Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Mała niespodzianka - ceny paliw dostępne w NE

Re: Mała niespodzianka

Postprzez DantE » środa, 29 sie 2012, 17:55

Jeśli chodzi o samą funkcję można powiedzieć nareszcie. Jeśli o dostawcę danych to dlaczego wybrano taką firmę mało znaną na naszym rynku. Sprawdziłem dwie stacje w swojej okolicy i na żadnej nie było wszystkich prawidłowych cen. Na jednej nawet było paliwo, którego nie można tam kupić. Raczej nie sądzę abym na chwilę obecną przeniósł się na ten serwis z obecnie używanego.
DantE
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez Edek Łomiarz » środa, 29 sie 2012, 21:29

Dziwna rzecz... 2 stacje (Bliska i Neste A24) w identycznej odległości (ale w różnych kierunkach) miały identyczną cenę ON, a tylko jedna z nich (Bliska) została wyróżniona ikoną grosza i pogrubieniem nazwy. Można wiedzieć dlaczego?

Edit. Udało się wstawić screenshota prosto z telefonu.
Załączniki
screenshot-1346271715489.png
screenshot-1346271715489.png (101.69 KiB) Przeglądane 1158 razy
Edek Łomiarz

Postprzez lchmiel » środa, 29 sie 2012, 21:52

Miałem to samo przy wyszukiwaniu z okolicy Hali Mirowskiej w Wwie. Spośród trzech stacji o tych samych cenach, dwie BP i jedna Shell, grosz dostały tylko dwie BP, a na dodatek jeszcze jedna no name, w której cena była o 4 grosze wyższa. A ja nie mam nic przeciwko Shellowi.

Chciałem o tym napisać odebrawszy e-maile w mieście, ale nie mogłem z Androida uzyskać wiarygodnego połączenia z Forum i przeglądarki zapominały moje logowanie. I nie napisałem, bo Forum jest nieobecne w Tapatalku. A szkoda.

I jeszcze propozycja. Mamy do wyboru zwykłą benzynę PB95 i lepszą PB98, mamy zwykły olej napędowy, a nie mamy "wzmacnianego". Każda sieć ma coś swojego: Verva, V-Power, Ultimate, Dynamic itp. Ja bym chętnie widział taką opcję. Rozumiem, jak ktoś oszczędza, to nie bierze takich paliw. A bierze PB98?
LChmiel
lchmiel
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez algi » środa, 29 sie 2012, 21:58

Uwaga co do funkcjonalności.

Klikam Pb95
To po co wyświetla mi się z 20 prywatnych stacji tylko LPG??? (przy których z oczywistych względów ceny Pb95 nigdy nie uzyskam)
Te wyniki trzeba wyfiltrować jeśli dana stacja nie prowadzi sprzedaży danego rodzaju paliwa.

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez mentos11 » środa, 29 sie 2012, 22:12

Rano coś mało było cen a teraz prawie wszystkie mają ceny, ciekawe skąd biorą dane, z kart kredytowych?
Ceny są chyba dobre, nie weryfikowalem ale wiem gdzie ropa jest najtańsza w Auchan i tak pokazał :)

Bawiłem się trochę i zauważyłem że ceny paliw są podane również w informacji o POI :)
Załączniki
Screenshot_2012-08-30-00-37-46.png
Screenshot_2012-08-30-00-37-46.png (90.07 KiB) Przeglądane 1140 razy
Screenshot_2012-08-29-22-59-10.png
Screenshot_2012-08-29-22-59-10.png (106.89 KiB) Przeglądane 1150 razy
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Marian » czwartek, 30 sie 2012, 11:25

mentos11 napisał(a):Rano coś mało było cen a teraz prawie wszystkie mają ceny, ciekawe skąd biorą dane, z kart kredytowych?
Byłoby to rozwiązanie doskonałe, ale nie wyobrażam sobie, aby firmy obsługujące karty kredytowe przekazywały tego typu informacje na zewnątrz.

Serwis tank24.org prowadzi firma uTech Łukasz Bołdys z Tych, a ceny pochodzą z informacji podawanych przez użytkowników serwisu. Stopień zaufania jest bardzo duży - moje korekty cen pokazano natychmiast. Wprawdzie za aktywność uzyskuje się punkty, które następnie można wymieniać na jakieś nagrody, ale jestem raczej sceptyczny w kwestii jakości tego serwisu, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach lub na trasie. Wymaga on od użytkownika posiadania komputera z dostępem do sieci oraz zapamiętania danych w okresie pomiędzy ich pozyskaniem a wprowadzeniem do systemu. To spore wymagania i raczej trudno sobie wyobrazić, aby jeden użytkownik był w stanie podać ceny dla więcej niż jednej stacji, poza tą na której tankuje - nawet po rozszerzeniu funkcjonalności na iphony i komputery z Androidem.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez DantE » czwartek, 30 sie 2012, 13:07

Marian napisał(a):
mentos11 napisał(a):Rano coś mało było cen a teraz prawie wszystkie mają ceny, ciekawe skąd biorą dane, z kart kredytowych?
Byłoby to rozwiązanie doskonałe, ale nie wyobrażam sobie, aby firmy obsługujące karty kredytowe przekazywały tego typu informacje na zewnątrz.

Serwis tank24.org prowadzi firma uTech Łukasz Bołdys z Tych, a ceny pochodzą z informacji podawanych przez użytkowników serwisu. Stopień zaufania jest bardzo duży - moje korekty cen pokazano natychmiast. Wprawdzie za aktywność uzyskuje się punkty, które następnie można wymieniać na jakieś nagrody, ale jestem raczej sceptyczny w kwestii jakości tego serwisu, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach lub na trasie. Wymaga on od użytkownika posiadania komputera z dostępem do sieci oraz zapamiętania danych w okresie pomiędzy ich pozyskaniem a wprowadzeniem do systemu. To spore wymagania i raczej trudno sobie wyobrazić, aby jeden użytkownik był w stanie podać ceny dla więcej niż jednej stacji, poza tą na której tankuje - nawet po rozszerzeniu funkcjonalności na iphony i komputery z Androidem.

W innych serwisach np. StacjeBenzynowe.pl, jeśli uaktualnisz ceny to też od razu pokazuje je na stronie. Też mam wątpliwości odnośnie wiarygodności, zwłaszcza w sytuacji, gdy za dużą ilość zgłoszeń otrzymuje się nagrody. Oczywiście, można podawać ceny z kilku stacji. zwłaszcza jak w trasie jedzie się z kimś to nie ma problemu, wystarczy kartka i długopis. ;) Z tego co widziałem to serwis wystartował dopiero w tym roku. Nie publikują nigdzie statystyk więc trudno ocenić ile osób wprowadza dane, ale mam wrażenie, że to oni zrobili na tej współpracy interes a nie NE.
DantE

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez Marian » czwartek, 30 sie 2012, 13:18

DantE napisał(a): Oczywiście, można podawać ceny z kilku stacji. zwłaszcza jak w trasie jedzie się z kimś to nie ma problemu, wystarczy kartka i długopis. ;)
Tak, tylko trzeba przeczytać, zapamiętać i zanotować nie tylko kilka trzycyfrowych liczb ale także nazwy stacji i miejscowości, a wszystko to w biegu. Ilu osobom zechce się coś takiego robić?
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez mindzik » czwartek, 30 sie 2012, 14:00

Marian napisał(a):
DantE napisał(a): Oczywiście, można podawać ceny z kilku stacji. zwłaszcza jak w trasie jedzie się z kimś to nie ma problemu, wystarczy kartka i długopis. ;)
Tak, tylko trzeba przeczytać, zapamiętać i zanotować nie tylko kilka trzycyfrowych liczb ale także nazwy miejscowości, a wszystko to w biegu. Ilu osobom zechce się coś takiego robić?

Dobrym i szybkim rozwiązaniem byłoby podsyłanie cen, przez zrobienie zdjęcia z geotagiem, tego zwyczajowego słupa z cenami.
Większość telefonów posiada taką możliwość.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez ALEX » czwartek, 30 sie 2012, 14:28

Wydaje mi się, że ceny paliw to zbyt dynamiczna sprawa aby komukolwiek chciało się to codziennie aktualizować, zwłaszcza na trasach.
To jednak co innego niż jednorazowe zgłoszenie poprawki do mapy.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2012