Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert 8.0 - wersja dla Symian, Bada

Re: NaviExpert 8.0 - wersja dla Symian, Bada

Postprzez Edek Łomiarz » niedziela, 4 lis 2012, 18:24

Widzę że nie tylko dla mnie te 50 metrów to było zdecydowanie za dużo. Tym bardziej, że ile można przejechać w trakcie krótkiego "w prawo" (lub "w lewo") jadąc te ok. 20-30 km/h (bo taką prędkość mamy zwykle tuż przed skrzyżowaniem)? 5 metrów? Raczej nie więcej.

Problem jest jednak w tym, że jak zwykle -użytkownicy zgłaszają problem, trwa żywa dyskusja, a NE ma to wszystko głęboko w... (nosie), bo przecież oni wiedzą lepiej.
Edek Łomiarz

Postprzez Michal1983 » czwartek, 8 lis 2012, 06:13

Edek Łomiarz napisał(a):Problem jest jednak w tym, że jak zwykle -użytkownicy zgłaszają problem, trwa żywa dyskusja, a NE ma to wszystko głęboko w... (nosie), bo przecież oni wiedzą lepiej.

Też to zauważyłem domagając się w wersji 8 dla Androida funkcji Demo nawigacji. A oni chcą wydawać kolejna wersja bez tej funkcji po prostu coś człowieka trafia. Po co pytać się o zdanie i sugestie jak ma się je gdzieś.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez algi » czwartek, 8 lis 2012, 08:51

Rozumiem Wasza frustracje ale powiedzcie mi, bo jestem ciekawy - po co Wam ta funkcja?

Sprawdziłem jak działa nawigacja tą funkcją chyba w ver.3 NE a potem nie korzystałem bo i nie było po co.

Tak więc zdradzcie mi proszę załadowanie tej funkcji, którego nie widzę, bo ja np. wolałbym ponownego powrotu konfiguracji komunikatów indywidualnie przez użytkownika a nie rzadko/średnio/często i w tym wypadku widzę codzienna korzyść każdego użytkownika.

NE v3.x - NOKIA 6300 + LD-3W
NE v4.x /5.x - LG GT 505
NE v6.x /7.x - SAMSUNG GALAXY S / S PLUS
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S PLUS / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
algi

Telefon: Galaxy Note 4 SM-910C

Postprzez ALEX » czwartek, 8 lis 2012, 09:35

Do ekojazdy :)
Funkcja przydaje się do testowania błędów. Można bez niej żyć.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Qbek » czwartek, 8 lis 2012, 11:13

ALEX napisał(a):Funkcja przydaje się do testowania błędów. Można bez niej żyć.

100% racji. Można też odtworzyć błędy z trasy, o ile system on-line na to pozwoli ;)
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Edek Łomiarz » czwartek, 8 lis 2012, 14:33

algi napisał(a):Rozumiem Wasza frustracje ale powiedzcie mi, bo jestem ciekawy - po co Wam ta funkcja?

Uściślijmy - ja nie potrzebuję funkcji Demo, tylko kolega Michal1983. Ja o tej funkcji mam identyczne zdanie, co Ty. ;)
I tak samo uważam, że NE zbyt spłyca wszelkie możliwości personalizacji aplikacji, przez co użytkownicy zniechęcają się do niej.
Ja już i tak korzystam z NE jedynie do testów "co ciekawego w nowej wersji", a na co dzień jeżdżę z produktem konkurencji.
Edek Łomiarz

Postprzez Michal1983 » piątek, 9 lis 2012, 05:34

algi napisał(a):Rozumiem Wasza frustracje ale powiedzcie mi, bo jestem ciekawy - po co Wam ta funkcja?

Jeżeli chodzi o demonstracje nawigacji po danej trasie to lubię po prostu czasem na sucho przejechać jakąś trasę. Po za tym nie rozumiem dlaczego w aplikacji na jeden system jej nie ma a w drugim jest skoro za używanie obydwu płace tyle samo pieniędzy? Cały czas mam nadzieję, że jednak pojawi się ta funkcja w wersji na androida a nie nagle NE zabierze ją wszystkim. Wcześniej w innym wątku pisałem też że większość programów nawigacyjnych ma tą funkcję i mimo ciągłego ich rozwoju nikt jej nie zabiera tylko cały czas w nich funkcjonuje.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez Qbek » niedziela, 11 lis 2012, 23:06

Zostałem poproszony przez jedną z bardzo ważnych osób z NE o zainstalowanie i wypowiedzenie się na temat v.8.1.
Zrobiłem to, a poniżej przedstawiam pierwsze zastrzeżenia/spostrzeżenia (sorrka, jeśli się powtórzą z tym, co pisaliście wcześniej)

Pytanie nr 1 - czy osoba planująca okienko "szukaj" miała kiedyś w ręce fona z 4-calowym ekranem i próbowała jedną ręką, dokładniej kciukiem dosięgnąć wspomnianego okienka? Niezła gimnastyka, prawda?
Obrazek

Nie mogłoby to wyglądać tak?
Obrazek

Nie zgadzają się suwaki. Poza tym, że wizualnie, to ten wąski szary nie działa. Brak spójności.
Obrazek_____Obrazek

Dlaczego ktoś mnie zmusza do klikania nawet 30 razy by osiągnąć liczbę 29 zamiast 59? Nie otwiera się żadna z klawiatur. A może czegoś nie wiem?
Obrazek

Menu "Szukaj". Dajmy na to, że szukam czegoś z ostatnio używanych. Wyświetla mi się lista, klikam podgląd punktu 'X", ale wrócić do listy się nie da. Wracam do menu Szukaj.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek.

W tygodniu przedstawię raport z jazd testowych, zwłaszcza wiarygodności ETA :) Mam nadzieję, że wystarczy mi cierpliwości ;)
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Laputa » poniedziałek, 19 lis 2012, 09:47

Nawigacja NaviExpert jest już dostępna na telefony z systemem Bada 2.0. Do poprawnego działania aplikacji na tym systemie niezbędna jest jej aktualizacja. Zaktualizować aplikację można przez wpisanie adresu getne.pl, w przeglądarce internetowej telefonu.
Laputa

Postprzez Michal1983 » czwartek, 22 lis 2012, 05:35

Asystent pasa ruchu jest trochę nieprzewidywalny ponieważ raz biały pasek informujący o zblizaniu się do danego miejsca wydłuża się wolniej a raz szybciej jakby pokazywana przez niego skala była różna. Jeżeli do jednego skrzyżowania z informacja APR jest 500 m to pasek powinien narastać od początku. Jeżeli jest 250 m to powinno pojawiać się na start połowa paska już zaznaczona na biało.
Michal1983

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert