Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Konkurencja nie śpi

Re: Konkurencja nie śpi

Postprzez Borg » wtorek, 20 mar 2018, 14:00

Nowa AM 5.0 chyba trochę odbierze użytkowników NE - wg. mnie nowy interface mają czytelniejszy (np.ikony manewrów), u mnie chodzi płynniej/przelicza (na HTC U11), wyszukiwanie głosowe. Zobaczymy co dalej będzie ale NE może zacząć się czuć zagrożone.
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/HTC U11
Borg
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: S7

Postprzez Michal1983 » środa, 21 mar 2018, 05:42

Mnie tam nie przekonuje, bo wiem że zbyt dużo miejsca pochłaniają te mapy off-line. Po za tym nie wiem czy w razie czego aktualizują mapy na bieżąco.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez andrus75 » środa, 21 mar 2018, 11:07

Mnie osobiście też nie przekonują. Lata temu jeździłem na am ale potem wróciłem do ttom. W chwili obecnej NE spełnia moje oczekiwania w jeździe codziennej. W okresie wakacyjnym jedynie używam urządzenia zewnętrznego ww. firmy. Pzdr

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka
andrus75

Postprzez adamus » sobota, 7 lip 2018, 11:52

https://www.o2.pl/artykul/yanosik-ma-to ... 807761025a

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
-------------------
Prowadzi Naviexpert Lifetime | Ostrzega Y. | Nagrywa Vicovation TF2 EZ
adamus

Telefon: Note 3

Postprzez Tom » niedziela, 29 lip 2018, 12:06

Wiem że sytuacje na drogach śledzicie na bieżąco. Jednak czy NE również współpracuje z miastami aby zawsze była aktualna sytuacja na drodze ?
Tak jak Waze. Kolejne miasta ogłaszają na Śląsku o dołączeniu do programu "Waze Connected Citizens. "
Na stronach miasta często pojawia mapa producenta z utrudnieniami naniesionymi.

Przykład z Gliwic.
Obrazek
Wcześniej Chorzów i Zabrze, a teraz Gliwice, przystąpiły do międzynarodowego programu wymiany danych w ramach programu Waze Connected Citizens.
Chodzi o wymianę informacji, dzięki którym kierowcom jeździ się lepiej i sprawniej. To także duża korzyść dla środowiska, bo umieszczając informacje o utrudnieniach ominiemy je bez stania w korkach, zmniejszając tym samym zanieczyszczenie powietrza spalinami.
Dzięki nawiązanej współpracy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach z firmą Waze, informacje o odcinkach dróg objętych utrudnieniami, spowodowanymi np. budową czy remontami dróg, a także tymi, które związane są z organizacją różnego rodzaju imprez sportowych, wymagających zajęcia pasa drogowego, są za pośrednictwem aplikacji Waze, dodawane do Google Maps. To spore ułatwienie dla tych, którzy poruszają się po Gliwicach, korzystając z nawigacji samochodowej. Dzięki temu mogą ominąć utrudnienia.
Program stworzony przez Google, współpracujący z aplikacją mobilną Waze, opiera się o bezpłatną wymianę danych dotyczących ruchu drogowego. Są one przekazywane w czasie rzeczywistym, a korzystający z nawigacji Google i Waze mogą na bieżąco śledzić to co dzieje się na drogach Gliwic.
http://www.zdm.gliwice.pl/
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Asus ZenFone 4

Postprzez Michal1983 » środa, 1 sie 2018, 04:48

Sam w sobie ten pomysł jest dziwny gdyż Waze miało się podobnie jak NE opierać o społeczność z niej korzytającą. W NE jest CT i to powinno wystarczyć.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez Tom » środa, 1 sie 2018, 10:55

No właśnie też się zastanawiałem. Może myślą że będą mieć informację z pierwszej ręki przed użytkowaniami którzy to zgłoszą ?
Jeszcze jak to nazywają międzynarodowym programem. Nie wiem jak działa waze bo jeszcze nie sprawdzałem a szczególnie za granicą.
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Asus ZenFone 4

Postprzez Wilk108 » niedziela, 5 sie 2018, 08:28

W Warszawie zdarzają się remonty weekendowe lokalnych ulic, o których NE nie wie.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Borg » niedziela, 5 sie 2018, 17:26

Nie tylko w Warszawie - nie tak dawno z Karwii do Pucka NE przez środek wioski mnie wysyłał x2 bo niby korek był którego nie było - nieaktualne dane. Ale co się dziwić jak z 50 tys miasta fotoradar na trasie wjazdu na autostradę (duży ruch) i już kilka razy widziałem info że 2-3 godz wcześniej ktoś jechał z NE :( . W tym samym czasie np. Waze co 15 min ktoś zgłasza.

Wysłane z HTC U11
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/HTC U11
Borg

Telefon: S7

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 6 sie 2018, 04:50

Gdyby GM miało też możliwość zgłaszania i potwierdzania różnych zdarzeń na drodze to jeszcze częściej dane zgłoszenie byłoby potwierdzane.
Michal1983

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne