Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 8.0.1 beta - Android - poprawki

Re: NaviExpert 8.0.1 beta - Android - poprawki

Postprzez Edek Łomiarz » czwartek, 29 lis 2012, 07:34

Szkoda że nadal komunikaty wygłaszane są z 50-metrowym wyprzedzeniem.
Miałem nadzieję że coś z tym zrobicie.
Jeszcze raz wyjaśnię, że komenda "w lewo"/"w prawo" trwa na prawdę krótko (ok. 1 sekundę), do tego każdy normalny kierowca zwalnia przed spodziewanym manewrem, więc wygłaszanie go z tak dużym wyprzedzeniem nie dosyć że nie jest potrzebne, to zwyczajnie często wprowadza w błąd.

Macie w ogóle w planach coś z tym zrobić?
Edek Łomiarz

Postprzez jotde » czwartek, 29 lis 2012, 08:01

RadekK napisał(a):@ jotde wygaszanie zadziała jeśli do następnego manewru masz odległość poniżej 2000 metrów.

No więc w końcu udało mi się sprawdzić. Do następnego manewru 5km i ekran dalej wesoło świecił jak żarówa
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez KasiaD » czwartek, 29 lis 2012, 09:45

Alex, pytałeś o poprawki do legendy. Poprawione zostało miejsce jej wyświetlania - już nie powinna wyświetlać się w nawigacji, ilość kolorów - brakowało jednego. Sprawdziliśmy również wyświetlanie wartości NaN na legendzie. W żadnym telefonie z produkcyjnym softem nie spotkaliśmy się z takim problemem, w rootowanych, któe mamy dostępne na stanie również. Nie wysyłamy taki wartości, ich wyświetlenie na telefonie jotde jest najprawdopodobniej spowodowane błędnym kodowaniem tekstów przez system operacyjny, na co niestety nic nie poradzimy. Na tym telefonie występuje również problem z szarą strzałką mimo dostępnej pozycji, na obecną chwilę nie udało nam się go odtworzyć, ani na produkcyjnych, ani na zrootowanych urządzeniach.

Alex, zgłaszaliście przy poprzednich RC mruganie ekranu, przy wygaszeniu na początku podświetlał się dość mocno, by dopiero później wygasić ekran. Miałeś rację chodziło m. in. o kolejność wymuszenia zmiany wartości systemowej. Testujemy różne rozwiązania, właśnie po to są wersje testowe. Cały czas sprawdzamy wygaszanie. Pamiętajcie jednak, że korzystacie ze zrootowanych telefonów z nieprodukcyjnym softem. W takim przypadku z systemem mogą się dziać na prawdę dziwne rzeczy, zwłaszcza gdy zmieniamy siłą z aplikacji wartości systemowe. My też mieliśmy wrażenie, że na kilku urządzeniach ekran się nie wygasza, ale okazało się ono błędne. Okazało się, że system telefonu nie pozwala nam na zejście poniżej pewnych wartości. Mogliśmy albo całkowicie wyłączyć ekran, albo wygaszenie było tak minimalne, że nie było widać różnicy pomiędzy trybami.
Sprawdźcie proszę wygaszanie w następujący sposób:
1. odinstalujcie aplikację i zainstalujcie ją ponownie, na czysto
2. wyłączcie w ustawieniach telefonu tryb oszczędzania energii
3. wyłączcie w ustawieniach telefonu automatyczną jasność ekranu i ustawcie ręcznie wartość podświetlenia na maxa
4. przejedźcie się z NE z ustawieniami aplikacji: systemowa, włączone inteligentne wygaszanie
5. przejedźcie się z NE z ustawieniami aplikacji: własna (jasność na maxa), włączone inteligentne wygaszanie

Co do widgetu..... nikogo nie zmuszamy do jego instalowania, nie każda funkcja jest przeznaczona dla Was, wyjadaczy. Widget jest jednym z elementów promujących aplikację. Jest dostępny nieodpłatnie, bez konieczności wykupienia abonamentu. Mamy sporo użytkowników, którzy nie korzystają z płatnej wersji aplikacji. Korzystają wyłącznie z przeglądania mapy i śledzą pozycję. Dzięki widgetowi już po wyszukaniu punktu mogą zobaczyć, ile czasu powinno im zająć dojechanie do niego z NE i przez jaką trasą w przybliżeniu NE proponuje jechać. Jeżeli jadą zawsze swoją trasą, która jest inna niż ta, którą proponuje NE i zwykle jadą dłużej, przynajmniej część z nich skusi się i wypróbuje nawigację. To jest główny cel.
Dodatkowym jest udostępnienie Wam zwykłej listy ostatnio używanych punktów, niesortowanych algorytmem, na który narzekacie. Poprawiamy w tej chwili sortowanie listy na widgecie, zgadza się nie działa ono zgodnie z ostatnim użycie.
Czy ktoś jeszcze może potwierdzić błąd Alexa, z układaniem trasy przez widget z włączonym proponowaniem tras alternatywnych? Testujemy to, ale na razie nie udało nam się odtworzyć błędu :/
KasiaD
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung S2

Postprzez KasiaD » czwartek, 29 lis 2012, 10:00

Alex, możesz potwierdzić datę i godzinę - 28.11. około 18:00, kiedy układałeś tą trasę do Szczecina (chodzi o ten błąd z trasami alternatywnymi, który pokazałeś na screenie)? Zakładam, że ID jest cały czas takie samo.

edit:
Już nie musisz potwierdzać, znalazłam :).... sprawdzamy ten przypadek i to jest raczej serwer nie klient.
KasiaD

Telefon: Samsung S2

Postprzez wKar » czwartek, 29 lis 2012, 12:20

KasiaD napisał(a): Co do widgetu..... nikogo nie zmuszamy do jego instalowania (...)

a ja poprosze o pomoc przy zaistalowaniu... czy wersja RC go zawiera? Miałem go gdy jeździłem z betą, ale po jej odinstalowaniu i przy używanych po kolei wersjach RC1, RC2 i teraz RC3 nie mam. Nie bardzi chcę odinstalowywać NE do czysta i wgrywać na nowo, stąd moje pytanie.
wKar
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Xperia Z

Postprzez RadekK » czwartek, 29 lis 2012, 12:37

@wkar
Na dowolnym ekranie głównym przytrzymaj chwilę palec, pojawi się menu dodaj do ekranu głównego i wybierz widget ;)
RadekK

Telefon: Samsung Galaxy S4

Postprzez mentos11 » czwartek, 29 lis 2012, 12:38

Wracam do wygaszania ekranu dzisiaj się przygotowałem zwiększyłem jasność ekranu aby zauważyć przygaszanie i uwaga DZIAŁA :)
Ale przygasa ekran dopiero po okolo 12s od zakonczeniu manewru czyli jeśli odległość jest mniejsza od 2500m do manewru to nie zdąży zadziałać.

A co do wigdetu to po prostu mógłby być prostszy.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez wKar » czwartek, 29 lis 2012, 12:42

RadekK napisał(a):@wkar
Na dowolnym ekranie głównym przytrzymaj chwilę palec, pojawi się menu dodaj do ekranu głównego i wybierz widget ;)

chciałbym jakoś grzecznie i mało kąśliwie zwrócić uwagę, że pobieżne czytanie moich wypowiedzi prowadzi do robienia ze mnie tumoka ;-)
a tak poważnie, wiem jak dodaje się wigdety. Napisałem, że miałem go w wersji Beta, a zniknął po jej odinstalownaiu i nadal, w kolejnych RC go nie ma... jak nietrudno się domyślić skoro wstawiłem go z bety to i teraz dam rade ;-) gdyby tylko łaskawie pojawił się wśród dostępnych z całej, długiej listy.
wKar

Postprzez RadekK » czwartek, 29 lis 2012, 12:54

@wKar
po wejściu w listę widgetów powinieneś mieć pozycję o nazwie NaviExpert Widget. I widget jest dostępny w każdej rc, ponieważ stanowi integralną część aplikacji.
RadekK

Telefon: Samsung Galaxy S4

Postprzez wKar » czwartek, 29 lis 2012, 12:57

gdy miałem betę widget był, korzystałem z niego, testowałem, po odinstlowaniu bety zniknął. RC instalowałem "na" normalnej 8.01. Może jak ja odinstaluję i zainstaluję na czysto to widget znowu pojawi się na liście.
wKar

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert