Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

8.0 - OFF Topic

Re: NaviExpert 8.0 - poprawki

Postprzez Michal1983 » piątek, 1 cze 2012, 15:59

Oczywiście brak wersji na inne systemy niż android.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Michal1983 » sobota, 2 cze 2012, 11:36

Opera twórca przeglądarek internetowych, mimo że zostawił użytkowników telefonów z javą w tyle na wersji 4.4 opery mini zawstydził jednak naviexpert'a i wydał wersję 7 na przekór wszystkim standardom również na telefony z javą. Szkoda, że ma tak nie wielu naśladowców. :(
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez pwlsrs » sobota, 2 cze 2012, 22:51

mlodzian a gdybyś spróbował na A1 nie przekraczać 100? Wiem że jest pokusa żeby przycisnąć :-)
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez Marian » niedziela, 3 cze 2012, 06:03

algi napisał(a):
mlodzian napisał(a):inna ciekawostka wybierając trasę rekomendowaną przez NE, jeżdżąc do pracy 20 dni miesięcznie na paliwo wydam ponad 100zł więcej w stosunku do mojej normalnej trasy, co gorsze wcale nie dojeżdżam szybciej (NE preferuje trasę ok 30 km przez a1 zamiast ok 20 km normalnymi drogami).

A jak trasa ECO albo KRÓTKA?
Rekomendowana nie równa się "najtańsza".
Z wypowiedzi mlodziana wynika po prostu, że poza być może przyjemnością jazdy autostradą, Rekomendowana nie przynosi żadnych korzyści (ani krótszy czas jazdy, ani mniejsze zużycie paliwa), przynosi natomiast wymierne straty. Zatem co jest podstawą rekomendacji? Podobny problem był na Śląsku (Rekomendowana przez A4 32km, "rozsądna" przez DTŚ 23km, czas jazdy praktycznie ten sam) dopóki NE nie zauważył w końcu trasy średnicowej. Ale nie dlatego, że poprawił się algorytm Rekomendowanej, tylko dlatego, że wydłużono DTŚ.
Więcej na temat wątpliwości co do typów tras NE można znaleźć w wątku topic487.html#p13045
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez mlodzian » niedziela, 3 cze 2012, 12:07

pwlsrs napisał(a):mlodzian a gdybyś spróbował na A1 nie przekraczać 100? Wiem że jest pokusa żeby przycisnąć :-)

Przede wszystkim jest znacznie dalej i nawet jadąc 140 nie jest szybciej... nawet wg planera NE - nie słucham zalecenia NE i jadę "normalnie" NE przelicza czas i w wyniku pokazuje planowany czas dojazdu o np minutę wcześniejszy..., oczywiście mogę jechać na A1 nawet 80 km/h... ale odległość robi swoje i tak wydam więcej na paliwo.
Nie wiem jakie są więc kryteria "rekomendacji" trasy...
mlodzian

Telefon: sm-n90005

Postprzez lchmiel » niedziela, 3 cze 2012, 13:24

Ja bym takie przypadki wziął po lupę.

Albo to sygnały, że algorytm ma wady, albo to przypadki szczególne, nie podważające całości, ale wymagające specjalnej obsługi. Nie potrzebuję przecież tego wyjaśniać. Z naszego punktu widzenia algorytm jest czarną skrzynką, więc nie ma sensu się wypowiadać.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez Betulus » niedziela, 3 cze 2012, 21:27

purchawa napisał(a): Poza tym nadal dość często pokazują się pasy w ogóle bez strzałek - czy jest tu jakaś prawidłowość, czy rządzi tym przypadek?

Mam to samo - już zgłaszałem na forum - tak pi razy drzwi na 10-30% skrzyżowań.

mlodzian napisał(a):Nie wiem jakie są więc kryteria "rekomendacji" trasy...

Jechałem wczoraj trasą Dobczyce - Wieliczka - Kraków Prokocim. Rekomendowana trasa chciała mnie poprowadzić stromymi wąskimi uliczkami, nierzadko z kocimi łbami, słowem mnóstwo lawirowania uliczkami Wieliczki. Znam doskonale te trasy i nie dałem sobie zrobić kuku prze NE, ale strach się bać gdyby ktoś tam jechał nie znając terenów. Tymczasem na 100% wiem, że korków ani wypadków nigdzie na zalecanych, "klasycznych" drogach nie było - kumpel jechał kilka minut po mnie "zwykłą" trasą.

Te nowe "rekomendacje" to jakaś porażka, w tym przypadku bardziej adekwatna byłaby chyba trasa o nazwie "krajoznawcza" z umiejętnościami manewrowania w wąskim terenie. Skądinąd ciekawe co zrobiłby kierowca np. ciężarówki...
Betulus

Telefon: Samsung Galaxy S2

Postprzez Spychacz » wtorek, 5 cze 2012, 15:48

śmieszne ale w nowej wersji 8 zniknęła z mapy ulica Towarowa w Gądkach pod Poznaniem i teraz mój punkt z Ulubionych znajduje się w polu.... i navi świruje... cofamy się? :twisted:
Spychacz

Telefon: Nokia Lumia 720

Postprzez ALEX » wtorek, 5 cze 2012, 20:25

Nie są problemem nowe funkcje tylko niedziałające istniejące...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez kodens79 » środa, 6 cze 2012, 05:19

Spychacz napisał(a):śmieszne ale w nowej wersji 8 zniknęła z mapy ulica Towarowa w Gądkach pod Poznaniem i teraz mój punkt z Ulubionych znajduje się w polu.... i navi świruje... cofamy się? :twisted:

Nie tylko u ciebie poznikały ulice ! U mnie dość że poznikały to jeszcze w połowie głównej ulicy nagle widnieje jako pole i NE mnie prowadzi innymi drogami i z tym największy problem ostatnio , szlak mnie trafia niby nowe mapy a dla mnie nie do końca dokładne sporo błędów .
Ford Focus Kombi 1,8 TDCI
kodens79

Telefon: Sony Xperia Z3

Następna strona

Powrót do Wersje NaviExpert