Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Testy telefonów

Testy telefonów

Postprzez KasiaD » poniedziałek, 18 cze 2012, 14:54

Z uwagi na to, że często mamy dużo szybszy dostęp don owych modeli telefonów, postanowiliśmy podzielić się z Wami naszymi spostrzeżeniami na temat samego telefonu.

Już jutro - test i krótka recenzja Samsunga Galaxy S3.

Jeżeli jesteście zainteresowani testem innego urządzenia - PISZCIE. Jeżeli tylko mamy go na pokładzie na pewno coś naskrobiemy.

pozdrawiam
kdz.
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung S9

Re: Testy telefonów

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 18 cze 2012, 15:08

To ja się zapytam od razu o różnicę w matrycy do SGSII, RGBG a RGB, czy naprawdę jest różnica czy nie?
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez RadekK » poniedziałek, 18 cze 2012, 20:43

Porównywałem obydwa telefony i SIII ma o wiele lepszy ekran, różnice widać gołym okiem. Reszta jutro ;)
RadekK

Telefon: Samsung Galaxy S4

Postprzez KasiaD » wtorek, 19 cze 2012, 21:38

Samsung Galaxy S3

S3.jpg
S3.jpg (21.68 KiB) Przeglądane 2223 razy

Parametry
System operacyjny: Android 4.0 Ice Cream Sandwich
Wersja systemu Android: 4.0.4
Procesor: Samsung Exynos 4412
Zegar procesora: 1,40 GHz Quad Core
Rozdzielczość: 720 x 1280 px (4,8”)
Ekran: Gorilla Glass 2, HD Super Amoled
Pamięć RAM: 1GB
Aparat: 1,9Mpx (przód) + 8Mpx AF+HDR (tył)

Na początek troszkę o opakowaniu.
S3 ładnie się prezentuje. Wykonana jest z lepszych jakościowo materiałów (tym razem poliwęglan zamiast plastiku – choć do metalowych HTC jeszcze troszkę brakuje) niż poprzedni S2 (zwłaszcza tylnia klapka, nie ma się wrażenia, że za chwilę się połamie), a lekko zaokrąglona obudowa powoduje, że mimo iż jest większy od poprzednika dobrze leży w dłoni. Niestety w damskiej torebce nie ma odpowiedniej dla niego kieszonki, ale z tym już się pogodziłam przy poprzednich modelach (wybaczcie, ale w końcu babą jestem :P ).

MicroSIM – za to ode mnie lekki minus :/. Jakoś nie jestem jeszcze przekonana do albo pocięcia mojej własnej karty SIM, albo wymiany na micro. Bardzo często żongluje telefonami i niestety przejściówki nie zawsze spełniają swoją funkcję w 100%. Cóż…. pewnie niedługo wszystkie telefony przejdą na micro SIM i wtedy już nie będzie wyjścia.

Ekran - duża rozdzielczość i wysoka gęstość punktów (319ppi) naprawdę robi wrażenie. Ale nie tylko to zostało poprawione w stosunku do S2. S3 ma lepszy kontrast, odwzorowanie kolorów i balans bieli. Nie podbija nasycenia kolorów tak jak robił to poprzednik, przez co często wyglądały one mocno nienaturalnie.

Aparat – jak na telefon, naprawdę nie ma na co narzekać. Przy dobrym oświetleniu uzyskujemy naprawdę bardzo dobre rezultaty – ostre zdjęcia, wiernie oddające kolory. Dodatkowa aplikacja z marketu do zdjęć HDR i można się pobawić. Filmy kręcone w rozdzielczości FullHD zaspokajają moje potrzeby w zupełności.

Muzyka – dla mnie istotna, innego odtwarzacza mp3 niż telefon nie posiadam. Egzemplarz, który dostaliśmy był niestety bez słuchawek. Użyliśmy dousznych słuchawek od HTC Beats Audio i przyznaję szczerze, że jak dla mnie rewelacja.

Bateria – spore zaskoczenie. Przyzwyczajona jestem do codziennego ładowania telefonu. Taki odruch, kładę się spać podpinam żarłoka pod ładowarkę. Zwłaszcza jeżeli codziennie odpala się NE po kilkadziesiąt razy. 2100mAh robi swoje – telefon pracuje 7h na pełnych obrotach. Przy normalnym użytkowaniu… dobra, nie użytkowaliśmy go normalnie :D.

Procesor – czterordzeniowa jednostka radzi sobie baaaardzo dobrze. Moje oko nie zauważyło zacinek. Nie ma problemu z kilkunastoma aplikacjami pracującymi tle, a przejścia między nimi są bardzo płynne. Podczas testów wydajnościowych S3 pobiła na głowę One X z Tegrą 3.

Interfejs - mi osobiście bardzo odpowiada. Nie przepadam za HTC Sense, być może jest to kwestia przyzwyczajenia do Samsunga.

...to na początek, jeżeli macie inne pytania związane z jeszcze ciepłą S3 - piszcie.

kdz.
KasiaD

Postprzez WoofeR » środa, 20 cze 2012, 11:47

Czy gdy telefon leży na płaskiej powierzchni szybka obiektywu aparatu również przylega do niej czy jest tam jakaś wypustka / wgłębienie? Cokolwiek co chroni ją przed zarysowaniem?

W SGSII szybka nie jest wykonana z Gorilli dlatego łapie mikroryski, a, że takiego telefonu nie należy nosić w pokrowcu ( i innych pochodnych jak Case Mate) dlatego mnie to zainteresowało. Poza tym nie mam pytań, telefon bardzo przewidywalny wydajnościowo i funkcjonalnie. Jestem użytkownikiem SGSII od maja zeszłego roku i co dziwne, nie mam parcia na zakup trójki, może za jakiś czas... może Note 2 :)
WoofeR
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: HTC One X, iPhone 5

Postprzez mentos11 » środa, 20 cze 2012, 12:40

A grzeje się bardzo podczas gry w angry birds ;)
Da się pisać kciukiem na klawiaturze (swypować :) ) jednocześnie trzymając w dłoni telefon?
mentos11

Postprzez RadekK » czwartek, 21 cze 2012, 08:46

@ Woofer szybka aparatu jest dokładnie taka sama jak w SII. Szybka aparatu w SIII miała mikrorysy.

@Mentos, ogólnie bateria się grzeje, i to czasem dosyć mocno, nie tylko podczas gry w Angry birds ;). Samo pisanie kciukiem na tej klawiaturze stanowi małe wyzwanie, mnie się wygodniej pisało palcem wskazującym.
RadekK

Telefon: Samsung Galaxy S4

Postprzez KasiaD » czwartek, 21 cze 2012, 08:53

Mi generalnie w ogóle ciężko się S3 obsługiwało jedną ręką, ale mam drobne dłonie, więc mnie to nie dziwi.
KasiaD

Postprzez mentos11 » czwartek, 21 cze 2012, 12:03

Właśnie, 5" to już za dużo aby jedną ręką obsługiwać, apple ma rację jednak że zwiększanie ekranu co kolejny model to głupota.
Ale mamy wyścig zbrojeń i SGS musiał mieć największy ekran czyli 4,8" i HD oczywiście :lol:
Mi 4 -4,3" w zupełności wystarcza bo da się obsługiwać jedną ręką ;)
To jeszcze pytanko kiedy będzie NE na SGS III w rozdzielczości HD? :D
mentos11

Postprzez Fenek » piątek, 22 cze 2012, 12:37

Dzień dobry i witam wszystkich:)
Przepraszam że się "wcinam" w temat, ale chyba wątek pasuje do mojego pytania:

Czy NE zamierza wprowadzić do oferty obsługiwanych telefonów model Samsung GT-S5690? A może już teraz nie będzie problemu z uruchomieniem na nim nawigacji?

Z góry dziękuję za odpowiedź:)
Fenek
Użytkownik forum Użytkownik forum

Następna strona

Powrót do Telefony