Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Znów NaviExpert wygrał testy Antyradia

Znów NaviExpert wygrał testy Antyradia

Postprzez mindzik » piątek, 27 kwi 2012, 19:33

mindzik
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia N8

Re: Znów NaviExpert wygrał testy Antyradia

Postprzez SoLar » piątek, 27 kwi 2012, 21:30

Kropelka dziegciu.
Test odbył się na terenie największego w kraju miasta gdzie wszyscy mają dobre mapy.
Gdyby choć jeden punkt był ze 40 km od Wa-wy to wygrałby KNS.
Albo gdyby punktami były POIe a nie adresy ;-)
SoLar

Telefon: SE W 200 i

Postprzez Siuz » niedziela, 29 kwi 2012, 16:48

I tu się mylisz kolego. Nie zapominaj, że navi ma dane nie tylko od samych użytkowników. Polecam od czasu do czasu wyjechać z Wawy, sam zobaczysz, że też radzi sobie znakomicie.
Siuz

Telefon: avilla

Postprzez Qbek » niedziela, 29 kwi 2012, 21:04

SoLar napisał(a):Kropelka dziegciu.

No nie wiem... AM szczególnie koncertowo popisała się w teście Wawa-Łódź :lol:

W naszych dwóch niezależnych testach po Wawie wygrał NE. AM była tuż tuż. Ja najbardziej chwalę AM za precyzję wyliczania czasu na dojazd. Bez żadnych "marginesów bezpieczeństwa" mogę ruszać w drugi zakątek kraju i wiem, że dojadę o czasie. No może ciut szybciej :twisted: W zeszłym roku zrobiłem z AM ok 30.000 km i naprawdę jakość pracy z tym narzędziem jest nieporównywalnie lepsza. Ale to zależy od oczekiwań, czyli np. możliwości głębokiego spersonalizowania ustawień.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez SoLar » poniedziałek, 30 kwi 2012, 09:56

Panowie a co jest istotą nawigacji?

Czy nie przypadkiem dotarcie do celu?

NE ze swoimi dostawcami map (starym i tym bardziej nowym) oraz żałosnymi bazami POI tego nie gwarantuje.
Traffic, czy zgłaszanie suszarek w Y czy W, to tylko wisienki na torcie, którymi jako nowościami mogę bawić się po i tak znanych mi trasach. Gdy jadę w nieznane, chyba wiadomo, której nawigacji używam ? ;-)

Czy naprawdę uważacie, że lepsza jest nawigacja, która w korzystnych dla siebie warunkach (duże miasto i punkty wybrane jako adresy) może czasem doprowadzi parę minut wcześniej ale równie dobrze może w ogole nie doprowadzić do celu bo o nim nie wie lub uważa, że jest km dalej?
Albo poprowadzi po dnie jeziora-przykład z wczoraj. Gdyby nie AM to rozmawialibyscie ze mną tylko na seansach spirytystycznych.

Dla mnie 80% wartości aplikacji nawigacyjnej to mapa, więc lider jest jeden.

A sam Traffic KNSu można dostosować do swych wymagań nie tylko z poziomu ustawień aplikacji ale też edytując odpowiednie pliki ;-)

Skoro już AntyRadio nagięło trochę test pod kątem NE, ograniczając go do terenu Warszawa i bez POI, to powinni wybrać takie adresy, które na swych upośledzonych mapach mają również Waze i Yanosika i te dwie aplikacje traffikowe uwzględnić w porównaniu.
SoLar

Postprzez Marian » wtorek, 1 maja 2012, 13:13

SoLar napisał(a):Kropelka dziegciu.
Test odbył się na terenie największego w kraju miasta gdzie wszyscy mają dobre mapy.
Albo gdyby punktami były POIe a nie adresy ;-)
Trudno się z tym zgodzić. Sprawdziłem, że prawie wszystkie POIe ( za wyjątkiem Jazz Bistro i Antyradio) były prawidłowo rozpoznawane. Mapy mają być może wszyscy dobre, ale informacje o remontach ulic już niekoniecznie. Gdybanie na temat, co by było, gdyby trasa wykraczała poza Warszawę jest całkowicie bezpodstawne.
Trasy w teście były chyba po raz pierwszy sensowne. Dostrzegam tu twórcze rozwinięcie mojej koncepcji tworzenia tras testowych, np. topic783.html?hilit=centrum#p21924 lub topic487-50.html#p22209. Nawet niektóre stacje benzynowe były takie same.
Reasumując: Nic nie było naginane pod NE, trasy były wymagające, więc wygrana NE jest niepodważalna!
SoLar napisał(a):...Dla mnie 80% wartości aplikacji nawigacyjnej to mapa, więc lider jest jeden...
Jakość dotychczasowych map NE w porównaniu z mapami GeoSystems to odrębna sprawa. I rozumiem, że dla wielu osób jest to sprawa decydująca.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez SoLar » środa, 2 maja 2012, 13:38

Marian napisał(a):(...) Sprawdziłem, że prawie wszystkie POIe ( za wyjątkiem Jazz Bistro i Antyradio) były prawidłowo rozpoznawane. (...)

"Prawie" - czyni dużą różnicę.

Przecież napisałem, że nagięcie pod NE polega na tym, że punktami tras są adresy a nie POI.

Ciekawe jakby "arbitrzy" z AntyRadia potraktowali przypadek, gdyby któraś aplikacja nawet nie rozpoczęła nawigacji bo nie znalazłaby w swej bazie celu wskazanego jako POI albo bądźmy litościwi: poprowadziła 0,5 km dalej/bliżej od faktycznej lokalizacji ? Jeśli bliżej to przejazd byłby na plus ? - w końcu wcześniej u celu :lol:

Wprowadzanie adresów usuwa takie ryzyko dla NE :twisted: - ale obniża wartość testu, bo na "dzień dobry" pozbawia jednego z konkurentów dużego atutu. A jakość "GPS" to suma wielu czynników z bogato uPOIoną mapą na czele dającą wielki komfort.
Jeszcze gorzej by było, gdyby radiowi synowie Temidy zaryzykowali test z dala od Wa-wy. Nie można wykluczyć, że testujących jakiś wynalazek nie usłyszelibyśmy już nigdy na antenie ... albo po przynajmniej dłuższej przerwie :mrgreen:

Teoretycznie adres POI można sobie znaleźć uruchamiając przeglądarkę i wrócić do NE ale to trwa dłużej niż wcale nie pewny zysk z traffika i delikatnie mówiąc niezbyt komfortowe w trakcie jazdy.
SoLar

Postprzez Marian » środa, 2 maja 2012, 14:18

SoLar napisał(a):
Marian napisał(a):(...) Sprawdziłem, że prawie wszystkie POIe ( za wyjątkiem Jazz Bistro i Antyradio) były prawidłowo rozpoznawane. (...)

"Prawie" - czyni dużą różnicę.

Przecież napisałem, że nagięcie pod NE polega na tym, że punktami tras są adresy a nie POI.
Skoro "prawie" czyni tak wielka różnicę, to powód nierozpoznania Jazz Bistro na Żurawiej jest banalny - po prostu go tam nie ma. Jest natomiast NU Jazz Zone.:

NU
Jazz Zone

ul. Żurawia 6/12
00-503 Warszawa

tel.: +48 22 621 89 89
fax: +48 22 622 22 68
e-mail: nu@jazzone.pl

GODZINY OTWARCIA
pon. - niedz. - 11:00 - 24:00
KUCHNIA DO 24:00

Jazz Bistro jest natomiast na Piwnej 40 i NE je rozpoznaje. Pozostało zatem tylko Antyradio. Ciekawe ile nawigacji - zwłaszcza biorących udział w teście - rozpoznaje ten POI? Bo takich, które rozpoznawałyby absolutnie wszystko zapewne nie ma.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez SoLar » środa, 2 maja 2012, 19:28

Marian napisał(a):(...)Skoro "prawie" czyni tak wielka różnicę, to powód nierozpoznania Jazz Bistro na Żurawiej jest banalny - po prostu go tam nie ma. Jest natomiast NU Jazz Zone.:
(...)
Jazz Bistro jest natomiast na Piwnej 40 i NE je rozpoznaje. Pozostało zatem tylko Antyradio. Ciekawe ile nawigacji - zwłaszcza biorących udział w teście - rozpoznaje ten POI? Bo takich, które rozpoznawałyby absolutnie wszystko zapewne nie ma.

A widziałeś na stronie AntyRadia jaką podają nazwę dla tego lokalu? To też świadczy o jakości testu :lol: :P

Natomiast "gorsza" nawigacja ma i owszem siedzibę AntyRadia jako POI:

Obrazek

Nie wiem, czy i jak faktycznie korzystasz z NE jako nawigacji ale ja po za "Ulubionymi" na ogół wybieram POI jako cel podróży i zbyt często NE zmusza mnie albo do wcześniejszego sprawdzenia lokalizacji w przeglądarce albo "na miejscu" okazuje się, że jest ono za skrzyżowaniem ciut dalej - gdy nie miałem czasu na wcześniejsze sprawdzenie. A to ciut w Warszawie można jechać i 15 minut.

NE jest po prostu niewiarygodny. I obwieszczanie "urbi et orbi" że jest "lepszą" nawigacją gdy można do celu w ogóle nie trafić (weźmy pod uwagę już nie tylko POI-e w aglomeracjach ale także "kraj za miastem") uważam za myślenie życzeniowe.
Gdyby test był "życiowy", czyli celami tras były POI to bliższe prawdy byłoby stwierdzenie, że NE w ogóle nie zaliczył ostatniej trasy i przegrał całą rywalizację. Z lenistwa nie chce mi się sprawdzać czy POI-e z wcześniejszych tras testu w NE są na właściwym miejscu.

W autentycznym i rzetelnym teście nawigacji, jako narzędzia umożliwiającego dotarcie do celu, wyobrażam sobie, że załogi testowe otrzymują koperty z nazwami punktów użyteczności publicznej wylosowane, np. pralnia, z bazy PKT, PF czy Zumi z wybranego województwa. I czas mierzy się od tej chwili. Czyj "GPS" ma ten POI w bazie ten rusza od razu, kto go nie ma, najpierw "Upiór w Operze" - c'est la vie. :roll:
SoLar

Postprzez Qbek » środa, 2 maja 2012, 20:51

Ciekawe spostrzeżenia SoLar. Ja już zapomniałem, że NE wielokrotnie prowadził na drugi koniec ulicy, albo na drugą stronę trasy, która była przedzielona barierkami (Kielce), albo torami (Katowice) i to po wskazaniu konkretnego adresu, nie POI. Na szczęście to już przeszłość :D
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Następna strona

Powrót do Ogólne