Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Zgłoszenia OFF-topic

Re: Zgłoszenia OFF-topic

Postprzez tomek80 » piątek, 7 sie 2015, 08:29

Tom napisał(a):CO do trasy to rekomendowana była tak opisana ponieważ prowadzi większość trasy po drodze wysokiej klasy i bezpieczniejszej.
Co do mejla to u mnie też czasami to występowało na Moto Defy Plus ale myślę że to wina mejla którego używam, bo miałem Orange. Kiedyś chyba pół godziny czekałem na kod do konta Steam który miał przyjść na tego mejla więc to może być wina albo serwera mapy albo poczty.

To chyba nie kwestia maila. Serwery NE nie komunikują się z oprogramowaniem zainstalowanym na smartfonach za pomocą maila - używają własnego protokołu.
Trasa wyznaczona przez NE to żadna droga wysokiej klasy tylko jakiś błąd. Nikt tak nie jeździ.
tomek80
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: motoG 16GB

Postprzez Tom » piątek, 7 sie 2015, 10:42

Ja mówię o trasie rekomendowanej o której pisałeś.. Według załącznika który dodałeś jest ta trasa najdłuższa ale jak widać prowadzi ona po drodze krajowej oraz ekspresowej czyli wyższej klasy od innych proponowanych. Dlatego też jest więcej propozycji. Przykładowo teraz wpisałem taką trasę Wrocław Olesno to rekomendowana prowadzi przez A4 - 140km w sumie. Po wyłączeniu opłat są warianty też przez S8 ale jeszcze inacsej prowadzą jak na załączniku. Za każdym razem inaczej zaproponuje bo ruch się ciągle zmienia :)
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Asus ZenFone 4

Postprzez Tom » niedziela, 9 sie 2015, 14:58

Chciałem założyć nowy temat o błędach z działaniem strony Traffic NE, ale póki, co obejdzie się. Dziś zaktualizowałem Win 8.1 do 10 i przeglądałem stronę przesz Firefoxa jak i nową przeglądarkę MS, która zastąpi IE, czyli Edge.
Z początkiem były błędy i komunikat "Wystąpił błąd aplikacji. Spróbuj ponownie lub skontaktuj się z pomocą techniczną. " ale to chyba chwilowa sprawa serwerów strony. Teraz już działa wyznaczanie trasy, wyszukiwanie miejscowości a nie dało się zrobić nic przez chwilę, akurat chciałem trasę na wieczór przez Polskę zobaczyć.

Oraz to, co jest do poprawy to działanie strony pod Edge. Przesuwając palcem na mapie ta mapa się nie przesuwa. Przyciski + i - działają, miejsca wpisania tekstu oraz inne opcję działają, i chyba tylko to przesuwanie mapy nie działa.

Same menu o góry po lewej oraz tekst jest mniejszy na Edge niż Firefox. Może to kwestia ustawień przeglądarki albo dostosowania wyświetlania systemu na rozdzielczości sprzętu - Asus Transfomer T100.
Jak dam powiększenie strony na 125% to już wygląda jak w Firefox.

Jednak Najważniejsze te przesuwanie palcem mapy co na pewno przeszkadza na tabletach..
Tom

Postprzez KasiaP » piątek, 28 sie 2015, 08:06

Dziękujemy za zgłoszenie. Z naszych testów wynika, że nie jest to kwestia braku wsparcia dla Edge'a, ale braku wsparcia dla ekranu dotykowego. Podobne błędy odtwarzają nam się np. na Lenovo Yoga. Mamy już pomysł jak to rozwiązać, ale niestety nie uda się tego zrobić bardzo szybko, bo czekamy na nową wersję jednej z bibliotek, której używamy.
KasiaP
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S

Postprzez Tom » środa, 28 paź 2015, 23:58

Właśnie planuje trasę na Kaszuby po A1 i zauważyłem że strona traffic nie pokazuje kosztu przejazdu na płatnym odcinku. Przykładowo na A4 do Opola pokazuje, kto wie czy ten błąd aż od wakacji nie został jak były darmowe przejazdy po A1.
Tom

Postprzez intimo » poniedziałek, 2 lis 2015, 09:37

Uwaga uwaga brakuje Wisły. Nie sądziłem że nas też to spotka.
Obrazek
intimo

Telefon: Samsung Galaxy A5 (2016)

Postprzez Lukasz NE » środa, 4 lis 2015, 10:07

Wraz z aktualizacją mapy wkradł się błąd u naszego dostawcy - Emapy, polegający na braku warstwy wód na części mapy. Udało nam się go poprawić i mapa z poprawką jest już na serwerach. Tym samym Wisła wróciła na swoje miejsce :)
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez intimo » czwartek, 5 lis 2015, 16:38

Napisałeś gdzieś co nowego wniosła nową mapa? Obiecanki cacanki... :-)
intimo

Postprzez Lukasz NE » piątek, 6 lis 2015, 13:38

intimo napisał(a):Napisałeś gdzieś co nowego wniosła nową mapa? Obiecanki cacanki... :-)

Napiszę, jak już będzie w pełni wdrożona, bo jeszcze "mieli się" na serwerach traffic.naviexpert.pl. Pamiętam, by dawać Wam znać w tym temacie, spokojna głowa :)
Lukasz NE
Site Admin
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Nexus 5

Postprzez intimo » poniedziałek, 16 lis 2015, 22:28

I co?
intimo