Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Oficjalna premiera wersji NaviExpert 8.0 Android

Re: Oficjalna premiera wersji NaviExpert 8.0 Android

Postprzez lchmiel » sobota, 2 cze 2012, 11:22

Qbek napisał(a):Masz rację krokodyl, (...) w żaden sposób nie reprezentujemy większości, tylko zdecydowaną mniejszość.

Elitę.

Elity myślą, reszta się bawi. Co więcej, ekipa NE też należy do elit: produkuje produkt (brak mi słowa), którego produkcja wymaga myślenia. Jak się czujecie?

Wśród elit bywają tacy, którzy są męczący, a nawet złośliwi. Ale nie nudni (może tylko ja jeden jestem wyjątkiem).

Trzeba już założyć wątek "Off topic" dla tego wątku.

A wersję 7 udostępnijcie (pod getne.pl/7.0/), tak jak wszystkie pozostałe byłe, co Wam szkodzi?
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez pwlsrs » sobota, 2 cze 2012, 13:49

potworny napisał(a):
pwlsrs napisał(a):a nie wydaje Wam się iż wersja 8 jest niczym innym jak 7 betą?

Nie, nie wydaje nam się. Patrz post krokodyla.
Twoją wypowiedź traktuję jako próbę zniechęcenia potencjalnych użytkowników do NaviExperta.

W Waszym mniemaniu głosy większego, bądź mniejszego niezadowolenia różnoznaczne są z trolowaniem, hejhtowaniem i sam nie wiem czym jeszcze.
Nie takie jest moje nastawienie - jeżeli tak to odbieracie to sorry, ja po prostu idąc za treścią posta którego przytoczyłem niżej wyrażam odważnie SWOJĄ opinię.
Zauważ kolego krokodylu i kolego potworny że w wątku napisano że czekają na opinie, a nie tylko na pozytywne opinie. Jeżeli to jest temat w którym powinienem/powinniśmy wyrażać się w samych superlatywach i nie wychylać się to przepraszam, widocznie czytanie ze zrozumieniem u mnie kuleje bo opatrznie zrozumiałem niżej cytowany post.

KasiaD napisał(a):Czekamy na Wasze opinie :)

Wszelkie sugerowane poprawki prosimy zgłaszać tutaj topic843.html

kdz.

Tym samym kończę ten offtop i nie będę miał nikomu za złe jeżeli jakiś moderator zrobi porządek w tym wątku. Miłego weekendu życzę.
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez sdsi » niedziela, 3 cze 2012, 15:44

Dzisiaj dla odmiany (wcześniej Motorola Xoom) nawigowałem wersją 8 na telefonie Samsung Spica i5700.

Krótko i na temat - nie da się używać NE 8 na tym telefonie. Bardzo duże lagi, duże i czasochłonne wyznaczania nowej trasy (po zjechaniu), skakanie kursora niczym żaba (co kilkadziesiąt metrów, z czasem - co kilkaset metrów), w końcu totalne zamulenie telefonu.

NE 7,x działała sprawnie - była na tym smartfonie użyteczna.

OK - może jak kupię nowy smartfon to wrócę do NE; póki co - oficjalnie zamknęliście mi drogę (skąd pobrać oficjalnie siódemkę?). Pozostaje Xoom - tu jest dużo lepiej, aczkolwiek są błędy, o których już pisałem.

Pozdrawiam,
sdsi

Postprzez Spychacz » niedziela, 3 cze 2012, 19:18

no i NE jako, że nie rozwija już wersji na symbiana (Nokia E52), a dla Blackberry jest tylko w Orange, zmusiło mnie ;) do zakupu nowego telefonu. Wziąłem Samsunga Galaxy Gio i pobrałem wersję 8.
Dziś nawigowałem spod Wągrowca do Lubonia, a później do Poznania.
Wszystko pięknie śmiga, asystent pasa ruchu ok, sprawdziłem też działanie CB i od razu ikonka z zagrożeniem na drodze (a takowe było) pojawiła się na mapie :D.
Moje sugestie:

Jak mamy mapę z kolorową warstwą Traffic i jeszcze do tego asytstenta pasa ruchu + inne ikonki od np. przybliżania to wszystko się zlewa i jest mało czytelne.
Ikonka od CB powinna być większa i bardziej wyróżniona żeby łatwiej trafić palcem.

Jak działa autoprzeliczanie trasy? czy jeśli do tego dojdzie dostanę jakieś info?

aaa i rozpoznawanie mowy świetnie działa, wypowiedziałem adres z numerem i... gitara :D

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano niedziela, 3 cze 2012, 20:05 przez Spychacz, łącznie edytowano 1 raz
Spychacz

Telefon: Nokia Lumia 720

Postprzez lchmiel » niedziela, 3 cze 2012, 19:34

NE jako aplikacja odczytująca adres z kontaktu nieprawidłowo go interpretuje. Z reguły mam zapisane pełne adresy, z kodem, a nawet nazwą kraju. Takie adresy (nadal) nie są prawidłowo interpretowane przez NE.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez ALEX » poniedziałek, 4 cze 2012, 08:12

Kiedy mogę liczyć na ponowne udostępnienie wersji 7? O ile w czasie testów godzę się na niepełną funkcjonalność programu to w wersji komercyjnej wydaje mi się, że mogę oczekiwać poprawnej pracy programu...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez krokodyl » poniedziałek, 4 cze 2012, 08:41

pwlsrs napisał(a):W Waszym mniemaniu głosy większego, bądź mniejszego niezadowolenia różnoznaczne są z trolowaniem, hejhtowaniem i sam nie wiem czym jeszcze.

Nie zgodzę się z Tobą, ponieważ mam wprost przeciwne wrażenie. Jakiekolwiek głosy pochwały dla NE są odbierane jako lizusostwo i włazidupsko. Wystarczy, że jedna osoba wypowie się pozytywnie o NE, a zostaje zasypana lawiną nieprzyjemnych epitetów. W dodatku obraźliwe epitety lecą również w stosunku do pracowników NE, za co niektórzy moim skromnym zdaniem powinni bana dostać. Uważny czytelnik zauważy, że aktywnie wypowiada się tylko nieliczna grupa osób. Czy elita? Nie mnie to oceniać. Jednak większość przypadkowych czytelników nie czyta uważnie. Bardzo łatwo jest wyrażać negatywne opinie, a niezmiernie trudno za coś pochwalić. Taki już jest nasz polski naród, po pierwsze pomarudzić.

Zastanawiam się tylko, czy nie przyszło Wam do głowy, że ciągłe marudzenie może się NE po prostu nie opłacać? Jeżeli na tym szanownym forum będą wyłącznie narzekania, to nam je po prostu zamkną.

Nie twierdzę, że wszystkie negatywne opinie należy usunąć. Konstruktywna krytyka zawsze daje pozytywnego kopa. Ale wypadałoby przyznać się szczerze do pozytywnych wrażeń, bo nie wierzę, że ich nie ma. Inaczej mas wszystkich by tu nie było.

pwlsrs, masz rację Kasia prosiła o opinię, ale każdą opinie, nie tylko negatywną.
krokodyl

Telefon: HTC Sensation

Postprzez potworny » poniedziałek, 4 cze 2012, 08:52

krokodyl napisał(a):Nie twierdzę, że wszystkie negatywne opinie należy usunąć. Konstruktywna krytyka zawsze daje pozytywnego kopa. Ale wypadałoby przyznać się szczerze do pozytywnych wrażeń, bo nie wierzę, że ich nie ma. Inaczej mas wszystkich by tu nie było.

Właśnie. Konstruktywna krytyka! Sądzę, że warto wykazać, że to, to i to uważam za dobre, a to, to i to jest słabe. Wówczas programiści lub ich szefowie będą mogli wpisać te uwagi w plan prac.

Zdania typy "A nie macie wrażenia, że ósemka to tak naprawdę siódemka, bo mi się tak wydaje i mam prawo do swojej opinii" - to szum informacyjny, ewidentne kłamstwo lub trolling.

Nie ma lepszej nawigacji w telefonach na rynku polskim. AM przespała swoją okazję, bo jej szefowie nie docenili Androida i woleli zatonąć razem z Windowsem, dziarsko kierowanym przez sprzedawcę psiej karmy. :mrgreen.

Post ocenzurowano, prosze Potworny mniej złośliwości w stosunku do innych. mentos11
potworny

Postprzez buzuma » poniedziałek, 4 cze 2012, 08:54

Czy ktoś może napisać jak użyć adresu zapisanego w kontakcie do nawigowania?

PS. Wydaje mi się, że na górnej belce z nazwą ulicy pojawia się nazwa ulicy, w którą trzeba skręcić. Jeśli tak to jest to na plus.
buzuma

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez kranu » poniedziałek, 4 cze 2012, 09:28

Przy każdej wersji zastanawiam się czy można już używać nawigacji biernie, tzn. z ostrzeżeniami bez ustawiania celu.
Np. jeżdżę sobie po mieście załatwiając różne sprawy, czy gdy włączę tylko mapę to będę ostrzegany głosowo o "niebezpieczeństwach" stałych i cb?
kranu

Telefon: HTC Desire S

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert