Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

CB radio - i co dalej?

CB radio - i co dalej?

Postprzez Marian » czwartek, 13 wrz 2012, 17:53

pwlsrs napisał(a):
KasiaD napisał(a):Podczas śledzenia pozycji na mapie usłyszysz ostrzeżenia zarówno pochodzące z CB, czyli dynamicznie zgłaszane przez userów, jak dotyczące statycznych radarów i kontroli drogowych (nie oznaczonych znaczkiem CB). Nie musisz układać trasy, ani posiadać aktywnego abonamentu.

Brawo! Teraz tylko porządnie zastanówcie się nad skutecznym sposobem reklamy uwzględniającą ta funkcjonalność. Mam nadzieję że rozpropagujecie tą wieść szerokiemu gronu potencjalnych użytkowników- skorzystają wszyscy, ponadto wierze że spora cześć użytkowników którzy skorzystają z darmowego dostępu do mapy i aktualnych komunikatów drogowych skusi się na zakup licencji.
No i co?
Odbywały się burzliwe dyskusje, np topic818-20.html?hilit=cb%20radio#p23372 i niżej, NE zainwestował mnóstwo czasu i wysiłku aby tę funkcjonalność zrealizować i upowszechnić. Minęło już sporo czasu i praktycznie nic: nie ma żadnej dyskusji, nikt nie chwali, nikt nie narzeka. Czy funkcjonalność jest tak dobra, że nie ma już o czym mówić? A może zbędna i tak naprawdę nikogo nie interesuje? To milczenie na temat CB jest intrygujące. Komentarze mile widziane. ;)
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Re: CB radio - i co dalej?

Postprzez jomamoto » czwartek, 13 wrz 2012, 23:55

Na dziś nie korzystam.

Może wprowadzicie automaty zgłoszeń CB.
Najbardziej interesuje mnie cena paliwa np. olej pięć siedendziesiąt pięć,
a także powód zjechania z trasy: "objazd", nowy odcinek itp.
jomamoto
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez luksoft » środa, 19 wrz 2012, 15:16

No jak się nie mówi o CB, jak się mówi - http://pyta.pl/?p=526 :-)
luksoft

Telefon: Galaxy SII

Postprzez Marian » piątek, 5 paź 2012, 12:33

No cóż - wygląda na to, że zainteresowanie CB jako źródłem informacji online jest bliskie zeru. Czyżby jeszcze jeden z pomysłów cieszących się popularnością zbliżoną do nawigacji pieszej? Przypomnę, że w obydwu przypadkach brak tych funkcjonalności był źródłem sporej krytyki. Ich realizacja krytykę powstrzymała - i tyle. Może dla wizerunku NE jest to dobre, ale czy koszt tworzenia takich funkcjonalności nie jest zbyt wysoki?
A może po prostu NE swoja godzinę przespał i CB radio powstało zbyt późno? Trochę szkoda, bo pomysł wydawał się być sensowny. I z pewnością lepszy, niż informowanie o fotoradarach stacjonarnych, które z kolei cieszy się popularnością nieustającą i to mimo olbrzymich tablic informujących o ich zainstalowaniu. A przed nieoznakowanymi fotoradarami NE nigdy mnie nie ostrzegał. Może ich wcale nie ma?

Najwyraźniej "vox populi" to nie zawsze "vox Dei"
Marian

Postprzez KasiaD » piątek, 5 paź 2012, 14:06

Hmmm... Marianie troszkę się z Tobą nie zgodzę.

Po wprowadzeniu funkcjonalności CB ilość zgłoszeń w systemie znacznie wzrosła.

We wrześniu ponownie otrzymaliśmy ponad 100 tys. zgłoszeń. Jest to 2 razy więcej niż przed wprowadzeniem funkcji CB.

Bardzo ładnie widać w naszym systemie wygasanie zgłoszeń w nocy, zwłaszcza po 2 godzinie są ilość aktywnych zgłoszeń np. kontroli drogowych spada poniżej 10.
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez mentos11 » piątek, 5 paź 2012, 16:14

Kasiu ilosc zgłoszeń to nie wszystko, ja dalej nie wiem jak działa cb i dlaczego jadąc w jedna strone jest fotoradar a wracając brak masztu i informacji, i co mam zgłaszać ten fotoradar czy nie i dlaczego tak jest?
Przydałaby się też informacja o dopuszczalnej prędkości przy fotoradarze i to w formie komunikatu glosowego, byloby to chyba najskuteczniejsze ;)
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Qbek » piątek, 5 paź 2012, 20:28

Marian napisał(a):[...] A przed nieoznakowanymi fotoradarami NE nigdy mnie nie ostrzegał. Może ich wcale nie ma?[...]

W myśl ustawy i rozporządzeń, fotoradar nie ma prawa być nie oznakowany. Skończyły się czasy "wolnej amerykanki" i stawiania gdzie popadnie urządzeń rejestrujących. Dopuszczalne jest nadal ich "maskowanie w otoczeniu". Stąd może się czasem wydawać, że nic nie stoi, a jednak stoi na trójnogu lub w kontenerze. Należy również pamiętać, że oznaczenie o możliwym fotoradarze oznacza, że on tam może być, a nie musi. Podobnie, jak to ma miejsce w odniesieniu do masztów. Jest żółty, ale nie musi mieć "wkładki".
Qbek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Marian » niedziela, 7 paź 2012, 09:30

Qbek napisał(a):
Marian napisał(a):[...] A przed nieoznakowanymi fotoradarami NE nigdy mnie nie ostrzegał. Może ich wcale nie ma?[...]
[...]Należy również pamiętać, że oznaczenie o możliwym fotoradarze oznacza, że on tam może być, a nie musi.[...]
W takim razie jak często (procentowo) NE pozwolił ci skutecznie zignorować tablicę ostrzegającą o radarze?
Bo jedynie to uzasadnia praktyczną przydatność tej funkcjonalności - i to tylko dla osób ograniczeń nierespektujących. W dodatku mających możliwość jazdy tak jak chcą, a nie tak jak poprzedzająca kolumna samochodów, które ostrzeżenie wzięły na serio.
Marian

Postprzez Marian » niedziela, 7 paź 2012, 14:59

KasiaD napisał(a):Po wprowadzeniu funkcjonalności CB ilość zgłoszeń w systemie znacznie wzrosła.
Poprawa wynika ze znacznego uproszczenia wykonania zgłoszenia oraz spektakularnego określenia "CB radio". Zwiększenie ilości zgłoszeń to dla NE oczywisty zysk, zwłaszcza gdy dotyczą one remontów. A ile spośród tych 100.000 zgłoszeń jest dokonanych przez osoby bez abonamentu?

Przedmiotem mojego zainteresowania jest jakość ostrzegania o lotnych kontrolach drogowych. Bo właśnie brak tej funkcjonalności wywoływał największe emocje. Inaczej mówiąc, czy koledzy uruchamiający uprzednio jednocześnie NE i Y mogą obecnie zrezygnować z Y, bo NE zapewnia im obecnie to samo?

Na te pytania odpowiedzi nie ma, a uczestnicy forum albo milczą, albo mają opinię negatywną.
Marian

Postprzez Qbek » niedziela, 7 paź 2012, 23:28

Marian napisał(a):
Qbek napisał(a):
[...]Należy również pamiętać, że oznaczenie o możliwym fotoradarze oznacza, że on tam może być, a nie musi.[...]
W takim razie jak często (procentowo) NE pozwolił ci skutecznie zignorować tablicę ostrzegającą o radarze?
Bo jedynie to uzasadnia praktyczną przydatność tej funkcjonalności - i to tylko dla osób ograniczeń nierespektujących. W dodatku mających możliwość jazdy tak jak chcą, a nie tak jak poprzedzająca kolumna samochodów, które ostrzeżenie wzięły na serio.

W odniesieniu do obecnej sytuacji prawnej, ostrzeganie o fotoradarze mija się z celem. Mijało się i wcześniej, bo z moich obserwacji ok 10% masztów bywało załadowanych. Później się to jakby sprawdziło, bo wg oficjalnych danych masztów było ok 2000 a urządzeń (wkładów) ok 170. Tym samym obecnie funkcja CB powinna stać się narzędziem "chroniącym" przed pomiarami/kontrolami ręcznymi.
Qbek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Następna strona

Powrót do Ogólne