Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Znów NaviExpert wygrał testy Antyradia

Re: Znów NaviExpert wygrał testy Antyradia

Postprzez Marian » czwartek, 3 maja 2012, 07:39

SoLar napisał(a):A widziałeś na stronie AntyRadia jaką podają nazwę dla tego lokalu? To też świadczy o jakości testu :lol: :P
A jak myślisz? Że sam sobie to Jazz Bistro wymyśliłem, a potem obaliłem?
SoLar napisał(a):NE jest po prostu niewiarygodny. I obwieszczanie "urbi et orbi" że jest "lepszą" nawigacją gdy można do celu w ogóle nie trafić (weźmy pod uwagę już nie tylko POI-e w aglomeracjach ale także "kraj za miastem") uważam za myślenie życzeniowe.
Test dotyczył porównania czasu jazdy pomiędzy ustalonymi punktami w Warszawie uzyskanego przy wykorzystaniu 4 różnych nawigacji. I tylko tego. NE ten test wygrał. Inne aspekty nie były brane pod uwagę. Rozumiem, że dla wielu użytkowników mogą one być ważne, albo nawet zasadnicze. Pojęcie "najlepszej nawigacji" jest subiektywne. Dlatego też użytkownicy nawigacji wybierają KSN najlepiej dostosowane do ich potrzeb.
SoLar napisał(a):W autentycznym i rzetelnym teście nawigacji, jako narzędzia umożliwiającego dotarcie do celu, wyobrażam sobie, że załogi testowe otrzymują koperty z nazwami punktów użyteczności publicznej wylosowane, np. pralnia, z bazy PKT, PF czy Zumi z wybranego województwa. I czas mierzy się od tej chwili. Czyj "GPS" ma ten POI w bazie ten rusza od razu, kto go nie ma, najpierw "Upiór w Operze" - c'est la vie. :roll:
To już jest odrębna sprawa. Mnie np. POI kompletnie nie interesują. Ale zapewniam cię, że z proponowanego losowania może z dużym prawdopodobieństwem wyjść nie test, ale jego parodia.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez mentos11 » czwartek, 3 maja 2012, 09:36

Każdy test jest subiektywny, ale jedno trzeba przyznać NE jest w czołówce i to ścisłej ;)
Wybór która nawigacja jest najlepsza dla "mnie" należy już do użytkownika i to też jest subiektywny wybór :D
Jest jeszcze jedno rozwiązanie, zawsze można przeprowadzić wlasny test nawigacji, wystarczy zebrać 3 osoby z różnymi nawigacjami i mieć trochę czasu, z tym jest najtrudniej :roll:
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Ramelov » czwartek, 3 maja 2012, 22:48

SoLar napisał(a):Panowie a co jest istotą nawigacji?

Czy nie przypadkiem dotarcie do celu?

NE ze swoimi dostawcami map (starym i tym bardziej nowym) oraz żałosnymi bazami POI tego nie gwarantuje.
Traffic, czy zgłaszanie suszarek w Y czy W, to tylko wisienki na torcie, którymi jako nowościami mogę bawić się po i tak znanych mi trasach. Gdy jadę w nieznane, chyba wiadomo, której nawigacji używam ? ;-)

Czy naprawdę uważacie, że lepsza jest nawigacja, która w korzystnych dla siebie warunkach (duże miasto i punkty wybrane jako adresy) może czasem doprowadzi parę minut wcześniej ale równie dobrze może w ogole nie doprowadzić do celu bo o nim nie wie lub uważa, że jest km dalej?
Albo poprowadzi po dnie jeziora-przykład z wczoraj. Gdyby nie AM to rozmawialibyscie ze mną tylko na seansach spirytystycznych.

Dla mnie 80% wartości aplikacji nawigacyjnej to mapa, więc lider jest jeden.

A sam Traffic KNSu można dostosować do swych wymagań nie tylko z poziomu ustawień aplikacji ale też edytując odpowiednie pliki ;-)

Skoro już AntyRadio nagięło trochę test pod kątem NE, ograniczając go do terenu Warszawa i bez POI, to powinni wybrać takie adresy, które na swych upośledzonych mapach mają również Waze i Yanosika i te dwie aplikacje traffikowe uwzględnić w porównaniu.

Witam.
Jestem użytkownikiem zarówno NE jak i KNS (w wersji windowsowej ale też testowałem beta2 na Androidzie).
Na pewno w nawigacji najważniejsze są mapy i rozbudowana baza POI. Pod tym względem NE jest niwątpliwie do tyłu w stosunku do KNS. Mapy Geosystems są zdecydowanie najlepsze w Polsce. Po wprowadzeniu map Emapy NE zyskał na aktualności map ale stracił sporo szczegółów - przede wszystkim uliczek osiedlowych. Przynajmniej w okolicy mojego miejsca zamieszkania zniknęło sporo takich uliczek - są to akurat uliczki zamknięte -z bramami otwieranymi na pilota więc dla przyjezdnych i tak niedostępne ale nie wszędzie tak jest. Takie uliczki mogą być kluczowe w prowadzeniu do określonego celu. Niestety pod kątem precyzji umiejscowienia i ilości punktów POI NE zostaje z tyłu. Przykład sprzed kilku dni z okolic Lublina - pewien znany lokal z łowiskiem w podlubelskich Prawiednikach ma nieprawidłową lokalizację na mapach NE.
NE natomiast z pewnością góruje w systemach antykorkowych i monitorowania natężenia ruchu. Jaka jest przyczyna poza być możę lepszymi algorytmami zaimplementowanymi w NE? Bardzo prosta - NE króluje na rynku telefonów z Androidem a każdy taki telefon komunikuje się z internetem i po włączeniu nawigacji przesyła dane do systemu Community Trafic. Tymczasem KNS tak naprawdę znajduje się głównie na urządzeniach, które nie komunikują się z internetem. Ile więc tak naprawdę danych trafia do systemu LiveDrive? KNS tak naprawdę opiera się na systemie Smart Routes czyli średnich prędkościach a nie rzeczywistych notowanych w danym momencie. Myślę, że wejście KNS na Androida może zmienić tę sytuację. Dopiero wtedy będzie można obiektywnie ocenić te dwa systemy pod względem mechanizmów unikania korków. Nie wiem również jak duże znaczenie przy ustalaniu natężenia ruchu mają systemy flotowe i z jakich systemów flotowych korzysta KNS.
Systemy antykorkowe nie są moim zdaniem tylko wisienką na torcie. Przy jeździe po dużych miastach ma to olbrzymie znaczenie, które może się przełożyć na nawet kilkadziesiąt zaoszczędzonych minut. Ostatnio korzystając z NE udało mi się przejechać spore odległości w Warszawie unikając korków. Czasem przydaje się to również na trasach choć tutaj bardziej przydatne może być ostrzeganie o zablokowaniu drogi na skutek nadzwyczajnych wydarzeń.
Ramelov
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: SGS II

Postprzez mlodzian » piątek, 4 maja 2012, 21:14

Z tym omijaniem korków też różnie bywa, jakiś czas temu na A4 pod Gliwicami był spory karambol... no i cały ruch poszedł "w miasto" przez które musiałem przejechać tam i z powrotem. Jadąc w jedną stronę widziałem gdzie stoi korek... przed powrotem sprawdziłem na targeo... miał właściwe dane, a NE chciał mnie poprowadzić własnie w ten najgorszy niemal nieprzejezdny fragment... (oczywiście dało się ten kawałek całkowicie bezproblemowo ominąć). Ciekawe ile by mi "oszczędności" zafundował wtedy NE...
Pozdrawiam wszystkich, wzburzony jakością nowych map
Mlodzian
mlodzian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: sm-n90005

Postprzez ray » środa, 23 maja 2012, 08:56

Witam,

Jestem użytkownikiem NE od dobrych pięciu lat, i najczęściej NE skutecznie prowadzi mnie do celu, ale ostatnio... zrobił mi dwie niemiłe niespodzianki podczas dwóch wyjazdów. Pierwsza, nie związana z mapami. Trasa Leszno-Malbork. Do Malborka NE prowadził mnie przez obwodnicę Torunia a z powrotem, nie wiedzieć czemu wpakował mnie w centrum Bydgoszczy, w godzinach szczytu. Nie wybierałem się dotąd w ten rejon kraju wobec czego zaufałem nawigacji. Druga sytuacja związana z POI. Chciałem dostać się do hotelu Crown Piast w Krakowie. Hotel znajduje się na ulicy Radzikowskiego 109, ale numer 109 znajduje się w znacząco innym miejscu niż wskazywały na to mapy NE. Moja trasa skończyła się na osiedlu z blokami a ulica okazała się ślepa. Gdyby nie zapasowa nawigacja Google, miałbym problem...
ray

Postprzez pwlsrs » czwartek, 24 maja 2012, 13:04

niech NE robi takie sceny dalej a znów wygra, na pewno. Swoją drogą to ten cały, szumnie nazwany "test" powinien zwać się antytest antyradia...
Coraz częściej trafiam na takie kwiatki, pół biedy jeżeli każe zawrócić na tyle blisko że absurd pokazany jest na ekranie i człowiek jest w stanie przejrzeć niecny plan nawigacji, gorzej jeżeli stwierdzi że po przejechaniu kilku kilometrów zechce się wracać...
Obrazek
Ostatnio edytowano czwartek, 24 maja 2012, 19:58 przez pwlsrs, łącznie edytowano 1 raz
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez ALEX » czwartek, 24 maja 2012, 16:52

pwlsrs napisał(a):pół biedy jeżeli każe zawrócić na tyle blisko że absurd pokazany jest na ekranie, gorzej jezeli stwierdzi że po przejechaniu kilku kilometrów zechce się wracać...

Czy zechciałbyś pokazać przykłady? Bardzo jestem tego ciekaw.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez pwlsrs » czwartek, 24 maja 2012, 19:53

ALEX, a czy to co pokazałem to nie jest przykład? Naprawdę niedowierzasz że NE mógłby Ci taki numer wywinąć? Czy nigdy nie słyszałeś o tym że nawigacja kazała zjechać z autostrady, poprowadziła kilkaset metrów droga równoległą i tylko po to by znowu skierować na autostradę? Gdzieś powinny być screeny.
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez ALEX » czwartek, 24 maja 2012, 22:02

Takie błędy jak pokazany powyżej sam zgłaszam. Często wynikają one z błędów na mapach w przebiegu drogi lub danych CT. Jednak "kilka kilometrów po których NE chce zawracać" to co najmniej 6km. Podaj przykład. Jeżeli nie, to równie dobrze mogłeś napisać, że były to tysiące nadłożonych kilometrów.
Zjechania z autostrady wynikają raczej z danych CT. Sam zamieszczałem przykłady kierowania parkingiem równoległym do ekspresowej. To moim zdaniem zupełnie inna kategoria.
Poniżej zrzut z GN. Tak dla informacji: na Krzywoustego nie można zawracać, nawet nie można skręcać w lewo.
CAP201112082214.jpg
CAP201112082214.jpg (37.57 KiB) Przeglądane 1757 razy
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez potworny » piątek, 25 maja 2012, 15:48

Nawigacja nie ma nam zastępować mózgu. Widzisz jakąś głupotę na trasie, to ją omijasz, a nie z płaczem lecisz, bo lektorka kazała. Żadna nawigacja nie jest doskonała - a pisanie, że zaraz kasujemy test Antyradia jest śmieszne... Test się odbył, (cut administrator: wycieczka osobista) NaviExpert znowu wygrał... Nie poradzisz niczego na fakty, bo już nastąpiły.
potworny

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne