Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

NaviExpert - google play

Re: NaviExpert w google play :)

Postprzez jotde » wtorek, 12 lut 2013, 15:00

W mojej okolicy jeszcze się nie zdarzyło, żeby słup zniknął.

A jak wyłączę potwierdzanie ostrzeżeń to jednocześnie program przestaje się mnie pytać o miejsca ewentualnych lotnych kontroli, a te uważam za bardzo przydatne. Ale skoro, żeby nie mieć tych wkurzających potwierdzeń o stacjonarnych fotoradarach, muszę wyłączyć wszystko, to trudno. Tyle, że traci na tym NE i inni użytkownicy - przysłowiowe wylewanie dziecka z kąpielą. A wystarczyłoby odrobinę wysiłku, żeby oddzielić potwierdzania o POI czasowych (lotne kontrole, wypadki, etc.) od tych stałych, które na co dzień potwierdzenia nie potrzebują.
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez piowolt » wtorek, 12 lut 2013, 15:30

jotde napisał(a):W mojej okolicy jeszcze się nie zdarzyło, żeby słup zniknął.

A jak wyłączę potwierdzanie ostrzeżeń to jednocześnie program przestaje się mnie pytać o miejsca ewentualnych lotnych kontroli, a te uważam za bardzo przydatne. Ale skoro, żeby nie mieć tych wkurzających potwierdzeń o stacjonarnych fotoradarach, muszę wyłączyć wszystko, to trudno. Tyle, że traci na tym NE i inni użytkownicy - przysłowiowe wylewanie dziecka z kąpielą. A wystarczyłoby odrobinę wysiłku, żeby oddzielić potwierdzania o POI czasowych (lotne kontrole, wypadki, etc.) od tych stałych, które na co dzień potwierdzenia nie potrzebują.

W mojej zniknęły 3 w ostatnim czasie. A 2 są zachlapane farbą już od dłuższego czasu.

Ale masz rację, powinno się samemu decydować o wielu opcjach i dostosowywać je pod indywidualne preferencje.
Pozdrawiam
Piotr W.
piowolt
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: HTC Desire

Re: NaviExpert - google play

Postprzez lchmiel » wtorek, 12 lut 2013, 18:08

Opcje, opcje, opcje. A potem: opcje, opcje, opcje. I znowu...
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez piowolt » wtorek, 12 lut 2013, 18:44

mentos11 napisał(a):Pojawiła się nowa wersja NE 8.2

W tej wersji:
- dodanie nowego typu ostrzeżeń CB- odcinkowy pomiar prędkości
- dostosowanie grafiki do telefonów o rozdzielczości HD
- zwiększania głośności komunikatów głosowych, przy wykorzystaniu opcji zgłaśniania wraz z prędkością
- poprawa stabilności aplikacji
- optymalizacja zużycia pamięci na starszych androidach

U mnie nie ma żadnych nowych typów ostrzeżeń. Jak nacisnę CB to mam te same możliwości jak w poprzedniej wersji.

O co chodzi z procentowym zwiększaniem głośności?
Logiczne, że im więcej procent to o tyle głośniej powinno być w stosunku do poziomu podstawowego.
Po pierwsze im dam mniej procent tym dźwięk na postoju jest głośniejszy. Najgłośniej jest na 20%.
Po drugie albo jestem głuchy albo to nie działa. W czasie jazdy poziom jest cały czas ten sam. Muszę dobrze się wsłuchać żeby cokolwiek usłyszeć.
Pozdrawiam
Piotr W.
piowolt

Postprzez mentos11 » wtorek, 12 lut 2013, 19:27

Są poszukaj w ustawieniach poi.
Nie ma opcji zgłaszania ich z poziomu aplikacji ale tych odcinkowych pomiarów na razie jest tak mało że prościej i lepiej jest zgłosić je przez np korkosfera.pl.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez ALEX » wtorek, 12 lut 2013, 20:15

mentos11 napisał(a):odcinkowy pomiar prędkości

Ikonki to za mało. Zamiast niebieskich kresek pokazujących wyznaczoną trasę powinny być na przykład czerwone. Przegapić ikonkę jest łatwiej niż dostępną przez cały czas informację o OPP. Chociaż równie dobrze może na ekranie być wyświetlona dodatkowa informacja.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez piowolt » środa, 13 lut 2013, 12:32

A mnie wciąż wkurzają chyba najbardziej komunikaty dotyczące odległości, 100 metrów to czasami 500 a kilometr kończy się za 20 metrów. Skręć za 100 metrów na zakręcie który jest w rzeczywistości za 30 (mierzone licznikiem) uniemożliwia nawigacje bez patrzenia w monitor. Większość podawanych odległości się nie zgadza.
Nie raz przejechałem w ten sposób zakręt w nieznanym terenie, nie raz skręciłem o wiele za wcześnie.
Pozdrawiam
Piotr W.
piowolt

Postprzez kurp1964 » poniedziałek, 18 lut 2013, 08:25

gothrid napisał(a):Co za lipa! Od 3 miesięcy miałem abonament na Europę i Polske z myślą, że jak teraz kupię telefon z androidem to przeniosę konto, a tu taki numer? Telefon kupiony, a do tego konto testowe.... Co firma w takim razie oferuje w ramach rekompensaty? Przecież to absurd żeby kupować dwa abonamenty na jedną usługę!!

Nie wiem jak jest z przenoszeniem konta, ale ja zaczynałem przygodę z NE od SE C702 w Erze, potem przedłużenie umowy z wymianą telefonu na Samsunga z systemem Bada i po wpisaniu ID i hasła NE działało bez problemu, teraz zmieniłem na HTC Desire X i też tylko wpisałem ID i hasło i wszystko działa, oczywiście cały czas mam ten sam numer telefonu. Nigdy nie robiłem przeniesienia konta.
kurp1964

Telefon: HTC DESIRE X

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 18 lut 2013, 19:19

Na Androidzie najwygodniej jest zainstalować aplikację ściągniętą ze strony http://getne.pl i wpisać w niej swój ID i hasło. Wtedy nie przeszkadza ani zmiana numeru telefonu (robiłem to sam), ani zmiana operatora (inni robili). Użytkownika i jego uprawnienia symbolizuje tylko ID i należące do niego hasło. Hasło można zmienić na http://portal.naviexpert.com .
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez ALEX » poniedziałek, 18 lut 2013, 22:53

lchmiel napisał(a):wpisać w niej swój ID i hasło

Dokładnie tak. Zmieniałem już telefony, numery, operatora.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Android, Wp, iPhone