Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Kącik mobilnego majsterkowicza

Kącik mobilnego majsterkowicza

Postprzez Laputa » wtorek, 26 cze 2012, 08:16

Szanowne i Szanowni,

otwieramy nowy wątek, by stworzyć miejsce na Wasze gadżetowe zwierzenia. Czy majsterkujecie/przerabiacie/dostosowujecie swoje słuchawki i akcesoria?

Ja ostatnio próbowałam zrobić uchwyt samochodowy z fimo, ale okazało się, że materiał kurczy się o jakieś 10% podczas utrwalania i poszło w… kanał. ;) Ćwiczyłam też kydex, ale widocznie mały plastyk ze mnie marny. Oszczędzę Wam fotek. ;) Ci magicy mają zdecydowanie lepsze osiągi:

http://mechanicalmashup.tv/videos/episode-28-how-to-convert-a-disposable-coffee-cup-into-a-smart-phone-holder/

Jeśli macie jakieś ciekawe dokonania w tworzeniu i apdejtowaniu gadżetów samochodowych i komórkowych - piszcie, wklejajcie zdjęcia. Koniecznie trzeba przekazać tę wiedzę potomnym i innym forumowiczom! :)
Laputa
Użytkownik forum Użytkownik forum

Re: Kącik mobilnego majsterkowicza

Postprzez michalroxorpl » środa, 12 wrz 2012, 19:36

Jeśli ktoś byłby zainteresowany informacjami jak przerobić instalację elektryczną w samochodzie (za zasilaniem gniazda zapalniczki) tak aby nadal mieć do dyspozycji to gniazdko a mimo wszystko mieć podłączone CB, ładowarkę z komórki i żeby kabel do ładowania komórki wyłaził z czeluści deski w odpowiednim miejscu, to proszę o jakiś sygnał. Żeby to udokumentować fotograficznie będę musiał parę rzeczy porozkręcać, więc chciałbym mieć pewność, że nie robię tego na darmo :-), a coby wątku nie zaśmiecać, proszę o ewentualne informacje od zainteresowanych na PW.
Obrazek
(Drodzy admini forum, pozwólcie nam używać Tapatalk'a)
michalroxorpl
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez ALEX » środa, 12 wrz 2012, 20:03

Ja za 15zł kupiłem coś takiego:
2572977334.jpg
2572977334.jpg (8.41 KiB) Przeglądane 1559 razy

idealnie pasującego w pojemnik na kubek, w jedno z gniazd włożyłem coś takiego:
2597342010.jpg
2597342010.jpg (6.13 KiB) Przeglądane 1559 razy

gdzie na stałe podłączyłem przewód idący do telefonu. Dzięki temu mam dwa wolne gniazda zapalniczki i na stałe podpięty telefon. Nie musiałem nic przerabiać a przesiadając się do innego samochodu zabieram zabawki ze sobą...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez michalroxorpl » środa, 12 wrz 2012, 21:16

ALEX napisał(a):Ja za 15zł kupiłem coś takiego:
[...]
idealnie pasującego w pojemnik na kubek, w jedno z gniazd włożyłem coś takiego:
[...]
gdzie na stałe podłączyłem przewód idący do telefonu. Dzięki temu mam dwa wolne gniazda zapalniczki i na stałe podpięty telefon. Nie musiałem nic przerabiać a przesiadając się do innego samochodu zabieram zabawki ze sobą...

To jest takie typowo wojskowe podejście, na pewno by się spodobało defenderowi z forum cb radia; w myśl zasady musisz się ewakuować, to się ewakuujesz z całym istotnym ekwipunkiem. Ja z kolei wolę mieć wszystko ładnie poukładane, zawsze na swoim miejscu, najlepiej zabudowane, ukryte i niedostępne dla ciekawskich. Choćbym miał rozbebeszyć pół samochodu, żeby był jeden kabelek schowany.
Oczywiście w sytuacji gdy mam siąść do innego auta, to jestem zmuszony wybrać swoje, bo tam przecież wszystko jest i nie da się tego bez dynamitu wyciągnąć...
Obrazek
(Drodzy admini forum, pozwólcie nam używać Tapatalk'a)
michalroxorpl

Telefon: Samsung Galaxy SII

Powrót do Wolna strefa