Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

OFF-TOPIC

Re: Konkurencja nie śpi

Postprzez r.baley » środa, 30 maja 2012, 14:22

SoLar napisał(a):Nie wiem, czy już w tym potwornie długim wątku kiedyś nie było ale wczoraj powtórnie odkryłem tergeo.mobi. Przez dłuzszy czas zapomniałem o tej aplikacji ....

Normalny szok, ja też o niej zapomniałem, bo kiedyś nie było nawigowania. Teraz to normalna nawigacja! :)
Dziwne, bo mają dobrą mapę, nawigowanie głosowe, informacje bieżące o korkach, przy zjeździe z trasy następuje aktualizacja... ale nic o tym, że wyznaczana trasa omija korki...
Spróbuję jak sprawuje się w praniu :).

EDIT:
Wszystko wskazuje, że targeo.mobi wyznacza trasę z ominięciem korków:

zgodnie z regulaminem usuwam zdjęcie mentos11

Normalnie winno poprowadzić trasą szybkiego ruchu, tu na czarno.
PS: po cichu urodził się Mały_Wielki konkurent :D
r.baley
Użytkownik forum Użytkownik forum

Re: Oficjalna premiera wersji NaviExpert 8.0 Android

Postprzez brunet » czwartek, 7 cze 2012, 10:08

ja mam takie zapytanie czy zgłaszanie poprawek do map i programu jest w jakiś sposób nagradzane przez firmę Naviexpert? np. w postaci 1 roku licencji na program na polskę, europę itd
czy my tu tylko wszyscy udzielamy się społecznie w imię wspólnego dobra ;) ?
brunet
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S2

Postprzez potworny » czwartek, 7 cze 2012, 11:26

brunet napisał(a):ja mam takie zapytanie czy zgłaszanie poprawek do map i programu jest w jakiś sposób nagradzane przez firmę Naviexpert? np. w postaci 1 roku licencji na program na polskę, europę itd

Z tego, co wiem, były jakieś kubki i koszulki dla najlepszych. Przede wszystkim robimy to po to, żeby mieć jak najlepszą nawigację w kieszeni.
potworny

Postprzez bodogo2 » czwartek, 7 cze 2012, 13:17

potworny napisał(a):
brunet napisał(a):ja mam takie zapytanie czy zgłaszanie poprawek do map i programu jest w jakiś sposób nagradzane przez firmę Naviexpert? np. w postaci 1 roku licencji na program na polskę, europę itd

Z tego, co wiem, były jakieś kubki i koszulki dla najlepszych. Przede wszystkim robimy to po to, żeby mieć jak najlepszą nawigację w kieszeni.

Zapewniam Was, że dla najaktywniejszych były nagrody o wiele bardziej wartościowe niż kubki czy koszulki. Zgadzam się z potwornym, że chcemy mieć jak najlepszą nawigację w kieszeni.
bodogo2

Telefon: Samsung i9001

OFF-TOPIC

Postprzez mentos11 » czwartek, 7 cze 2012, 22:29

Watek off-topic, nic dodać nic ująć :)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Konkurencja nie śpi

Postprzez Spychacz » niedziela, 10 cze 2012, 13:52

SoLar napisał(a):"Byłoby miło aby i NE walczył z otwartą przyłbicą i zarówno w aplikacji jak i na korkosferze, zresztą na stronie głównej NE też by mógł, podawać analogiczne dane. Na tym forum jest wielu użytkowników tej aplYkacji, nie wiem jak Wy ale gdy widzę rosnące ilości w statystykach czuję się taki ... zaopiekowany. Circa 5 miechów temu bywało nas on-line w porywach ok 18,5 k obecnie max to nawet 24 k.

jestem jak najbardziej za ale obawiam się, że NE tego nie zrobi, nie poda ilu jest obecnie użytkowików ONLINE, a mapy na korkostrefie i tak zawierają w większości dane historyczne... (nie zapominajmy o użytkownikach, którzy celowo wyłączyli udział w trafficu) ;)
Spychacz

Telefon: Nokia Lumia 720

Re: Konkurencja nie śpi

Postprzez potworny » niedziela, 10 cze 2012, 19:14

Spychacz, wypisujesz takie brednie i "fakty" wyssane z palca, że mógłbyś z powodzeniem pracować w Gazecie Wyborczej... Nie możesz po prostu poprosić pracowników NE o jakieś dane, tylko walisz jakieś prowokatorskie bzdury o użytkownikach wyłączających udział w trafficu, jakichś danych "w większości historycznych", czy też garstce użytkowników Andka? Stary, lekcje odrobiłeś?
potworny

Re: Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIE

Postprzez alabanda » środa, 13 cze 2012, 10:41

mlodzian napisał(a):Właśnie sobie pooglądałem miejsca z błędami emapy na targeo... (także z tymi które pamiętam z map imagisu), no i niestety wszystko jest OK, zresztą w mojej okolicy bardzo trudno znaleźć błąd AM.

mlodzian napisał(a):4. GeoSystems - bardzo dokładny przebieg ulic (łącznie z dojazdowymi do posesji), kategorie dróg zgadzają się ze stanem faktycznym, numery nawet nowe umiejscowione bardzo precyzyjnie

W Poznaniu niestety trochę gorzej. Taka trasa:

AM1.JPG
AM1.JPG (137.17 KiB) Przeglądane 1700 razy

Najpierw zawrotka w takim miejscu:

AM2.JPG
AM2.JPG (189.57 KiB) Przeglądane 1700 razy

Później przejazd przez wyłączoną z ruchu od kilku miesięcy Towarową, a na końcu przejazd przez takie schody:

AM3.JPG
AM3.JPG (225.83 KiB) Przeglądane 1700 razy

no i przez wyłączoną z ruchu cytadelę. Qbek już mi wytłumaczył, że Targeo to nie AM, ale sprawdzałem na ostatnich mapach AM, prowadzi tak samo. Błędy są wszędzie, ale największym minusem tych map (tej firmy) jest to, że jakiś czas temu zgłosiłem te błędy, ale ani mapy nie poprawione, ani żadnego maila zwrotnego nie otrzymałem.
alabanda

Telefon: Nexus 6P

Postprzez Qbek » środa, 13 cze 2012, 10:48

alabanda napisał(a):[...]Qbek już mi wytłumaczył, że Targeo to nie AM, ale sprawdzałem na ostatnich mapach AM, prowadzi tak samo.[...]

Tak prowadzi wersja programu DEMO, program pełnowartościowy prowadzi prawidłowo, o czym dobrze wiesz... Nie wiem dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd.
DEMO jest pozbawione SR oraz LD, które warunkują wyznaczanie trasy. Bez tych danych DEMO prowadzi jakby trasą "Pieszą".
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez alabanda » środa, 13 cze 2012, 11:24

Wiem tylko to, że u Ciebie podobna trasa nie prowadzi przez Cytadelę, ale byłem przekonany, że wynika to z pewnych ustawień AM (zdaje się, że można w pewien sposób modyfikować sposób wyznaczania trasy optymalnej), a nie z tego, że jest to wersja "demo" (A co z AM bez SR i LD?). Poza tym, przede wszystkim było to porównanie korkosfery z targeo, no a na targeo tak to wygląda. Jeśli AM ze wszystkimi dodatkami prowadzi ok, a mój post mówił/sugerował coś innego, to biję się w pierś. Na pewno nie było moim celem wprowadzenie kogoś w błąd. A czy mógłbyś przy okazji sprawdzić czy ta zawrotka na Niepodległości, i Towarowa jest w AM ok.
alabanda

Telefon: Nexus 6P

Następna strona

Powrót do Ogólne