Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

CB radio - i co dalej?

Re: CB radio - i co dalej?

Postprzez Qbek » poniedziałek, 4 kwi 2016, 19:53

Bo tak właśnie iw wygląda różnica między tymi produktami. NE to doskonała navi słaby ostrzegacz, Y natomiast odwrotne. Taka to brutalna prawda.

from TT
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez andrus75 » poniedziałek, 4 kwi 2016, 21:04

No niestety i z tego powodu u mnie w tle yanosik (jako ostrzegacz) i NE jak navi. Wolałbym żeby wszystko było w jednym ale na razie chyba musi zostać tak jak jest. Pzdr

Wysłane z Moto X Style
andrus75

Postprzez Klusek » poniedziałek, 4 kwi 2016, 21:23

Nie jesteś jedyny. Ja też jestem zmuszony jeździć w takim tandemie. Oczywiście to czego nie ma w NE a jest w Y i w rzeczywistości to jest przeze mnie zgłaszane.

Mejd from telefon baj jusing Tapatalk ;)
Klusek

Telefon: Xperia Z1

Postprzez andrus75 » wtorek, 5 kwi 2016, 06:34

Oczywiście tak jak mówisz kolego. Zgłaszać należy bezwzględnie. :)

Wysłane z Moto X Style
andrus75

Postprzez POWER-KRIS » sobota, 16 kwi 2016, 17:57

Niestety tak jest jak jedna płatna a druga darmowa i ma więcej użyszkodnikow.
Tak czy owak w tandemie są super.
POWER-KRIS

Telefon: Sony Xperia E Dual

Postprzez sztaba » wtorek, 3 maja 2016, 17:46

dzisiaj na odcinku Słupsk - Poznań nie zostałem poinformowany o ŻADNEJ z czterech kontroli drogowych.

Wczoraj między Smołdzinem a Smołdzińskim Lasem (Pomorskie) stali sobie policjanci na motocyklach, NE też o nich nie wiedział. Oznaczyłem ich w aplikacji. Kiedy wracałem po ok. dwóch godzinach panowie dalej tam stali, a mojego zgłoszenia nie było widać. Jak to możliwe?
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez sorier » poniedziałek, 1 sie 2016, 08:01

Kilka uwag ode mnie, na temat działania funkcji CB w NE. Dokładnie to rzeczy które mnie denerwują w jej działaniu.

1. Zbyt szybkie znikanie ostrzeżenia. Nie wiem czy liczone to jest w sekundach czy w metrach, ale często gdy chciałem coś potwierdzić lub odwołać nie miałem już co, bo przyciski które do tego służą znikły.
2. Zatrzymywanie licznika odległości do ostrzeżenia po potwierdzeniu/odwołaniu. Moim zdaniem licznik powinien podawać odległość jeszcze przez pewien czas nawet po minięciu punktu.
3. Podczas jazdy w funkcji śledzenia pozycji (czyli bez wyznaczonej trasy) nie ma informacji w którym kierunku znajduje się ostrzeżenie. Przydała by sie strzałka.
4. Kilka różnych ostrzeżeń w jednym miejscu, lub w niewielkiej odległości. Tutaj NE w ogóle nie jest przygotowanie na informowanie o tego typu sytuacjach. Kierowca nie wie jakie dokładnie ostrzeżenia i w jakiej kolejności minie. Nie ma możliwości dokładnego potwierdzenia lub odwołania poszczególnych ostrzeżeń.
5. Odcinkowe pomiary prędkości. Po minięciu pierwszej bramki ostrzeżenie znika, pojawia się przed drugą bramką. Kierowca nie zna odległości do końca OPP i nie zna średniej prędkości z jaką się porusza.
6. Zbyt duże podobieństwo ikony (i komunikatu) MCK do ikony kontroli. Nigdy nie wiem na 100% do czego sie zbliżam.
7. Brak możliwości osobnej konfiguracji (odległości) komunikatów głosowych CB i nawigacji.

Koniec narzekania ;)
sorier

Postprzez Joanna Welke » wtorek, 2 sie 2016, 10:25

Sorier, ustosunkowując się do Twoich spostrzeżeń:

> 1. Zbyt szybkie znikanie ostrzeżenia. Nie wiem czy liczone to jest w sekundach czy w metrach, ale często gdy chciałem coś potwierdzić lub odwołać nie miałem już co, bo przyciski które do tego służą znikły.

Na dziś ekrany potwierdzania / zaprzeczania są dostosowane do prędkości jazdy w danym miejscu i dobieraliśmy to na podstawie eksperymentów.
Czy możesz nam podać przykładowe miejsca, w których wg Ciebie znikanie / odwoływanie następuje zbyt szybko?

> 4. Kilka różnych ostrzeżeń w jednym miejscu, lub w niewielkiej odległości. Tutaj NE w ogóle nie jest przygotowanie na informowanie o tego typu sytuacjach. Kierowca nie wie jakie dokładnie ostrzeżenia i w jakiej kolejności minie. Nie ma możliwości dokładnego potwierdzenia lub odwołania poszczególnych ostrzeżeń.

Mamy tego świadomość, już kiedyś na forum prosiliśmy Was o zaproponowanie, jak według Was aplikacja powinna zachowywać się w takich miejscach. Macie jakieś pomysły?

Dzięki również za pozostałe uwagi, pomyślimy co z nimi zrobić.

Pozdrawiamy
Zespół NaviExpert
Joanna Welke
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez sorier » wtorek, 2 sie 2016, 14:20

Ad. 1. Dam przykład przy najbliższej okazji. Ale moje ogólne odczucie jest takie, że ostrzeżenie mogłoby być widoczne dłużej.

Ad. 4. Moja propozycja jest taka:
Przy prawej krawędzi ekranu (w pozycji pionowej telefonu, bo innej nie używam) pod strzałką kierunku/igłą kompasu wyświetlały by się ikony ostrzeżeń wraz z odległością. Ikony na tyle małe by można było rozróżnić rodzaj ostrzeżenia. Najwyższa ikona to najbliższe ostrzeżenie, kolejna pod nią to dalsze. Ikony służyły by tylko informacji, nie można by za ich pomocą potwierdzać lub odwoływać. Dopiero po zbliżeniu sie do miejsca w którym znajduje się ostrzeżenie, górna ikona rozwijała by sie na belce jak to się odbywa teraz, a pozostałe ikony przesuwały by sie o pozycje wyżej. Potwierdzenie/odwołanie lub zignorowani ostrzeżenia powodowałoby usunięcie ostrzeżenia z belki i pojawienie się kolejnego z kolejki.
Zakres odległości z której byłyby wyświetlane ikony ostrzeżeń lub ilość ikon są do ustalenia. Musiały by się zmieścić między strzałka kierunku/kompasem a skalą mapy/przyciskiem"+" ... choć szczerze mówiąc tą skale mapy i/lub kompas przeniósł bym w inne miejsce.

c.d.n. :)
sorier

Postprzez PiT3R » czwartek, 4 sie 2016, 17:55

Joanna Welke napisał(a):Sorier, ustosunkowując się do Twoich spostrzeżeń:

> 1. Zbyt szybkie znikanie ostrzeżenia. Nie wiem czy liczone to jest w sekundach czy w metrach, ale często gdy chciałem coś potwierdzić lub odwołać nie miałem już co, bo przyciski które do tego służą znikły.

Na dziś ekrany potwierdzania / zaprzeczania są dostosowane do prędkości jazdy w danym miejscu i dobieraliśmy to na podstawie eksperymentów.
Czy możesz nam podać przykładowe miejsca, w których wg Ciebie znikanie / odwoływanie następuje zbyt szybko?

Jeśli można, to ja podrzucę przykład gdzie zawsze mam problem.
Autostrada A2, bramki poboru opłat, a za nimi info o kontroli zaraz za nimi. Czekając w kolejce kilku aut nie widzę, więc nic nie zgłaszam (okienko wisi) ...czekam...podjeżdżam do bramki nadal nie widzę, płacę...ruszam rozglądam się i...aha jest faktycznie kontrola na wysokości parkingu i co??? Nie mam już okna do potwierdzenia tego zdarzenia :?
Powtarzam mam tak zawsze! choćby dziś PPO Nagradowice kierunek Poznań w/w sytuacja.
PiT3R

Telefon: LG G3S

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne