Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Zgłoszenia OFF-topic

Zgłoszenia OFF-topic

Postprzez KasiaD » wtorek, 29 maja 2012, 13:38

Wszelki off-topic dotyczący zgłoszeń proszę umieszczać w poniższym temacie.

kdz.
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S9

Re: Zgłoszenia OFF-topic

Postprzez ipos » niedziela, 25 maja 2014, 09:59

Witam,

to mój pierwszy post na forum i pewnie nie ostatni :)

Mam pytanie o fotoradary - na trasie, którą dość często jeżdżę stoi kilka pustych masztów radarowych. Na 101% wiem, że są puste i nigdy nie miały wkładu ;) Poza tym mają zamazane farbą szybki. Jednakże zawsze, kiedy je mijam, aplikacja prosi o potwierdzenie. Z jednej strony mam ogromną pokusę, żeby nie potwierdzać pustych masztów, z drugiej zaś - maszty stoją, są oznakowane i zapewne zamiejscowi kierowcy się ich boją :)

Pytanie - potwierdzać czy nie?
Policja do fotoradarów, straż miejska - do psich kup!
ipos
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Lumia 520

Postprzez mentos11 » niedziela, 25 maja 2014, 10:50

Jak chcesz, zobaczysz jak system działa i może wiarygodność spadnie :)
Do końca czerwca maja zniknąć wszystkie fałszywe fotoradary więc problem sam się rozwiąże.
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Qbek » niedziela, 25 maja 2014, 11:21

Niewiele się zmieni. Słupy nadal będą mogły latami stać puste, tyle że będą żółte. Mają zostać usunięte te nie podpięte pod zasilanie oraz atrapy.
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez ipos » środa, 4 cze 2014, 04:49

Czy ktoś z NE udzieli mi odpowiedzi na postawione powyżej pytanie? Byłbym wdzięczny....
ipos

Postprzez Lukasz NE » środa, 4 cze 2014, 08:43

ipos napisał(a):Mam pytanie o fotoradary - na trasie, którą dość często jeżdżę stoi kilka pustych masztów radarowych. Na 101% wiem, że są puste i nigdy nie miały wkładu ;) Poza tym mają zamazane farbą szybki. Jednakże zawsze, kiedy je mijam, aplikacja prosi o potwierdzenie. Z jednej strony mam ogromną pokusę, żeby nie potwierdzać pustych masztów, z drugiej zaś - maszty stoją, są oznakowane i zapewne zamiejscowi kierowcy się ich boją :)

Pytanie - potwierdzać czy nie?

Zdajemy sobie sprawę, że niektóre radary są wątpliwe - ale jeśli odczucie jest takie, że „zapewne zamiejscowi kierowcy się ich boją", to i tak będą je zgłaszać. Dopóki jest znak wcześniej i fotoradar nie jest zdemontowany - lepiej w takich sytuacjach potwierdzać. Celem jest nie tylko zapobieganie mandatom, ale także komfort użytkownika.
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez ipos » wtorek, 10 cze 2014, 04:48

Dziękuję za odpowiedź. Teraz wiem, na czym stoję (jadę)
;)
ipos

Postprzez borek » wtorek, 10 cze 2014, 07:57

Czy jest szansa aby zapanować nad tymi niby niebezpiecznymi miejscami.
Aktualnie prawie każdy wjazd czy zjazd z S-ki w W-wie ma komunikat "Niebezpieczne miejsce".
Tych komunikatów jest zdecydowanie za dużo. Chyba niebawem całkiem je wyłączę bo nie wnoszą już nic poza zamieszaniem.

Może dodajcie takie komunikaty do każdego skrzyżowania, na pewno będzie mniej wypadków.

A może włączyłem jakiś tryb nawigacji dla nauki jazy, gdzie każde miejsce wymagające skrętu kierownicą oznaczone jest jako niebezpieczne miejsce?

Znam kilka osób, które korzystają z NE i żadnej nie podoba się obecna ilość zbędnych komunikatów.
borek

Telefon: Samsung Galaxy S7

Postprzez tomek80 » czwartek, 6 sie 2015, 23:11

Zgłaszam problem - nie wiem czy w dobrym dziale; w razie czego proszę przenieść do właściwej kategorii.

Sprawa dotyczy serwisu http://traffic.naviexpert.pl/.

Trasa, która została dziś ok. godzony 10 rano wytyczona była kuriozalna: była dłuższa od trasy "normalnej" o około 40 kilometrów, jej przejechanie miało zająć najwięcej czasu. Dlaczego ta trasa były oznaczona jako rekomendowana?

http://zapodaj.net/ffd27da4a11b5.jpg.html

Druga sprawa: ostatnio wiele razy zdarza się, że zaplanowana i wysłana na smartfona trasa w ogóle "nie dociera" do smartfona. Na stronie serwisu widać komunikat, że wszystko OK ("trasę wysłano do Twoje aplikacji...") tymczasem po włączeniu NE trasy nie ma. Bardzo to irytuje.
Problem wystąpił m.in. dziś na NE 9.3.17. Na wcześniejszych wersjach NE problem też występował. Smartfon Moto G android 4.4.4 (oryginalny soft).
tomek80

Telefon: motoG 16GB

Postprzez Tom » czwartek, 6 sie 2015, 23:30

CO do trasy to rekomendowana była tak opisana ponieważ prowadzi większość trasy po drodze wysokiej klasy i bezpieczniejszej.
Co do mejla to u mnie też czasami to występowało na Moto Defy Plus ale myślę że to wina mejla którego używam, bo miałem Orange. Kiedyś chyba pół godziny czekałem na kod do konta Steam który miał przyjść na tego mejla więc to może być wina albo serwera mapy albo poczty.
Tom

Telefon: Asus ZenFone 4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zgłoszenia