Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Wiarygodność zgłoszeń

Wiarygodność zgłoszeń

Postprzez luksoft » wtorek, 11 wrz 2012, 07:34

Witam

Od dłuższego czasu zastanawiam się, jak działają algorytmy wyliczania wiarygodności zgłoszeń.

Nigdy nie zgłosiłem nieistniejącego zagrożenia, natomiast w portalu mam takie statystyki:

Wiarygodność zgłoszeń niebezpieczeństw drogowych: 0,01%
Liczba zgłoszeń niebezpieczeństw drogowych: 197

Ktoś potrafi to wyjaśnić?
luksoft
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Galaxy SII

Re: Wiarygodność zgłoszeń

Postprzez GanjaFighter » wtorek, 11 wrz 2012, 08:14

Ja mam coś takiego:
Wiarygodność zgłoszeń niebezpieczeństw drogowych: 100%
Liczba zgłoszeń niebezpieczeństw drogowych: 793

A i tak jak zgłaszam fotoradar to i tak się nie pojawia. (wersja 7.1.3)
W wersji 8.01 beta pojawia się jako CB, ale po pewnym czasie znika.
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI
Obrazek
GanjaFighter

Telefon: Samsung Galaxy S4 GT-I9505

Postprzez Edek Łomiarz » wtorek, 11 wrz 2012, 14:32

Ja daję sobie spokój ze zgłaszaniem czegokolwiek, mimo że prawdop. byłem jedynym zgłaszającym w tym w sumie nienajmniejszym mieście, jakim jest Elbląg. Świadczyłyby o tym np. zamknięte przez ponad 4 miesiące ulice, będące częścią drogi krajowej, a przez które NE cały czas niegdyś prowadził oraz inny odcinek DK, który na obrzeżach Elbląga jest od wielu miesięcy zamknięty, a NE także przez niego prowadzi.
A dlaczego daję sobie spokój? Kilkadziesiąt razy odwoływałem m.in. pewien nieistniejący fotoradar (był, ale został całkowicie zlikwidowany). Robiłem to praktycznie za każdym razem, gdy przejeżdżałem koło niego z włączonym NE. A że "stoi" on na mojej drodze do pracy, więc ilość odwołań jest na pewno bardzo duża. Dzisiaj z ciekawości wszedłem na korkosferę, a tam... wiarygodność tego radaru wynosi 100%. Skoro tak, to wiarygodność moich zgłoszeń jest zerowa, a zatem nie widzę najmniejszego sensu zaprzątania sobie głowy błędami w mapach NE, skoro i tak nic to nie daje...
Edek Łomiarz

Postprzez ALEX » wtorek, 11 wrz 2012, 14:37

Jeden użytkownik może w danym miejscu tylko raz coś zgłosić. Znaczy może ile chce, tyle, że nie będzie to brane pod uwagę. Wielokrotnie wykazywałem, że nie ma możliwości aby na podstawie zgłoszeń z telefonów system był w stanie poprawnie oznaczyć fotoradary. NE jest innego zdania...
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez bodogo2 » wtorek, 11 wrz 2012, 20:42

Obecnie błędy związane z fotoradarami można zgłaszać np. przez korkosferę. Co nie zmienia faktu, że system zgłaszania/ odwoływania fotoradarów z poziomu aplikacji powinien działać lepiej.
bodogo2
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung i9001

Postprzez Edek Łomiarz » wtorek, 11 wrz 2012, 21:00

Dokładnie. Skoro przy mijaniu fotoradaru dostaję opcję potwierdzenia/odwołania go, to byłem święcie przekonany, że skoro z uporem maniaka odwołuję go za każdym razem gdy obok niego przejeżdżam, to w końcu zniknie. Tak sugerowałaby logika.

W takim razie po co są te opcje skoro nie działają? Jaki jest sens absorbować uwagę użytkownika i dodatkowo zakrywać mu pół ekranu nawigacji, skoro to i tak nie działa?
Edek Łomiarz

Postprzez luksoft » środa, 12 wrz 2012, 07:08

A może ktoś z NE jakoś się do tego odniesie?
luksoft

Telefon: Galaxy SII

Postprzez Tygrys55 » środa, 12 wrz 2012, 07:26

J zgłaszałęm wielokrotnie a liczbą zgłoszony w aplikacji pokazuje mi na 0 (zero)
SAMSUNG GALAXY A5
NAVIEXPERT
10.2.70;9.3.36;9.1(141218)9.1(141218);9.0(141118);8.6(140724);8.5(140319);8.3(130709);8.2(130211);8.2(121204);8.0;7.2.1(120428);6.2.1(110723);6.0(100909);5.2.1(100825)
Tygrys55

Telefon: SAMSUNG GALAXY ACE

Postprzez KasiaD » wtorek, 18 wrz 2012, 14:58

Praktycznie każdy z Waszych przypadków jest inny i każdy sprawdzamy. Na początku wakacji w momencie wprowadzenia CB, faktycznie było pewne zawahanie statystyk i spora część z Was, zwłaszcza dużo zgłaszających dostała 0% wiarygodności. Podstawowy błąd został usunięty.
Przykład Edka i Ganji jest podobny, Edek również masz wiarygodność 100%, a mimo to twierdzisz, że nie masz wpływu na zgłoszenia. Przypadki luksoft i Tygrysa są inne. W pierwszym niska wiarygodność, w drugim nienaliczanie ilości zgłoszeń.

Sprawdzamy każdy z nich, mam nadzieję, że niedługo będę mogła powiedzieć coś więcej. Musimy przejrzeć logi dotyczące wszystkich Waszych zgłoszeń.
...in space no one can hear your scream...
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S9

Postprzez Edek Łomiarz » wtorek, 18 wrz 2012, 16:28

Kasiu, nie wiem jaką mam wiarygodność w programie, ale choćbym miał i 200%, to i tak nie ma to żadnego znaczenia, skoro wiarygodność odwoływanego kilkadziesiąt razy przeze mnie radaru nie spadła nawet o 1%. Po co mi ta sztuczna wiarygodność, skoro i tak nie działa...

Ja rozumiem, że jeśliby fotoradar znikał już po jednokrotnym odwołaniu, to nie byłoby dobrze, ale skoro został odwołany wieeeelokrotnie (choćby przez tylko jednego użytkownika), to powinno dać to jakikolwiek efekt.
Edek Łomiarz

Następna strona

Powrót do Ogólne