Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 8.0 - poprawki

Re: NaviExpert 8.0 - poprawki

Postprzez lchmiel » sobota, 30 cze 2012, 15:42

Marianie, chodzi mi o to, że NE jest w stanie powiedzieć np. "Kieruj się na północny zachód". Czy to dla kierowcy będzie jazda na wprost, czy będzie musiał zawrócić, tego NE rzeczywiście nie wie (choć kiedyś sądziłem, że pamięta z poprzedniej trasy).
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez RJ45 » poniedziałek, 2 lip 2012, 10:15

Kiedy zostanie wydana wersja 8.1 - uwzględniająca chociaż część zgłoszonych problemów ?
RJ45

Telefon: Samsung i5700

Postprzez brunet » poniedziałek, 2 lip 2012, 12:32

no właśnie kiedy wyjdzie wersja z poprawką np. z informacją o nazwie miejscowości w jakiej się aktualnie znajdujemy?
czy to jest tak trudne do implementacji?!

trasa Opole - Częstochowa 2 razy zdarzyły się zaniki w pobieraniu trasy, chociaż na telefonie mam 4 kreski i 1 raz mnie informował, że zjechałem z trasy ;)

no i denerwujący tekst "pobieranie" nie można wrzucić jakiejś ikony zamiast? np. zielona ikona jest internet, czerwona ikona brak internetu
brunet

Telefon: Samsung Galaxy S2

Postprzez Miras » wtorek, 3 lip 2012, 16:13

Dodam od siebie, problem z ustawieniem Inteligentne oszczędzanie baterii. Można tą opcje tylko zaznaczyć, jak zaznaczone jest Automatyczne podświetlenie, ale ta opcja jest nieaktywna, jeżeli korzystamy z automatycznej jasności w telefonie. Zgodnie z informacją w podpowiedzi, musimy wyłączyć automatyczną jasność w systemie, żeby móc włączyć Automatyczne podświetlenie w NE, które korzysta z systemowego poziomu jasności i wtedy można korzystać z Inteligentnego oszczędzania baterii. Czyli aby korzystać z systemowego poziomu jasności, musimy je najpierw wyłączyć w systemie, aby ponownie je włączyć w NE i dopiero wtedy możemy korzystać z Inteligentnego oszczędzania baterii.

Zdaje sobie sprawę, ze jest to trochę zawiłe to co opisałem... ale tak to teraz działa. W wersji 7 działało to lepiej. Nie widzę powodu, dla którego musiałbym rezygnować z automatycznej jasności w systemie, żeby działała ona tylko w NE. Według mnie dostępność chceckboxa Inteligentne oszczędzanie baterii powinna być uzależniony tylko od chceckboxa Automatyczne podświetlenie w przypadku, gdy nie korzystamy z automatycznej jasności w systemie (Android).
Miras

Telefon: HTC Desire S

Postprzez jomamoto » wtorek, 3 lip 2012, 21:25

Przy starcie NE może się orientować na dwa sposoby:
1. Zakładać że zaczyna tam gdzie skończył i samochód stoi w tym samym kierunku
2. Może kręcić mapą i poprosić o zatrzymanie zgodnie z tym co widzi kierowca; wystarczyło by jedno kliknięcie w ekran.
jomamoto

Postprzez lchmiel » wtorek, 3 lip 2012, 21:44

No i pojawiły się dwa dobre pomysły jeden po drugim.

brunet napisał(a):(...) denerwujący tekst "pobieranie" nie można wrzucić jakiejś ikony zamiast? np. zielona ikona jest internet, czerwona ikona brak internetu

Podoba mi się to. Są tu dwie propozycje zmieszane: sygnalizacja pobierania i sygnalizacja barku internetu. Sugerowałbym rezygnację z dymku sygnalizującego brak połączenia z internetem. Co do ikony, to jeśli szkoda miejsca na ekranie, można ikony nie dodawać, tylko wykorzystać tło któregoś z pól, np. pola adresu albo kierunku, które są zawsze widoczne. Pole zwykłe - jest internet i nic się nie pobiera; pole granatowe - pobieranie; pole ciemnoczerwone - brak internetu. Rzut oka i już, kto by tam czytał dymki?

jomamoto napisał(a):2. Może kręcić mapą i poprosić o zatrzymanie zgodnie z tym co widzi kierowca; wystarczyło by jedno kliknięcie w ekran.

To jest bardzo ciekawy pomysł! Jeden z tych, które mogą wiele zmienić. Kierowca widzi, na jakiej ulicy stoi, jakie przecznice są w okolicy, a nawet jakie budynki ma wokoło. Jeśli nie jest w stanie się zorientować, mógłby kliknąć "Zrezygnuj", i jest w takiej sytuacji, jak na początku.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez alabanda » środa, 4 lip 2012, 06:19

Miras napisał(a):Dodam od siebie, problem z ustawieniem Inteligentne oszczędzanie baterii. Można tą opcje tylko zaznaczyć, jak zaznaczone jest Automatyczne podświetlenie, ale ta opcja jest nieaktywna, jeżeli korzystamy z automatycznej jasności w telefonie. Zgodnie z informacją w podpowiedzi, musimy wyłączyć automatyczną jasność w systemie, żeby móc włączyć Automatyczne podświetlenie w NE, które korzysta z systemowego poziomu jasności i wtedy można korzystać z Inteligentnego oszczędzania baterii. Czyli aby korzystać z systemowego poziomu jasności, musimy je najpierw wyłączyć w systemie, aby ponownie je włączyć w NE i dopiero wtedy możemy korzystać z Inteligentnego oszczędzania baterii.

To ja jeszcze dodam, że u mnie w takim przypadku można zaznaczyć "Inteligentne oszczędzanie", ale już niekoniecznie z niego korzystać, bo po prostu NE świeci cały czas tak samo. Natomiast przy ręcznym ustawieniu poziomu podświetlenia w NE np. na max, ekran świeci na max do czasu jakiegokolwiek dotyku ekranu (przesunięcie mapy, dotknięcie ikon), wtedy jasność ekranu mocno spada (na moim Galaxy Ace nie widać wtedy już nic), i już nie wraca do ustawionego poziomu.
alabanda

Telefon: Nexus 6P

Postprzez bczyzowski » środa, 4 lip 2012, 09:21

jomamoto napisał(a):Przy starcie NE może się orientować na dwa sposoby:
1. Zakładać że zaczyna tam gdzie skończył i samochód stoi w tym samym kierunku
2. Może kręcić mapą i poprosić o zatrzymanie zgodnie z tym co widzi kierowca; wystarczyło by jedno kliknięcie w ekran.

Prędzej przejedziesz te kilka metrów żeby aplikacja się zorientowała, w którą stronę jedziesz niż zabawa z telefonem w ustawianie.
bczyzowski

Telefon: Samsung Galaxy Note 2

Postprzez ALEX » środa, 4 lip 2012, 19:08

KasiaD napisał(a):ALEX, nie sugeruj proszę czegoś, czego nie napisałam. Walczymy dalej ze Spicą, nie zwykliśmy się poddawać.

Samsung i5700, SpicagenMOD, Android 2.2.2, kernel 2.6.29.6 YONIP, I570EXXJD1 - nadal aktualne?

Czy coś wiadomo w mojej sprawie?
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez gietpe » środa, 4 lip 2012, 21:10

W nawiązaniu do wcześniejszych wypowiedzi o wygaszaniu nie udało mi się uzyskac efektu ,świeci cały czas.W mojej okolicy ostrzeżenia o fotaradarach są opóźnione o 100 200 m,można coś z tym zrobic żeby nie dodac 3 fotoradaru tam gdzie jest jeden.
gietpe

Telefon: Xperia SP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert