Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIEDŹ

Re: Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIE

Postprzez mlodzian » piątek, 4 maja 2012, 18:10

@GanjaFighter: to niestety klasyka dla Emapy, ja miałem podobnie poprowadzoną trasę w centrum Gliwic :) z tym, że taka prosta droga była zupełnie normalna i przejezdna bez żadnych utrudnień, potwierdza to tylko moje zdanie, że Emapa ma jedne z najgorszych map na naszym rynku (no może poza mapami PPWK używanych teraz przez Google)
Pozdrawiam,
Mlodzian
mlodzian
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: sm-n90005

Postprzez sztaba » piątek, 4 maja 2012, 18:32

o ja pierdziu. A za tydzień mam jechać w Lubelskie.
Z Waszych postów wynika, że ekipa NE zafundowała nam wielkie g**no na majówkę?
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez GanjaFighter » piątek, 4 maja 2012, 18:51

Dodam jeszcze, że alternatywą był przejazd ciągle jeszcze darmowym odcinkiem A2.
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI
Obrazek
GanjaFighter
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy S4 GT-I9505

Postprzez SoLar » piątek, 4 maja 2012, 19:37

Po pierwsze primo: proszę zespół NE o jakiś upominek dla GanjaFighter - koniecznie z dużym logo firmowym aby se popamiętał :twisted: :lol: - za szkody moralne oraz fotoreportaż je dokumentujący,

Po drugie primo: Panowie, nie denerwujcie się i śmiało używajcie NE - w końcu dopiero co wygrał: Wielki Test Nawigacji deklasując konkurentów. Jak już wreszcie kiedyś dotrzecie do Warszawy, to dopiero będziecie po niej śmigać jak ta lala. No oczywiście, pod warunkiem, że sobie najpierw w Operze wyszukacie dokładny adres. Ale "szczęśliwi czasu nie liczą" :mrgreen: :P

Po trzecie primo: genialnym posunięciem było tuż przed 9-dniową dziurą w życiu wszystkich instytucji w kraju wydać nową wersję aplikacji i wrzucić do niej księżycową mapę tak aby pod żadnym pozorem nie mieć szans czegokolwiek poprawić ad hoc.
A nie można było mapę nowego dostawcy wgrać najpierw na betę w.8 i przez 2-3 tygodnie wyłapać "pod dywanem" babole w aplikacji i chociaż część kwiatków, jak wyżej,na mapach, tak aby inauguracja emapy przebiegła mniej boleśnie dla publiczności ? :roll:

Po czwarte primo: W GP jest dostępny program, niestety nie bangla na każdej wersji androna, z radzieckimi mapami wojskowymi z lat 70-tych i 80-tych. Na sytuacje awaryjne sprokurowane przez Z.W.T.N jak znalazł - brak paru obwodnic wybudowanych w Pomrocznej to szczegół zważywszy na skalę problemu. :lol: :mrgreen:
SoLar

Telefon: SE W 200 i

Postprzez mlodzian » piątek, 4 maja 2012, 20:50

Generalnie NE z nowymi mapami lubi omijać skrzyżowania w najbardziej absurdalny sposób: poniżej dwa drobiazgi Gliwic..., nie zgubimy się, ale niesmak pozostaje:
Obrazek Obrazek
Dodam, że na takie ominięcie ulicy z napisem "Plac Piastów" może zająć dobrych parę minut (korek na proponowanym gratisowym kawałku, trudny lewoskręt z przystankiem autobusowym zasłaniającym widok + dodatkowe odstanie na światłach na które nie wjechaliśmy od właściwej strony + kolejny przystanek autobusowy utrudniający skręt w lewo), BTW dawno tyle razy na krótkiej trasie nawigacja nie kazała mi tak często zawracać... Zaczynam żałować, ze kupiłem abo na 2 lata
Pozdrawiam,
Mlodzian
mlodzian

Postprzez r.baley » sobota, 5 maja 2012, 08:45

Szkoda, że teraz nie ma testu Antyradia
Ostatnio edytowano niedziela, 6 maja 2012, 07:51 przez r.baley, łącznie edytowano 1 raz
r.baley

Postprzez lchmiel » sobota, 5 maja 2012, 13:36

SoLar napisał(a):(...) genialnym posunięciem było tuż przed 9-dniową dziurą w życiu wszystkich instytucji w kraju wydać nową wersję aplikacji i wrzucić do niej księżycową mapę tak aby pod żadnym pozorem nie mieć szans czegokolwiek poprawić ad hoc.

Na jedno z moich zgłoszeń błędów z nocy z 2 na 3 maja NE odpowiedział 3 maja około 1 w nocy, że poprawka jest naniesiona, w dodatku pisząc "Dzień dobry". Wydłużyli sobie dzień pracy :lol: , więc zgłaszajcie błędy.

SoLar napisał(a):A nie można było mapę nowego dostawcy wgrać najpierw na betę w.8 i przez 2-3 tygodnie wyłapać "pod dywanem" babole w aplikacji i chociaż część kwiatków, jak wyżej,na mapach, tak aby inauguracja emapy przebiegła mniej boleśnie dla publiczności ? :roll:

Trzeba by mieć jednocześnie umowę ze starym i z nowym dostawcą map. Nie wiem, czy stary by coś takiego zaakceptował.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez mlodzian » sobota, 5 maja 2012, 18:45

Jestem pod wrażeniem... błędy z Gliwic (przynajmniej te opisane parę postów wcześniej zniknęły), dzisiaj dla testu ustawiłem na cel Lidla na Toszeckiej, kolejne zaskoczenie był w bazie POI, pojechałem jak kazał pewny, że nie dojadę (parę dni temu jeszcze się nie dało tamtędy przejechać z powodu budowy ronda) no i kolejny szok, rondo jest już przejezdne na mapie zaznaczone są roboty drogowe. Ronda co prawda jeszcze nie ma..., ale i tak jest nieźle, ale może nie nanieśli zmian jak skrzyżowanie było zamknięte.
W każdym razie powiało optymizmem...
Mlodzian
mlodzian

Postprzez lekkir » sobota, 5 maja 2012, 19:14

lchmiel napisał(a):Na jedno z moich zgłoszeń błędów z nocy z 2 na 3 maja NE odpowiedział 3 maja około 1 w nocy, że poprawka jest naniesiona...

Działają, działają - szacun dla Kamila i Tomka.
Tylko ile my aktywni użytkownicy NE jesteśmy w stanie zgłosić poprawek z całej niezliczonej masy błędów?? 0,01% ??
Ponoć v8 wprowadzi jakiś system zgłaszania błędów - mam nadzieję, że dzięki temu cała reszta nieaktywnych użytkowników (w zgłaszaniu błędów oczywiście) przyłączy się chociaż w małym stopniu do naprawy tego co zostało delikatnie mówiąc zdup.one przez emapę.

Dodam też całkiem poważnie, że NE powinien się wszystkim pomagaczom jak i swoim pracownikom słodko odwdzięczyć... i nie myślę tu o kubku, no o nowym aucie też nie ;)
lekkir

Telefon: SGS III

Postprzez lchmiel » niedziela, 6 maja 2012, 02:27

Kasia napisała, że nasze poprawki z przeszłości zostaną wykorzystane. Moje najnowsze są na mapie, ale nieco dawniejsze nie. Mam nadzieję, że NE i emapa połączonymi siłami wprowadzą znaczącą część dorobku tego forum do czasu wydania wersji 8, a jeśli jest przewidywana beta, to czasu na doszlifowanie zmian będzie nieco więcej. (To takie zachęcająco-uspokajające sformułowanie tego samego, co inni piszą używając gwiazdek.)

Dziś jadąc przez centrum natknąłem się na nowe zamknięte ulice w związku z rozbudową metra. Zmiany były na mapie. Szanse na omijanie korków spadają, ale nie z winy oprogramowania, tylko dlatego, że teraz korki będą wszędzie!
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2012