Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 8.0 - poprawki

Re: NaviExpert 8.0 - poprawki

Postprzez tym47img » czwartek, 13 wrz 2012, 13:03

Mam Galaxy Nexus 4.1.1, oficjalny upgrade. Dźwięk NaviExpert po upgradzie do JB z całą pewnością skrzeczy nie do wytrzymania. Z tego powodu nie przedłużyłem abonamentu NaviExpert i przeszedłem na AutoMapę. Za rok sprawdzę, czy dźwięk działa :D

KasiaD napisał(a):xux84, mamy Nexusa na 4.1.1 z oficjalnym romem i dźwięk jest całkowicie w porządku - jeżeli nie wierzycie mogę podesłać filmik.
tym47img
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez RadekK » czwartek, 13 wrz 2012, 13:29

Wraz z wydaniem kolejnej wersji, czyli 8.1 ten problem zniknie. Oczywiście sprawa dotyczy oryginalnego softu ;)
RadekK
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy S4

Postprzez xux84 » czwartek, 13 wrz 2012, 13:44

Czy w związku z tym błędem wiadomo już kiedy możemy się spodziewać wersji 8.1, choćby w przybliżeniu...?
xux84

Postprzez katana1978 » czwartek, 13 wrz 2012, 19:06

kurka wodna za tydz konczy mi sie abonament i nie wiem czy przedłużac bo mam to samo ze skrzeczącym głosem.
własnie wgranym nowym androidem na motoroli defy na 4.1.1
katana1978
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Motorola

Postprzez ruphert » czwartek, 13 wrz 2012, 20:31

katana1978 napisał(a):kurka wodna za tydz konczy mi sie abonament i nie wiem czy przedłużac bo mam to samo ze skrzeczącym głosem.
własnie wgranym nowym androidem na motoroli defy na 4.1.1

A ja już myślałem że mi głośnik padł :D Również Motorola Defy 4.1.1.
Warto czasem wydać bugfix release...
ruphert

Telefon: HTC Magic

Postprzez xux84 » piątek, 14 wrz 2012, 07:00

I warto jednak podchodzić do tego co piszą życzliwi użytkownicy ze zrozumieniem, zamiast zbywać wszystko opowieściami o nieoficjalnym oprogramowaniu. Traktowanie przecieków z Samsunga, na równi z cyanogenami jest tylko ucieczką od problemu. Jeśli prawdą jest że wersja 8.1 nie trzeszczy na JB i w dodatku macie to potwierdzone to doprawdy nie rozumiem jak traktować tłumaczenia Kasi, że 8.0 jest ok tylko winą są moje nieodpowiedzialne eksperymenty z niesprawdzonym oprogramowaniem...

Jak widać już tracicie z tego powodu klientów, chyba czas najwyższy wydać tą poprawkę albo przynajmniej oficjalnie napisać: 'tak wiemy 8.0 trzeszczy, 8.1 jest ok wydamy ja za ....' inaczej ludzie z trzeszczącym NE będą się go pozbywać co jest w sumie naturalne, bo 8.0 z JB jest nieużywalny.
xux84

Postprzez KasiaD » piątek, 14 wrz 2012, 10:13

xux84... jesteś troszkę niesprawiedliwy. Znaczna część z Was ma telefony ze zrootowanym Androidem i u większości z Was jest to inna wersja. Słuchamy wszystkich Waszych uwag. Argument o nieoficjalnym oprogramowaniu jest wyciągany naprawdę rzadko. Nie jesteśmy w stanie przetestować wszystkich wersji wypuszczonego w sieci oprogramowania. Nie napisałam nigdzie, że problemów z dźwiękiem nie sprawdzamy. Ale to, że występuje on tylko na nieoryginalnym oprogramowaniu sprawia, że jest trudniejszy do weryfikacji.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S2

Postprzez xux84 » piątek, 14 wrz 2012, 10:47

Po prostu uważam, że ten akurat błąd nie wynika z dziwnych nieoryginalnych romów tylko z innego sposobu obsługi dźwięku w Jelly Bean. Google dla uzyskania mniejszego laga dźwięku zmniejszył znacznie rozmiar bufora - tyle już zdążyłem znaleźć w sieci.

Napisalas, ze błąd występuje tylko na nieoryginalnym oprogramowaniu? Właśnie nie, popatrz cytat z postu z góry strony:

"Mam Galaxy Nexus 4.1.1, oficjalny upgrade. Dźwięk NaviExpert po upgradzie do JB z całą pewnością skrzeczy nie do wytrzymania. Z tego powodu nie przedłużyłem abonamentu NaviExpert i przeszedłem na AutoMapę. Za rok sprawdzę, czy dźwięk działa"

Ale z innej beczki - RadekK potwierdził że wersja 8.1 nie ma z tym już problemu. Czyli w sumie nasza dyskusja jest czysto akademicka, bo już zdiagnozowaliście i poprawiliście ten błąd, prawda?
xux84

Postprzez katana1978 » piątek, 14 wrz 2012, 14:49

ja mam tego androida 4.1.1 na motorolce i starsza wersja nie skrzeczy 7.1.3 - także myslę że jest to do zrobienia i poprawienia.
Na razie jak skończy mi się abonament to będę jeździć nanavi googla bo tak to bez sensu wydam kasę jak skrzeczyć bedzie mi przez najblizszy rok :(
katana1978
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Motorola

Postprzez ruphert » piątek, 14 wrz 2012, 17:54

xux84 napisał(a): Traktowanie przecieków z Samsunga, na równi z cyanogenami jest tylko ucieczką od problemu.

Stabilne wydanie CyanogenModa na obsługiwany telefon może być bardziej kompatybilne i zgodne z czystym Androidem niż jakiś podejrzany przeciek z Samsunga. Dlatego np. Defy nie jest obsługiwana, nie spełnia wyśrubowanych wymagań jaki stawiają twórcy odnośnie zgodności ich systemu z czystym Androidem. Są oczywiście różne przeróbki, custom romy, ale nie wrzucałbym ich do worka razem z Cyanogenami :) Zresztą ostatnio nawet Google w ramach Android Open Source Project robi "custom rom" dla Xperia S dla tych którym znudzi się oryginał od Sony.

Do Kasi, Fakt że telefon jest zrootowany, nie powoduje zmiany jego działania z punktu widzenia Naviexperta.
ruphert

Telefon: HTC Magic

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert