Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

zawsze aktualne mapy

Czy uważasz że NE ma : zawsze aktualne mapy?

Ankieta wygasła sobota, 5 sty 2013, 18:22

1. Tak
15
48%
2. Nie
15
48%
3. Nie wiem.
1
3%

Liczba głosów : 31

Re: NaviExpert w google play :)

Postprzez osator » środa, 5 gru 2012, 22:19

KasiaD napisał(a):Bardzo chcielibyśmy udostępnić Wam możliwość przenoszenia kont, ale niestety nie mamy takiej możliwości. Regulamin Google Play wyraźnie nam na to nie zezwala.

A moze rozdzielić konto od licencji?
Dzięki temu bez problemu można by np. przenosić ulubione między wersją Google, a wersję z getne.pl. Nie byłoby też problemów w przypadku wersji beta i testowania.

Natomiast przeniesienie licencji było by osobną opcją (dostępną dla wersji z getne.pl) i niedostępną dla tej z Google Play.
Samsung Galaxy S6 edge, Android 5.1.1
osator
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S

Postprzez mentos11 » środa, 5 gru 2012, 22:24

Widzę że dyskusja się zaostrza i schodzi na nizszy poziom.
Będę musiał wprowadzić zasadę wypowiadania się tylko dla forumowiczow z krawatem, bo klient z krawatem jest mniej awanturujacy się :lol:
http://m.youtube.com/#/watch?v=7sLiAebW ... WM7U&gl=PL
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Edek Łomiarz » środa, 5 gru 2012, 23:02

Mentos, nie odwracaj kota ogonem (jak to mówią ;) ) .
Ciekaw jestem jakbyś sam nazwał i zwracał się do osobnika, który naciągnąłby "na inkasenta" np. kogoś z Twojej rodziny... Założę się, że użyte przeze mnie określenia byłyby najbardziej delikatnymi... A może inaczej? Powiedziałbyś, że: jakiś Szanowny Pan był łaskaw całkowicie niechcący zasugerować Twojej Mamie, siostrze, babci (...) iż jest pracownikiem zakładu energetycznego i także zupełnie niechcący przyjął od niej opłatę za zużyty prąd. I każdy kto brzydko wyrazi się o tym Panu jest "niskich lotów" i nie godzien jest, aby przebywać w Twym otoczeniu i oddychać tym samym powietrzem, co Ty...

Mentos, wytłumacz mi proszę dlaczego ZAWSZE gdy pojawia się trudny, konkretny temat, to zamiast rzeczowo dyskutować wyrażając własne zdanie na dany temat, Ty wolisz czepić się osoby komentującej i jego słówek? Czyżbyś nie potrafił konkretnie i rzeczowo przekazać własnych argumentów i w ten sposób próbujesz "uczestniczyć" w dyskusji? Bo jeśli nie mam racji, to mi to wytłumacz, a nie czepiasz się mojej osoby. Przypominam, że to nie ja jestem oszustem.
Edek Łomiarz

Postprzez jotde » czwartek, 6 gru 2012, 07:41

Edek Łomiarz napisał(a):Tak, wiem. Za takie epitety skierowane w kierunku NE zostanę pewnie nagrodzony ostrzeżeniem lub nawet banem, ale założę się że gdybym, mówił tak tylko o oszuście działającym "na wnuczka" (bez wspominania o NE), to większość z Was zapewne przyznałaby mi rację, prawda?

Czy "wnuczek" daje babci 7 dni na przetestowanie uczciwości jego intencji?
jotde

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez Edek Łomiarz » czwartek, 6 gru 2012, 08:14

A byłbyś w stanie w ciągu 7 dni sprawdzić wszystkie drogi w Polsce aby przekonać się czy rzeczywiście mapa jest "zawsze aktualna"? Ba, czy w ciągu tych 7 dni będziesz w stanie określić czy jeśli za miesiąc zmieni się coś na drogach, to Ty, w myśl hasła reklamowego, będziesz miał tą zmianę od razu uwzględnioną na mapie?

Oszustwo jest oszustwem, nie ważne czy uda Ci się w ciągu 7 dni to sprawdzić, czy nie.
Edek Łomiarz

Re: Batalia Edka

Postprzez mentos11 » czwartek, 6 gru 2012, 09:19

Edek Masz swój własny wątek możesz toczyć boje, oszukani użytkownicy będą Ci wdzięczni zapewne.
Ja jako moderator bardziej ważę słowa i nie nazywam kogoś oszustem czy złodziejem.
Przypominam że za mapy nie płacimy tylko za nawigację więc nikogo NE nie naciąga!
Dalej Mapy są dostępne cały czas i bez wykupionego abonamentu można je przeglądać do woli!
Dalej każdy użytkownik może z miesięcznym okresem wypowiedzenia zrezygnować z wykupionych usług!
Edek przeczytałem ten artykuł o kredycie hipotecznym na dom i powiem Ci że różnica pomiędzy reklamą przez NE darmowych map emapy a dożywotniego kredytu hipotecznego na dom jest przegięciem, wiem powiesz że chodziło Ci tylko o nieprawdziwe hasło reklamowe ale jeśli nawet to nie daje Ci prawa do nazywania kogokolwiek złodziejem czy oszustem, bo NE nikogo tutaj nie OSZUKUJE!
mentos11

Telefon: moto g

Postprzez Edek Łomiarz » czwartek, 6 gru 2012, 10:53

mentos11 napisał(a):Edek Masz swój własny wątek
Bardzo dziękuję! :)

mentos11 napisał(a):NE nikogo tutaj nie OSZUKUJE!
Jeśli zachęca klientów do zakupu swoich usług sugerując, czy wręcz wmawiając im że dostaną coś, czego nie dostaną (jak mówiłem - "zawsze aktualne mapy" po prostu nie istnieją), to czymże to jest, jeśli nie oszustwem? Jakbyś to nazwał? "Delikatne wprowadzenie w błąd"?

nie nazywam kogoś oszustem czy złodziejem

Ja złodziejem też nie nazywam, bo to jednak byłoby przegięcie. Złodziej, to ktoś, kto kradnie pieniądze, najczęściej bez wiedzy poszkodowanego, nie dając mu nic w zamian. A ktoś, kto namawia do zakupu oferując coś, czego nie da (bo nie chce lub nie może) to oszust. Proste.

Ja jako moderator bardziej ważę słowa
Uwierz mi że ja też, dlatego nie nazywam nikogo złodziejem, bo to byłoby nie w porządku. Nie znaczy to jednak że nie mogę nazwać rzeczy po imieniu, zgodnie z prawdą.

Przypominam że za mapy nie płacimy tylko za nawigację więc nikogo NE nie naciąga
I powiesz mi jeszcze że ta niezgodna z prawdą informacja, iż oferują zawsze aktualne mapy, zupełnie nie wpływa na decyzję klientów odn. zakupu ich usług?

Dalej Mapy są dostępne cały czas i bez wykupionego abonamentu można je przeglądać do woli
To nie znaczy że są "zawsze aktualne", bo nie są. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Dalej każdy użytkownik może z miesięcznym okresem wypowiedzenia zrezygnować z wykupionych usług
Jak już napisałem - oszustwo to oszustwo - nie ważne czy masz możliwość zrezygnować z usługi w chwili gdy odkryłeś że zostałeś oszukany, czy korzystasz i płacisz cały czas w nieświadomości, będąc przekonanym że masz "zawsze aktualne mapy".

Edek przeczytałem ten artykuł o kredycie hipotecznym na dom i powiem Ci że różnica pomiędzy reklamą przez NE darmowych map emapy a dożywotniego kredytu hipotecznego na dom jest przegięciem
Nie chodziło mi o porównanie reklamy NE do tamtej, ale pokazanie, że takie działanie (czyli wprowadzanie klientów w błąd) jest nie tylko nieuczciwe wobec klientów, jest nieuczciwą konkurencją, ale także jest niezgodne z prawem.

nawet to nie daje Ci prawa do nazywania kogokolwiek złodziejem czy oszustem
Bycie obywatelem wolnego, demokratycznego kraju daje mi prawo nazywać rzeczy po imieniu, zgodnie z rzeczywistością. I jeszcze raz zaznaczam - nie nazwałem nikogo złodziejem.
Edek Łomiarz

Postprzez KasiaP » czwartek, 6 gru 2012, 11:40

Edku, zapewniamy dostęp do map online, które są przez nas aktualizowane, czyli uwzględniają nowo otwarte, aktualne odcinki dróg (co potwierdzają np. takie błyskawiczne testy: http://www.caraudiotest.pl/1-ktora-nawi ... cinkiem-a4 i http://www.caraudiotest.pl/1-ktora-nawi ... cinkiem-a1 ) oraz np. drogi czasowo zamknięte z powodu remontu, przebudowy itp. Dodatkowo, tak jak już zauważył Mentos chcemy, aby użytkownicy świadomie wybierali naszą nawigację, dlatego dajemy im możliwość bezpłatnego sprawdzenia, przetestowania jej funkcjonalności, a dopiero później podjęcia decyzji o zakupie nawigacji lub nie. Co wszędzie podkreślamy- mapy nasze można przeglądać bez wykupionego abonamentu, dlatego nazywanie NaviExperta gnojkiem, oszustem i porównywanie naszych działań do metody na wnuczka lub na inkasenta jest bezpodstawne, dlatego musimy dać Ci ostrzeżenie. Raz jeszcze podkreślamy, że nasz klient może dokładnie zapoznać się z produktem przed decyzją o zakupie - co zalecamy i promujemy, bo zależy nam na zadowoleniu użytkowników naszej nawigacji.
KasiaP
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S

Postprzez Edek Łomiarz » czwartek, 6 gru 2012, 11:54

Acha, czyli Twoim zdaniem NE oferuje klientom zawsze aktualne mapy? Tzn. że jak gdzieś zostanie otwarta bądź zamknięta jakaś droga, to ja zgodnie z tą informacją będę miał ją od razu na mapie w nawigacji? I nie mówię tu tylko o głównych drogach, ale także o tych drobnych... bo mapa to nie tylko główne drogi.

Odn. możliwości testowania już pisałem, więc nie ma sensu tego powtarzać.

EDIT.
Co do porównania - "Pseudo-inkasent" bierze pieniądze od klienta twierdząc, że pomaga mu w opłaceniu rachunku, dzięki czemu ten nie będzie musiał specjalnie iść na pocztę żeby go opłacić (niektórzy ludzie nie mają konta w banku i to jest dla nich jedyna możliwość dokonania wpłaty). Oczywiście nie robi tego.
NE bierze pieniądze od klienta twierdząc, że udostępni mu nawigację po "zawsze aktualnych mapach". Oczywiście nie robi tego (bo nie posiada "zawsze aktualnych map").
Więc pewne podobieństwo jest, prawda?

Może macie PRAWIE zawsze aktualne mapy (choć z tym też różnie bywa), ale jak to mówią... PRAWIE robi wielką różnicę ;)
Edek Łomiarz

Postprzez Qbek » czwartek, 6 gru 2012, 15:39

Określenie "zawsze aktualne" jest dobrym określeniem, zgodnym z rzeczywistością, tyle tylko, że są one aktualne 'generalnie'. Pojmując świat Twoimi oczami, to nawet piekarnie nie sprzedają świeżego pieczywa, bo przecież chwilę po wyjęciu go z pieca traci ono atrybut świeżości :lol:
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne