Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

zawsze aktualne mapy

Czy uważasz że NE ma : zawsze aktualne mapy?

Ankieta wygasła sobota, 5 sty 2013, 18:22

1. Tak
15
48%
2. Nie
15
48%
3. Nie wiem.
1
3%

Liczba głosów : 31

Re: Batalia Edka

Postprzez Edek Łomiarz » czwartek, 6 gru 2012, 16:20

Qbek, aż się dziwię że porównujesz i mieszasz tak 2 różne pojęcia.
Świeżość jest określeniem względnym, zależnym tylko i wyłącznie od subiektywnej oceny człowieka. Dla mnie 6-cio godzinna bułka może być świeża, dla Ciebie będzie już stara. Tu można gdybać i sprzeczać się czyja racja jest większa.
Aktualność mapy jest wartością dającą się sprawdzić, policzyć, porównać - czy mapa jest aktualna czy nie, można obiektywnie i w sposób nie budzący wątpliwości określić. Jest także niezależna od czasu, bo może minąć rok, a porównywany obszar mapy może nadal być aktualny, jeśli w rzeczywistym stanie dróg nic przez ten czas nie zostało zmienione. Jeśli mapa przedstawia aktualny stan dróg, to mówi się że jest aktualna, jeśli jakichś dróg brakuje, jest ich za dużo lub są w niewłaściwych miejscach, to mówi się że jest nieaktualna. Proste.

Qbek napisał(a):Określenie "zawsze aktualne" jest dobrym określeniem, zgodnym z rzeczywistością, tyle tylko, że są one aktualne 'generalnie'.

Aktualne "generalnie" :lol: , czyli aktualne z grubsza - prawie aktualne, czyli tak na prawdę nie aktualne. To tak jak z ciążą - nie można być "prawie" w ciąży - albo się jest, albo nie. ;)

EDIT.
Inny przykład, może bardziej działający na wyobraźnię i zrozumienie problemu.
Załóżmy że PKP zaczęłoby reklamować się hasłem "zawsze aktualne rozkłady jazdy". Sprawdzasz sobie pociąg na tym "zawsze aktualnym rozkładzie" i idziesz na peron, bo pociąg będzie za 5 minut. Stoisz, czekasz, pociąg nie nadjeżdża. Idziesz wreszcie do okienka i pytasz czemu pociąg nie jechał, skoro wg rozkładu jazdy miał jechać. Na to pani w okienku odpowiada Ci, że w tym rozkładzie brakuje kilku pociągów, kilka już nie jeździ, a inne jeszcze zostały przesunięte w czasie... Jak to? - pytasz - Przecież piszecie że wasz rozkład jazdy jest zawsze aktualny (czyt.: aktualizowany na bieżąco, zgodnie ze zmianami w kursowaniu pociągów)! Na to ona - No bo wie pan - ten rozkład jest aktualny tak "generalnie", ale w rzeczywistości sporo mu brakuje do aktualności...
Zatem czy ten rozkład jest rzeczywiście aktualny, czy tylko prawie aktualny? A hasło reklamowe go promujące mówi prawdę czy nie?
Edek Łomiarz

Re: zawsze aktualne mapy

Postprzez mentos11 » czwartek, 6 gru 2012, 18:25

Zrobiłem ankiete, teraz każdy forumowicz może się określić i wypowiedzieć, interpretacja pytania oraz odpowiedzi według własnej oceny :)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Edek Łomiarz » czwartek, 6 gru 2012, 19:12

Dziękuję, mentos, za zmianę nazwy tematu.
Co do ankiety. Prosiłbym tylko o zwrócenie uwagi na jedną sprawę. Cały ten temat nie odnosi się do aktualności map Naviexperta, a samego określenia że są one ZAWSZE aktualne.
Pozdrawiam!
Edek Łomiarz

Postprzez Edek Łomiarz » piątek, 7 gru 2012, 10:27

emerce napisał(a):Czy wiadomo kiedy konkurs zostanie podsumowany? Chodzi o procentowe zgłoszenia, czego dotyczyły itp.

Ciekaw jestem czy EMAPA wyciągnie z tego konkursu jakieś wnioski, część zgłoszeń przecież dotyczyła ich niedopracowań, które na mapach konkurencji są prawidłowe. Mowa tu także o drogach, które mają 20 lat!
Wczoraj jeździłem po Lubinie i mało nie dostałem białej gorączki, przełączyłem się na nokie maps... :o

Nie wiem o co mu chodzi... przecież NE ma ZAWSZE aktualne mapy... czego on chce od Was??? :lol:

A tak na serio... drogie NE (oraz jego wierni wyznawcy)... nie szkoda Wam szargać swojego sumienia? Nie jest Wam choć trochę wstyd gdy zerkacie w lustrze na swoją twarz? Co powiecie dziecku, gdy zapyta Was co to jest uczciwość? Odpowiecie tak, jak w pewnej reklamie jakiegoś serka: "Nie wiem, kochanie"?

Ja się z tego forum wypisuję, bo wszelka walka tutaj o jakąkolwiek uczciwość jest jak walka z wiatrakami - z góry skazana jest na porażkę.
Pozdrawiam i miłego zerkania w lustro! ;)
Edek Łomiarz

Postprzez Edek Łomiarz » piątek, 7 gru 2012, 13:45

Na koniec, żegnając się z forum (wystosowałem prośbę o usunięcie konta) nie chciałbym pozostawić po sobie zbyt złego wrażenia, dlatego jeśli kogoś niechcący obraziłem, to najmocniej przepraszam - nie było to celowe. Przepraszam również NE za porównanie do "gnojka działającego na inkasenta". Mimo, że w porównaniu jest wiele podobieństw, to jednak słowo "gnojek" jest raczej zbyt dosadne i przyznaję, że być może trochę przesadziłem. Jeśli uznajecie je za bezpodstawne lub obraźliwe, to proszę o ich usunięcie. Ja i tak żegnam się z forum, więc nie zależy mi zbytnio na wpisach.

Pozdrawiam, dziękuję za wszystkie przeprowadzone dyskusje i co złego to nie ja! ;)

Edek.
Edek Łomiarz

Postprzez Qbek » piątek, 7 gru 2012, 18:47

:lol: a to dobre! Strzelasz focha, bo nie wszyscy podzielają Twój pogląd?! Dobrze, że to odosobnione zachowanie, bo w przeciwnym razie ludzie by odchodzili najpóźniej po tygodniu ;)
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez emerce » sobota, 8 gru 2012, 12:19

Edka nieco ponioslo z tymi porównaniami. Sam uważam że mapy EMAPY są bardzo kiepskie i często doprowadzają mnie do białej gorączki. One nigdy nie będą aktualne do np Geosystemu dzielą ich lata świetlne. Program ok lecz dostawca posiada mapy tylko dużych miast.
Obrazek
emerce

Telefon: Galxy S4 ; NOKIA C5

Postprzez lchmiel » sobota, 8 gru 2012, 21:38

Żeby sensownie odpowiedzieć w ankiecie, trzeba by sprawdzić, jak aktualność map emapy/NE ma się do aktualności innych map na rynku, według jakiejś rozsądnej miary. Żeby sprawdzić mapę, trzeba mieć dane prawdziwe do porównań. Nie chodzi mi o narzekanie, że nic nigdy nie wiadomo, tylko o obiektywną metodę, jak już ktoś tu zresztą pisał.

Moje doświadczenia tu na nic, bo ja się kręcę po Warszawie i nielicznych innych miejscach, zazwyczaj po drogach krajowych, choć nie bez ciekawych objazdów. Nawet to, że całe miesiące jeździłem z jednocześnie włączoną AM niewiele pomaga, bo mam obserwacje nie wskazujące jednoznacznie na żadną mapę jako lepszą. Nie jeździłem z innymi firmami. Często spotykam zdania, że jakaś-tam-mapa jest najlepsza i nie jest to zazwyczaj emapa. Ale emapa się zmienia, nie mam nic przeciwko temu, że zgłaszam poprawki. Na gorsze się nie zmieni.

A metod promocyjnych nie komentuję. Nie lubię tego stylu. Promocje kieruje się do takich, którzy sami nie myślą.

Zatem - nie wiem.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S8 SM-G950F Orange

Postprzez jakiskoles » niedziela, 9 gru 2012, 01:06

Cześć, niedawno zainstalowałem naviexperta z google play i szukam jakiś lepszych map do niego. Czy są gdzieś do niego jakieś bardziej aktualne? Bo rozumiem że te co są oryginalnie to są jakieś starsze bo jak jeżdzilem po mazurach to sporo dróg brakowało i wogóle miejscva takie jak sklepy czy stacje paliw to często były zupełnie w innych miejscach więc chyba muszę sobie zainstalować od was jakieś aktualne, tak? Dacie jakiś link do tych aktyualnych map? bo już sam nie wiem
jakiskoles

Postprzez maruda » niedziela, 9 gru 2012, 11:06

takie mapy jakie masz w aplikacji sa najnowsze i najaktualniejsze jakie posiada NE
maruda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne