to już możliwe, bo mam z prawej strony barierkę (na filmie widoczną z lewej gdyż pojechałem poprawnie).
Poniższy obrazek wykonałem w dniu 2010.01.08 (i oczywiście wysłałem do NE):
Brak_zjazdu_z_autostrady.jpg
Brak_zjazdu_z_autostrady.jpg (17.41 KiB) Przeglądane 1328 razy

Tak wygląda mapa Emapy:
Emapa.jpg
Emapa.jpg (34.58 KiB) Przeglądane 1328 razy

A tak powinna:
Google.jpg
Google.jpg (34.3 KiB) Przeglądane 1328 razy

Przypominam, że konsekwencją tego błędu na mapie jest wjechanie do innego kraju.
ALEX

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2012