Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wprowadzamy program zgłaszania zmian.

Re: Wprowadzamy program zgłaszania zmian.

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 10 wrz 2012, 13:26

Rzeczywiście, wygląda na to że mapy na korkosfera.pl są nowsze niż mapy w aplikacji i służące do wytyczania trasy :|
Załączniki
trzebiatow.png
trzebiatow.png (186.3 KiB) Przeglądane 975 razy
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Tygrys55 » wtorek, 11 wrz 2012, 09:14

Zarejestrowałem się. Podałem adres e-mai. Wysłałem. Wyskoczył napis "Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Sprawdź swoją pocztę email, za chwilę otrzymasz potwierdzenie rejestracji w programie."
I już jest potwierdzenie. Niestety musiałem to az trzy razy robić. Za 3 razem podałem inny login i poszło.
Ostatnio edytowano wtorek, 11 wrz 2012, 10:15 przez Tygrys55, łącznie edytowano 1 raz
SAMSUNG GALAXY A5
NAVIEXPERT
10.2.70;9.3.36;9.1(141218)9.1(141218);9.0(141118);8.6(140724);8.5(140319);8.3(130709);8.2(130211);8.2(121204);8.0;7.2.1(120428);6.2.1(110723);6.0(100909);5.2.1(100825)
Tygrys55

Telefon: SAMSUNG GALAXY ACE

Postprzez KasiaD » wtorek, 11 wrz 2012, 10:14

intimo napisał(a):Jakoś ten regulamin dla mnie nie jasny :)
Czy zgłoszenie wysłane na adres email pracownika NaviExpert będzie punktowane?

Tak, będą punktowane. Jest to adres, dzięki któremu zgłoszenia wpadają bezpośrednio do działu map. Nie podawaliśmy go w tutorialu, ponieważ nie jest on jawnie udostępniony. Wy go znacie, ale Wy jesteście wyjątkowymi użytkownikami, harduserami :).

Marian napisał(a):Jak należy rozumieć pkt 11 regulaminu:
"Punktowane będzie tylko pierwsze pełne zgłoszenie poprawki lub remontu dotyczące tego samego miejsca na mapie, niezależnie od tego czy zostało już przez NaviExpert uwzględnione na mapach." Czy oznacza to, że w przypadku, gdy poprawkę zgłaszają niezależnie dwie osoby punkty dostaje tylko pierwsza z nich? Czyli kto pierwszy ten lepszy? Jaki jest sens zgłaszania poprawek do miejsc już poprawionych na mapie?

Kto pierwszy ten lepszy. Jeżeli przyślecie zgłoszenie dotyczące miejsca, które jest już zostało zgłoszone otrzymacie informację zwrotną o takiej sytuacji. Zgłaszanie poprawek do miejsc już poprawionych nie ma żadnego sensu. Pamiętaj Marianie, że są różne rodzaje zmian na mapach, które wymagają różnego czasu na wprowadzenie. Może się więc zdarzyć, że ktoś zgłosi poprawkę do miejsca, nad którym właśnie pracujemy, a zmiana którego nie jest jeszcze widoczna na mapie. Stąd zapis w regulaminie... jeżeli źle zrozumiałam Twoje pytanie, prośba o info.

ALEX napisał(a):Czy jeżeli w jednym zgłoszeniu jest opisanych kilka zmian (jest harmonogram) to jest to liczone jako jedno czy sami rozbijecie na kilka zgłoszeń (punktację)?

Jeżeli w jednym mailu zgłaszasz np. remont jednej drogi, zmianę kierunkowości na zupełnie innej drodze, zmianę kategorii z grawelu na asfalt jeszcze w innym miejscu - każde zgłoszenie liczy się oddzielnie. Co prawda zdarzają nam się takie kwiatki jak zgłaszanie zmiany np. kierunkowości na długim odcinku jednej ulicy podzielone na kilka odcinków i wysłane w kilku mailach - oczywiście punkty naliczone zostały jeden raz.

gietpe napisał(a):A będzie konkurs dla kierowców jeżdżących z NE? :) nie każdy jest grafikiem i informatykiem:(

Na pewno :).... co nie zmienia faktu, że ani jednym, ani drugim być nie musisz, żeby zgłosić poprawkę :) jestem pewna, że doskonale sobie poradzisz ze zgłoszeniami np. przez korkosferę :)

mentos11 napisał(a):Ja też mam pytanko, czy jak mam kilka ulic o złej kategorii drogi to jak zgłoszę wszystkie na raz to będzie policzone jako jedno zgłoszenie czy powinienem każda osobno zgłosić?

Zgodnie z odpowiedzią na pytanie Alexa - tak, każda liczy się oddzielnie.

ALEX napisał(a):Nie to żebym był pesymistą, jednak zastanawia mnie granica 450 punktów aby otrzymać główną nagrodę - oznacza to konieczność zgłoszenia 90 (w pełni punktowanych) błędów na mapie w ciągu dwóch miesięcy. Osobiście ciężko mi sobie wyobrazić jak musi być spaprana mapa aby jedna osoba mogła wskazać tyle błędów. No chyba, że w innych rejonach rzeczywiście jest tak kiepsko...

ALEX, przyznam szczerze, że osobiście się ucieszę jak ich nie znajdziecie :) chociażby dlatego, że nasi mapowcy będą mieli mniej roboty :D... jeżeli po dwóch miesiącach nikt nie uzyska wspomnianej ilości punktów, albo przedłużymy akcje, albo po prostu rozdamy nagrody najlepszym. Będziemy cały czas obserwować ilość przychodzących zgłoszeń.

mentos11 napisał(a):Ciekawe kiedy pojawią się pierwsze osoby w rankingu?

Pierwszy pojawi się do końca tygodnia. Znając Was :D... mam duże podejrzenia co do pierwszej piątki :D ciekawa jestem, czy się sprawdzą :D

Marian napisał(a):Fakt, ulice są dodawane. Ale jako nieaktywne rysunki. Np. prosta trasa oznaczona linia zieloną powinna przechodzić nowo wybudowana estakada nad torami (fioletowa elipsa). Trasy wyznaczane ciągle przez NE wyglądają w tym kontekście raczej humorystycznie.

Tak jak już wspominaliśmy na forum... Na potrzeby programu Emapa udostępniła nam na korkosferze najnowszy release mapy, tak aby jak najbardziej ułatwić Wam zgłaszanie poprawek. Wersję tą niedługo będziemy wdrażać do aplikacji, wówczas informacje traffic pokryją się z podkładem mapy. Jest to wyjątkowa sytuacja.

@lekkir - liczymy się z nadgodzinami, a poza tym mamy dodatkowe siły :D
@Tygrys55, sprawdź pocztę proszę... Automat chyba nie wyrabia :D za dużo Was się rejestruje Moi Drodzy :D... uważajcie, bo ostra konkurencja będzie w drodze po telefony ;)
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S9

Postprzez mentos11 » wtorek, 11 wrz 2012, 10:29

Kasiu powiedz jeszcze jak jest z tą kategorią dróg, na korkosferze wszystkie drogi są białe a w aplikacji drogi gruntowe sa brązowe a asfaltowe białe, czy tak zostanie czy będzie to ujednolicone?
Znalazlem kilkanaście ulic z błędną kategorią drogi ale to widac w aplikacji, poczekam więc do aktualizacji map w aplikacji i zobaczę czy kategoria została poprawiona :)
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez lekkir » wtorek, 11 wrz 2012, 11:02

mentos11 napisał(a):Kasiu powiedz jeszcze jak jest z tą kategorią dróg, na korkosferze wszystkie drogi są białe a w aplikacji drogi gruntowe sa brązowe a asfaltowe białe, czy tak zostanie czy będzie to ujednolicone? [...]

Właśnie, właśnie !

Jeśli jest to możliwe (a przypuszczam, że jest...), proponowałbym wprowadzenie w aplikacji rozróżnienia na:
- drogi gruntowe (np. brąz)
- drogi z zakazem ruchu (kolor odpowiedni do nawierzchni + piktogram)
- ścieżki/chodniki (...)

Znacząco ułatwi to nam robotę, bo szczerze mówiąc nie jestem teraz do końca pewien co oznacza np. brąz - chyba dwa rodzaje grubości lini ??
lekkir
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SGS III

Postprzez Marian » wtorek, 11 wrz 2012, 13:19

Marian napisał(a):Jak należy rozumieć pkt 11 regulaminu:
"Punktowane będzie tylko pierwsze pełne zgłoszenie poprawki lub remontu dotyczące tego samego miejsca na mapie, niezależnie od tego czy zostało już przez NaviExpert uwzględnione na mapach."
KasiaD napisał(a):Zgłaszanie poprawek do miejsc już poprawionych nie ma żadnego sensu... Może się więc zdarzyć, że ktoś zgłosi poprawkę do miejsca, nad którym właśnie pracujemy, a zmiana którego nie jest jeszcze widoczna na mapie. Stąd zapis w regulaminie... jeżeli źle zrozumiałam Twoje pytanie, prośba o info.
No i co wtedy z punktami - zostaną przyznane czy nie?
Zakładam, że miejsce nad którym pracujecie zostało już zgłoszone przez uprawnionego użytkownika. W takim wypadku wystarczyłaby tylko pierwsza część punktu regulaminu. Po co zatem druga i co wynika z faktu, że poprawka jest już uwzględniona na mapie lub jeszcze nie?
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez KasiaD » wtorek, 11 wrz 2012, 13:31

Mentosie, lekkir - obaj macie rację - pracujemy nad tym, aby docelowo te kategorie były rozróżnialne.

Marian, zgodnie z regulaminem, punktowane jest tylko zgłoszenie pierwsze w kolejności. Druga część zdania została dodana, aby ostatecznie wyjaśnić sprawę i użytkownik nie zgłaszał weta do braku przyznanych punktów argumentując to tym, że przecież na mapie jeszcze nie było jak zgłaszał.
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S9

Postprzez ALEX » wtorek, 11 wrz 2012, 14:13

Czy pracownik działu map po wprowadzeniu zgłoszenia i odpowiedzi użytkownikowi informuje go o punktach za zgłoszenie?
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez luksoft » wtorek, 11 wrz 2012, 18:30

ALEX napisał(a):Czy pracownik działu map po wprowadzeniu zgłoszenia i odpowiedzi użytkownikowi informuje go o punktach za zgłoszenie?

Póki co pracownik raczej utonął w lawinie zgłoszeń ;-)

Przynajmniej tak można wnioskować po tempie przyrostu numerów zgłoszeń.
luksoft

Telefon: Galaxy SII

Postprzez MariuszHD » wtorek, 11 wrz 2012, 18:38

Też tak myślę. Nawet już nie odpisuję, że zgłoszenie zostało zatwierdzone ;)
MariuszHD

Telefon: HTC One A9s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum 2012