Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Zmiany w wersji 8.1 na Androida

Re: Zmiany w wersji 8.1

Postprzez Michal1983 » środa, 5 gru 2012, 22:10

ALEX napisał(a):
Michal1983 napisał(a):Dlaczego mam płacić tyle samo a mieć mniej funkcji?

Dlaczego nie wrócisz do wersji z demo trasy?

Bo zawiera błędy, zużywa szybciej baterię, nie ma APR, itp.?
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez ALEX » środa, 5 gru 2012, 23:10

To się zdecyduj: ma błędy czy mniej funkcji...
Demo było odkąd używam NE więc masz mnóstwo wersji stabilnych do wyboru. Jeżeli chodzi o funkcje to jest 1:1 (według tego co napisałeś, bo "itp" nie wiem jak interpretować...).
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Michal1983 » czwartek, 6 gru 2012, 05:49

Na prawdę trudno zrozumieć taką politykę firmy, która nagle postanawia porzucić wydawanie kolejnych wersji aplikacji na symbiana tworząc wersję tylko na androida. Nagle wraca jednak do pisania aplikacji dla symbiana i ta jest kontynuacją poprzedniej wersji a tu wszystko zaczęli od nowa i zabrakło podstawowej funkcji, która jest w wersji dla symbiana. Numery 8.1 zarówno dla wersji dla androida jak i symbiana obligują do tego żeby chociaż pod względem podstawowych funkcji była równowaga, a tu dalej są braki.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.1.137 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez ALEX » czwartek, 6 gru 2012, 08:55

Proszę, odwołaj się jednak wprost do tego co napisałem, bo to, że Tobie trudno zrozumieć politykę prywatnej firmy to generalnie Twój problem.
ALEX

Postprzez ko777 » czwartek, 6 gru 2012, 10:44

Konkretne pytanie do Kasi: kiedy będzie 8.1 w wersji kolorystyce T-mobile? Nie wiem czy czekać.
ko777

Telefon: Sony Xperia M2

Postprzez piowolt » czwartek, 6 gru 2012, 17:47

KasiaP napisał(a):Cześć, dziś trochę w zastępstwie drugiej Kasi krótkie info produktowe o zmianach w najnowszej, wydanej właśnie wersji NE 8.1.
Nowości w 8.1:
- możliwość wyłączenia dźwięku skręć
- zablokowanie zgodnie z prośbami użytkowników opcji konfiguracji trasy podczas korzystania z polecenia "zaplanuj trasę"

O co chodzi dokładniej z tymi dwoma opcjami?
1. NE nie będzie informował o zakrętach, skrzyżowaniach itp?
2. Polecenie "zaplanuj trasę" to to które się teraz pojawia jako 3 opcja do zaptaszkowania po zmianie profilu trasy?

Zauważyłem też strzałkę pojawiająca się w lewym górnym rogu mapy, domyślam się że pojawia się w momencie transferu danych? Mam rację?
Na początku wydawało mi się że pokazuje miejsce docelowe.
Pozdrawiam
Piotr W.
piowolt

Telefon: HTC Desire

Postprzez Edek Łomiarz » czwartek, 6 gru 2012, 17:55

Ad. 1. Wyłączenie dźwięku skręć oznacza, że NE zamiast "Za 100 metrów skręć w prawo" powie "Za 100 metrów w prawo". Wielu użytkowników (w tym i ja) prosiło NE o tą opcję (była dostępna w wersji 7.X, potem w 8.0 zniknęła) gdyż niepotrzebnie wydłuża ona komendę, przez co często ( np. przy kilku następujących po sobie manewrach) NE nie nadążał z komunikatami.2.
Ad. 2. Nie odpowiem, bo nie jestem pewien dokładnie i nie chcę wprowadzać w błąd.

Co do strzałki - dokładnie tak jak mówisz - oznacza ona transfer danych.

@ALEX - o, dokładnie, bo rzeczywiście pojawia się ona także przy braku zasięgu lub problemach z dostępem do serwerów NE.
Ostatnio edytowano czwartek, 6 gru 2012, 18:08 przez Edek Łomiarz, łącznie edytowano 2 razy
Edek Łomiarz

Postprzez ALEX » czwartek, 6 gru 2012, 17:59

Strzałka oznacza PRÓBĘ transferu danych.
ALEX

Postprzez piowolt » czwartek, 6 gru 2012, 18:11

Edek Łomiarz napisał(a):Ad. 1. Wyłączenie dźwięku skręć oznacza, że NE zamiast "Za 100 metrów skręć w prawo" powie "Za 100 metrów w prawo". Wielu użytkowników (w tym i ja) prosiło NE o tą opcję (była dostępna w wersji 7.X, potem w 8.0 zniknęła) gdyż niepotrzebnie wydłuża ona komendę, przez co często ( np. przy kilku następujących po sobie manewrach) NE nie nadążał z komunikatami.2.
@ALEX - o, dokładnie, bo rzeczywiście pojawia się ona także przy braku zasięgu.

A to spoko, mnie to też zawsze wkurzało.
Dzięki:)
Pozdrawiam
Piotr W.
piowolt

Re: Zmiany w wersji 8.1 - orientacja mapy

Postprzez piowolt » czwartek, 6 gru 2012, 18:16

Zauważyłem, że teraz jak chce przeglądnąć wytyczoną trasę (widok 2D) to kierunek mapy jest zorientowany tak jak przy nawigacji, czyli kierunek jazdy na górze. Poprzednio chyba zawsze była na górze północ. Trudno się połapać w którym kierunku rozpocząć podróż, zwłaszcza w nieznanym terenie. Łatwiej się chyba połapać jak góra mapy (przed ustawieniem jej orientacji względem GPS, w trybie jej przeglądania) zawsze wskazuje jeden niezmienny kierunek (północ). Ale może to kwestia przyzwyczajenia.
Pozdrawiam
Piotr W.
piowolt

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert