Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

CB radio - i co dalej?

Re: CB radio - i co dalej?

Postprzez Edek Łomiarz » wtorek, 9 paź 2012, 09:08

Niestety nie.
Wyobraź sobie jaka byłaby afera gdyby paru użytkowników dostało mandaty, bo ostrzeżenie kontroli zgodnie z CT informowałoby o wyższej od rzeczywistej dozwolonej prędkości.
Edek Łomiarz

Postprzez Edek Łomiarz » wtorek, 9 paź 2012, 09:38

Potwierdzam to co zgłosił mentos - u mnie również pojawiły się zgłoszenia CB o częstych kontrolach drogowych i to w miejscach, w których od wieków nie widziałem żadnej kontroli (a jeżdżę tą trasą 2 razy dziennie).

Wygląda jakby NE chciał nam pokazać że funkcja CB jednak działa ;) Tylko że nie działa tam gdzie trzeba, więc w tym przypadku zamiast pomagać, to jedynie przeszkadza.
Edek Łomiarz

Postprzez gietpe » wtorek, 9 paź 2012, 10:43

Kilka dni temu jeździlem z włączoną mapą to również zauważyłem że co chwilę ikona fotoradaru zasłania cały ekran.
gietpe
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Xperia SP

Postprzez buzuma » wtorek, 9 paź 2012, 11:13

Edek Łomiarz napisał(a):Potwierdzam to co zgłosił mentos - u mnie również pojawiły się zgłoszenia CB o częstych kontrolach drogowych i to w miejscach, w których od wieków nie widziałem żadnej kontroli (a jeżdżę tą trasą 2 razy dziennie).

Wygląda jakby NE chciał nam pokazać że funkcja CB jednak działa ;) Tylko że nie działa tam gdzie trzeba, więc w tym przypadku zamiast pomagać, to jedynie przeszkadza.

A mnie irytuje, że w komercyjnym produkcie, za który płacimy, prowadzone są testy (bo tak to odbieram). Jest to bardzo nieprofesjonalne. Dziwi mnie również, że NE nie wyjawi, jaka jest zasada działania zgłoszeń i odwołań. Nigdy i nigdzie nie zostało powiedziane, jaki jest okres ważności zgłoszenia CB, ile musi być odwołań, aby POI przestał istnieć etc. Przecież to nie powinny być żadne tajemnice handlowe a jasne przedstawienie zasad zaoszczędziłoby niepotrzebnego bicia piany na forum. KSN na przykład takie informacje publikuje i wiadomo czego oczekiwać. Przydałby się również może program partnerski - za n potwierdzonych zgłoszeń (nie odwołań) x punktów partnerskich/symboliczny gadżet/darmowe przedłużenie abonamentu o dzień etc. I można wykorzystać ekran startowy do propagowania funkcjonalności (chociaż z reklamy na pewno jest więcej profitów dla firmy).
buzuma

Telefon: Samsung Galaxy S3

Postprzez Marian » wtorek, 9 paź 2012, 16:20

Edek Łomiarz napisał(a):Niestety nie.
A skąd wiesz?
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez Edek Łomiarz » wtorek, 9 paź 2012, 17:05

Po prostu dane CT mogą zbyt różnić się od ograniczeń na danych odcinkach dróg. Mogłoby to doprowadzić do wielu nieprawidłowo oznaczonych ograniczeń, co w efekcie byłoby niebezpieczne dla kierowców (a przede wszystkim ich portfeli). Jeśli już informacje o ograniczeniach miałyby być aż tak niedokładne, to już lepiej żeby w ogóle ich nie było - przynajmniej nie wprowadzałyby w błąd.
Edek Łomiarz

Postprzez Marian » wtorek, 9 paź 2012, 17:19

Edek Łomiarz napisał(a):Po prostu dane CT mogą zbyt różnić się od ograniczeń na danych odcinkach dróg.
Mogą ale nie muszą. Zakładam, że w pobliżu radarów ludzie stosują się do ograniczeń. Pytanie, czy CT jest w stanie to wyłapać. Wiedza o prędkościach dopuszczalnych na jakie nastawiony jest radar nie należy do niespełnionych marzeń. Wg. Qbka KSN to wie: topic885-10.html#p27427. A skąd? To ich słodka tajemnica.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez algi » wtorek, 9 paź 2012, 17:21

Jak jest informacja o prędkości to podajemy, jak nie to nie. Może z czasem informacje dojdą, ludzie pozgłaszają to się będą pojawiać. Prosta sprawa.

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez mentos11 » wtorek, 9 paź 2012, 20:52

Ha i już sobie poradziłem z komunikatami o częstych kontrolach, po prostu je odznaczylem w POI i będę miał spokój :)
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Edek Łomiarz » wtorek, 9 paź 2012, 20:54

Pewnie!
Można pójść nawet krok dalej! Żeby nie wkurzały pozostałe błędy, wystarczy nie uruchamiać NE! :D
Edek Łomiarz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne