Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

CB radio - i co dalej?

Re: CB radio - i co dalej?

Postprzez mentos11 » wtorek, 21 kwi 2015, 15:14

Lukasz NE napisał(a):
mentos11 napisał(a):Oto kolejny przykład a raczej ciągle ten sam, trzy zgłoszenia tego samego czyli kontroli na górce obok baru z grochówka. Jedno na lewym pasie drugie na prawym a trzecie trochę wcześniej na prawym pasie. I gdzie jest te grupowanie zgłoszeń?

Dla użytkownika jadącego przez to miejsce kluczowe są zduplikowane ostrzeżenia w pasie prowadzącym na północ. One rzeczywiście dają podwójny komunikat. Nie załapały się nasze obecne warunki grupowania, będziemy badali ten przypadek.

Zduplikowane ostrzeżenia na przeciwnym pasie, poza tym, że nie wyglądają zbyt estetycznie, to dla ostrzegania (a to obecnie nasz priorytet) nie stanowią problemu: jedno ostrzega jadących na północ, a drugie jadących na południe.

Po co ostrzega jadących na północ skoro kontrola jest po drugiej stronie ? I mamy zagwostke co zrobić potwierdzić czy skasować?
Wystarczy że wprowadzicie okienko takie jak w Rysku z możliwością doprecyzowana strony jezdni.
A jeśli jest jakiś algorytm grupowania zgłoszeń to słabo działa nie możecie zwiększyć zasięgu aby nie było takich przypadków jak poniżej.
Obrazek
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Wilk108 » wtorek, 21 kwi 2015, 16:25

W niedzielę było tu pokazane miejsce częstych kontroli (o 16.30 jechałem i nic nie było więc zweryfikowałem komunikat NE negatywnie). A w poniedziałek rano pojawił się fotoradar:
Foto radar wal miedzeszynski.JPG
Foto radar wal miedzeszynski.JPG (30.61 KiB) Przeglądane 3865 razy

Dziś rano fotoradar był widoczny tylko na stronie www. Aż zniknął całkowicie.
Jeżeli macie historię zgłoszeń dla tego punktu to przeanalizujcie.
Jeżeli ta ikona (bez CB) wskazuje na fotoradar stały a Wasz system utworzył go z powodu wielu zgłoszeń kierowców (może i po 17 łapali tam wracających z weekendu) to jednak są dane, że nie powinien tego zrobić: w niedziele wieczorem raczej nie stawiają takich budowli.
Wilk108
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez mentos11 » wtorek, 21 kwi 2015, 16:39

I znowu to samo, właśnie wracalem z pracy i zauważyłem kontrolę na rozwidleniu drogi ale jej nie zgłosiłem bo skrecilem w prawo a stali po lewej. Sprawdziłem przed chwila czy ktoś zgłosił kontrolę i zgłosił ale ktoś był nadgorliwiy zgłosił kontrolę jadąc po przeciwnej stronie, co gorsza zgłosił z 300m wcześniej tak jakby nie wiedział ze naciśnięcie przycisku CB juz oznacza miejsce zgłoszenia, ja nie zgłaszam kontroli po drugiej stronie bo mnie nie dotyczy.
Wniosek jest prosty brakuje instrukcji zgłaszania o którą prosimy od poczatku wdrożenia CB radia.
My te przypadki zgłaszamy nie po to aby zatruć wam życie tylko po to aby coś sensownego zrobić, usprawnić i zapomnieć.
Łukasz czy ekipa NE ma w planach usprawnić CB radio uwzględniając nasze uwagi?
Obrazek
mentos11

Postprzez Qbek » wtorek, 21 kwi 2015, 17:15

A skąd ktoś ma wiedzieć kiedy jest zapamiętywana pozycja? Przecież nie ma instrukcji, a na Symbianie było odwrotnie. Ja zgłaszam tak samo, bo chociaż Ryśkom pomagam...

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez mentos11 » wtorek, 21 kwi 2015, 17:42

No właśnie czyli każdy robi co chce i jak to ma dobrze działać?
mentos11

Postprzez Qbek » wtorek, 21 kwi 2015, 19:37

Ekipa mogła to od razu dobrze zrobić, woleli jednak wydać bubla i już promować...

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Klusek » wtorek, 21 kwi 2015, 20:23

Post z 3 października 2014 roku

Lukasz NE napisał(a):
Klusek napisał(a):A ja w kolejnej wersji NE oczekiwał bym instrukcji obsługi z prawdziwego zdarzenia. Takiej gdzie będzie jak krowie na rowie wytłumaczone co oznaczają poszczególne kategorie zgłoszeń i zagrożeń (np. "częste kontrole drogowe", mamy potwierdzać, że w danym momencie kontrola jest czy, że obecnie jej może tam nie być, ale potwierdzam, że jest często), jak i w którym momencie mamy je zgłaszać, do jakiej kategorii przypisać konkretne zgłoszenie (np. jak zgłaszać fotoradary przenośne). Każda z opcji w programie powinna być dokładnie opisana a jej działanie powinno być bardzo dokładnie wytłumaczone.
Zaczynam podejrzewać, że do tej pory takiej instrukcji nie ma, bo sami twórcy nie wiedzą jak to wszystko konkretnie i na jakiej zasadzie działa ;)

Mamy to zadanie na tapecie do zrealizowania w kolejnych aktualizacjach po 9.0.

W takim tempie to ta tapeta, na której jest ta instrukcja ulegnie biodegradacji...
Klusek

Telefon: Xperia Z1

Postprzez Edek » wtorek, 21 kwi 2015, 21:33

W związku z tym, że załoga NE całkowicie olewa sprawę CB, a jedynymi osobami, którym na CB zależy, są użytkownicy, to ja zamierzam nieco wyrównać szale i od dzisiaj również zaczynam zupełnie olewać CB. Od dzisiaj NE nie dostanie ode mnie ani jednego zgłoszenia / potwierdzenia / anulowania.
Podobnie ma się sprawa z zatrzymywaniem nawigacji na np. stacji benzynowej. Do tej pory praktycznie za każdym razem, aby nie tworzyć wirtualnych korków, wyłączałem nawigację, a później uruchamiałem na nowo i kontynuowałem nawigację. Od dzisiaj ulega to jednak zmianie. W związku z tym, że znów to użytkownikowi bardziej zależy na jak najlepszym działaniu nawigacji niż jej twórcom (były przynajmniej 2 dobre pomysły na rozwiązanie tego problemu), od dzisiaj zjeżdżając na stację, do sklepu itp. nie będę wyłączał nawigacji.

Moje działanie zmieni się dopiero, gdy NE zacznie wreszcie poważnie traktować te sprawy i zobaczę w nich długo wyczekiwane zmiany na +.
Edek

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez mentos11 » wtorek, 21 kwi 2015, 22:19

Przejechałem się po mieście bo zobaczyłem kontrolę w okolicy, włączyłem Ryśka aby zobaczyć kto i kiedy zgłosił i co się okazało że jest tylko jedno zgłoszenie i to 55min temu, czyli Policja miałaby przez godzinę stać w jednym miejscu, mi by się nie chciało im też nie i odwolalem kontrolę na szczęście szybko znika z mapy nie tak jak kiedyś pokazałem że po odwołaniu jeszcze przez 40minut wisiało.
Qbek napisałeś że zgłaszasz kontrole drogowe na przeciwległej ulicy aby ostrzec tych co jeżdżą z Ryskiem ale ja jechałem z Ryskiem i on nie ostrzega o zdarzeniach na przeciwległej drodze tylko mijając juz ikonke pojawia się komunikat o kontroli, trochę za późno.
Rysiek za to ma inny komunikat o miejscach częstych kontroli i o kontroli co mnie trochę zdziwiło, postanowiłem więc potwierdzić miejsce czestych kontroli i po sprawdzeniu w NE okazalo się ze zgłosiłem kontrolę.
Wiec ci co potwierdzają miejsca częstych kontroli tak naprawdę zgłaszają aktualną kontrolę.
Ciężko się w tym wszystkim połapać bez szczegółowej instrukcji, nawet ja nie wiem jak zgłaszać.

Obrazek
mentos11

Postprzez mentos11 » wtorek, 21 kwi 2015, 22:37

Klusek 6 miesięcy to jeszcze nie jest długo, na niektóre rzeczy czekaliśmy i 3 lata ;)
Edek spokojnie nie ma co się tak denerwować trzeba mieć po prostu trochę cierpliwości ;)
mentos11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne